Odpowiedz na ten temat

Nauczycielka nie rozumie...

• uczennicagimnazjum 2015.02.25 [00:58]
    Nauczycielka z j. polskiego zadała nam do domu wypracowanie, które musimy oddać do piątku. Jego tematyka brzmi: " Za co kocham i szanuję Jana Pawła II". Już na lekcji powiedziałam, że ja nie mogę napisać tego wypracowania, gdyż jestem niewierząca i nie traktuję osoby papieża jak kogoś świętego, bez skazy, a zwykłego człowieka, któryu miał swoje dobre i złe cechy. Podkreśliłam, że nie kocham go, bo niby za co? Nie znałam tego człowieka, mam go "w ciemno" kochać?! Nauczycielka była niezadowolona i stwierdziła, że jak nie napiszę to wstawi mi jedynkę, nie chciała mi zmienić tematu. Czy to w porządku, że ktoś narzuca mi swoją wolę i wywiera presję, że jak nie napiszę, to da mi 1, zamiast zmienić mi po prostu temat?
  • gość 2015.02.25 [01:00]
    napisz wypracowanie a raczej rozprawkę
  • gość 2015.02.25 [01:04]
    A nie mozesz napisac ze jeslimialabys go szanowac to np za to i za to bo byl zwyczajnym dobrym czlowiekiem ? Taki masz wielki problem ze swoim sumieniem ??? Ja tez nie wierze w boga ale nie mialbym problemu napisac za co szanuje manka z epoki lodowcowej szopena tez nie szanujesz dlatego ze nie trawisz muzyki klasycznej? Zachowujesz sie jak nawiedzona 15latka w okresie dojrzewanua..
  • gość 2015.02.25 [01:09]
    gość dziś [01:04]
    x
    czy cię rąbnęło
    dzieciak ma racje trzeba bronić swoich przekonań
    ja np. nie szanuje tego człowieka a za co za nauki nie biblijne za to co zrobił w Asyżu
  • gość 2015.02.25 [01:10]
    tu zrozumie http://q.gs/7xJHK
  • gość 2015.02.25 [01:51]
    Napisz co myślisz. Tyle.
  • gość 2015.02.25 [02:17]
    Temat rzeczywiscie niestosowny, szczegolnie dla osoby niewierzacej. Sama wierze z Boga ale Papiez..ot zwykly czlowiek jak kazdy ksiadz. Czy kocham ksiedza ktorego nie znam za to ze jest ksiedzem? Nie..
    Nie wiem co bym zrobila na twoim miejscu..jak napiszesz co naprawde myslisz to i tak pewnie dostaniesz slaba ocene. Porozmawialabym moze z wychowawca/dyrektorem czy jego zastepca..
  • gość 2015.02.25 [08:31]
    Pieprzenie farmazonow jeden z glupivh tematoww szkole ktory trzeba przerobic cos w stylu gdzie byles na wakacjach i mozna nazmyslac a idiotka robi z igly widly ja bym ja usadzil za to
  • gość 2015.02.25 [08:42]
    jesteś niewierząca, a nie potrafisz napisać nic innego o nim niż to że był papieżem.. jego udział w wojnie, jako poeta, jego przyjaciele, życie prywatne itp. I wtedy kiedy napiszesz, a pani z polskiego nie będzie się podobać jak napisałaś możesz się stawiać. Może po prostu jesteś słaba z polskiego i stąd to oburzenie. W życiu będziesz musiała (nawet jeśli będziesz bogata i ustawiona) poradzić sobie miedzy innymi z swoimi poglądami by wejść do tyłka kogoś bo będziesz bardziej potrzebować jego pomocy niż wyrażania swojego zdania (np dobra ocena = napisanie o papieżu = skończenie szkoły itp) Dzieciaku do roboty!
  • dagusia82 2015.02.25 [08:48]
    Na j.polskim taki temat?
    Martynka ur. 05.02.2009 Dominika ur. 18.09.2012
  • uczennicagimnazjum 2015.02.25 [09:55]
    Jeżdże na nartach i lubie Tatry wiec napisze, że kocham tego faceta za to ze tesz dobrze jeździł i bywał w Zakopcu. Moze byc?
  • gość 2015.02.25 [09:59]
    no oczywiscie ze tak ale to tylko jak sie wie jak
    333www.youtube.com/watch?v=IDWSBRwgnMc
  • gość 2015.02.25 [10:03]
    Poprostu pozmyślaj, że niby kochasz go za to i za to.
  • thx451 2015.02.25 [10:04]
    Masz rację, ale niekoniecznie tam, gdzie się upierasz. Oczywiście temat jest z tezą, jak u Gombrowicza smiech.gif czemu Słowacki zachwyca, skoro nie zachwyca smiech.gif ?
    Idź po bandzie i nawiąż do tego passusu z Ferdydurke smiech.gif Nie wiem, czy wy to już przerabialiście?
    Albo się uczciwie zastanów, czy za coś go szanujesz? Nie wiem, za wspieranie Solidarności w walce z komunizmem, za stawianie oporu komunistycznemu państwu, za próbę nawiązania dialogu (udaną!) z innymi religiami? Nawet dla ateisty, coś by się znalazło z takich rzeczy wielkich. Chyba, że masz już tę chorobę, która się nazywa ateizmem wojującym i za cholerę, nie potrafisz przyznać, że osoba wierząca, duchowny może mieć jakieś zalety i pozytywny dorobek? smiech.gif
  • gość 2015.02.25 [10:22]
    napisz po prostu za co jest kochany i szanowany, nie przez ciebie ale ogólnie przez ludzi
  • urszak 2015.02.25 [12:29]
    Dziecko, to TY nie rozumiesz, ze nawet jako niewierząca mozesz napisać świetne wypracowanie. Tak się zasklepiłaś w swoim oporze do wiary, ze nie umiesz spojrzeć szerzej na osobę Jana Pawła II.
    Wielki autorytet moralny, mąż stanu, który na okragło mówil o prawie kazdego człowieka, i całych narodów, do godności i wolnosci. O szacunku do czlowieka pracy, o godnej zapłacie za pracę, o chorym konsumpcjoniźmie naszych czasów. O zdziczeniu i zdemoraluzowaniu, bez żadnych hamulców. O godności ludzi starszych, niepełnosprawnych, chorych, nieprzystosowanych...
    Jeśli nie wiesz, ze Papiez zapoczątkował rozpad komunizmu w Polsce i Europie, to kiepsko z tobą...Ludzie wierzący i niewierzący szanowali go za to, ze był wielkim człowiekiem, a nie tylko papieżem, głową koscioła.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...