Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lolaa2689

Nastolatka u ginekologa...

Polecane posty

Gość Lolaa2689

Witam. Z różnych przyczyn zamierzam udać się pierwszy raz do ginekologa. Mam 16 lat i przyznam że stresuje się przed taką wizytą. Nie chce szperać w necie tylko zapytać tu: jakie pytania ma prawo zadać ginekolog, lepiej iść do kobiety czy mężczyzny, czy mama musi być obecna ? Prosze o " normalne"odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ginekolog zapewne zada Ci pytanie kiedy była pierwsza miesiączka, czy cykle są regularne, kiedy ostatnio mięsiączkowałaś, czy współżyjesz czy to Twoja pierwsza wizyta. Może zadać pytanie o choroby ,,kobiece" w rodzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno jesteś już kobietą. Współżyjesz. Pewnie i instynkt macierzyński masz;) spytaj go, czy dobre masz hormony i stabilne libido. Stosujecie z partnerem antykoncepcje, czy prezerwatywy;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja slyszalam ze jak nastolatka jest dziewica to ginekolog usypia i g***** delikatnie aby nastepnie jej pokazac ze warto tam przychodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola2689
Piotrek121212: wiesz co wstydził byś się! Po co wchodzisz na te forum skoro nie jestes kobieta? Nie wypisuj bzdur bo mam dopiero 16 lat! I w tym wieku mało kto wspolzyje. Gość 17:57: dobrze się czujesz? Nie pasuje to nie pisz! Rany, ale masz problem! Gość 17:52: dziekuje za wypowiedź :) chociaż jeden normalny człowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lola2689 dziś jest facetem prawdopodobnie pedalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola2689
Hah mała? Wiesz co najpierw wypisujesz takie rzeczy a potem mówisz tak o mnie. Ciekawa jestem czy naprawdę jestes taki odważny. Wątpię. Dlatego wypraszam ciebie z topiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola2689
A mi nie gimnazjalisto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola2689
Aha no to sory o duzo się nie pomylilam. Nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ginekolog przeprowadzi zwykły wywiad: wiek, przebyte choroby, przewlekłe choroby, kiedy ostatnio leżałaś w szpitalu, czy rodziłaś dzieci, czy byłaś w ciązy która poroniłaś, czy regularnie współżyjesz, czy stosujesz antykoncepcję hormonalną i jaką, jaka była data ostatniej miesiączki,czy miesiączki są regularne i czy są bolesne. Potem zapyta z jaką sprawą przyszłaś i o tym będzie gadka. Nie ma większej różnicy czy pójdziesz do kobiety czy do mężczyzny. Ale warto o danym lekarzu poszukać opinii (czy jest delikatny, kulturalny itp.). Z mojego doświadczenia wynika, że lepiej chodzić do młodych ginekologów a nie do starych pryków, bo starzy często są niedelikatni i traktują gorzej pacjentkę. Ale nie ma na to reguły. Nawet jeśli wejdziesz z mamą, nie będzie ona obecna przy badaniu ginekologicznym. Badanie wygląda tak: siadasz okrakiem (nago od pasa w dół) na specjalnym krześle i opierasz łydki na podpórkach. Lekarz zagląda, grzebie trochę palcem w gumowej rękawiczce lub wziernikiem (w przypadku tak młodych dziewczyn używa się malutkich narzędzi). Jest to niezbyt przyjemne ale bezbolesne. Trwa minutę, najwyżej dwie. Na badanie należy się oczywiście umyć we wiadomych miejscach. Dobrze jest założyć długą koszulkę lub tunikę - wtedy ginekolog widzi co ma widzieć, a nie musisz paradować przed nim całkiem z gołą dupą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola2689
Oo bardzo dziekuje za odpowiedź. Pomocna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola2689
A koniecznie muszę się umyć przed wizytą ? :o Mycie okolic intymnych zaburza florę bakteryjną - tak mi babcia mówiła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola2689
Kurcze. Proszę nie pisać za mnie!!! To nie fair!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola2689
A gdyby ginekolog miał gruby palec to może nastąpić defloracja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola2689autorkatoja
Kurde nie pisz za mnie!!!!! Nie uczyli cię że nie wolno podszywac się pod innych? Nie pisz takich bzdur!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Jeśli chodzi o wizytę córki to na pewno mogę polecić gabinet www.knapik-rybka.org.pl/. Sama z córka chodzę do Pani Moniki i faktyczni jest to taka osoba, która ma świetne podejście do młodych pacjentek, dla których wizyta u ginekologa to duży stres więc takie odpowiednie podejście na pewno będzie bardzo ważne i w tym gabinecie na pewno można liczyć na to, że dziewczynka nabierze więcej pewności przed takimi wizytami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 25.01.2015 o 18:48, Gość Lolaa2689 napisał:

Witam. Z różnych przyczyn zamierzam udać się pierwszy raz do ginekologa. Mam 16 lat i przyznam że stresuje się przed taką wizytą. Nie chce szperać w necie tylko zapytać tu: jakie pytania ma prawo zadać ginekolog, lepiej iść do kobiety czy mężczyzny, czy mama musi być obecna ? Prosze o " normalne"odpowiedzi.

Jestes niepełnoletnia więc musisz iśc z jednym z rodzicow. U nas jest absurdalne prawo, możesz wspołzyc od 15-tego roku zycia, ale do ginekolozki masz iść z rodzicem 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×