Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Amatorsztuki

nie mogę się nauczyć j. obcego

Polecane posty

Gość Amatorsztuki

Uczę się codziennie po trochu, używam fiszek i zaawansowanych programów interaktywnych, do tego włączam zagraniczne kanały. Wszystko mi wypada z głowy i zapominam nawet podstawowe słowa, i te słowa, których nie w sposób zastąpić. Stąd mam problem żeby wypowiedzieć się na jakiś temat, ponieważ szybko dochodzę do dead end ! Zazdroszczę tym, którzy z łatwością przyswajają języki obce, mogą z powodzeniem studiować za granicą itd. itp. Są tacy co znają nawet 5 języków obcych biegle w mowie i piśmie. A kiedyś oglądałem w filmie dokumentalnym gościa, który nauczył się języka obcego na poziomie podstawowym w przeciągu tygodnia. Pokazywali też gościa, który mówił w 20 językach z czego 12 znał biegle. Był to jednak sawant, czyli osoba przejawiająca niezwykłe zdolności kosztem normalnych kontaktów społecznych, czyli wymagająca troski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł. T.
jakiego ? francuskiego (oralnego) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amatorsztuki
angielski i niemiecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amatorsztuki
Ten gość nauczył się islandzkiego, czyli jednego z najtrudniejszych na świecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5476238413902eikwfnsdjn
no niestety, jednm przychodzi to latwiej innym- trudniej. kazdy ma inne zdolnosci. ja zawsze zazdrosciłam zdolnosci matematycznych innym, generalnie scislego umyslu. u mnie historia, polski, jezyki obce - zaden problem z nauka, gorzej z przedmiotami scislymi i przyrodniczymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5476238413902eikwfnsdjn
a nie lepiej pojechac do jakiegos kraju z podstawowa umiejetnoscia jezyka a dalej sie nauczyc juz na miejscu?? Poza tym sa rózne czaty po angielsku, niemiecku dla uczacych sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amatorsztuki
chyba zapiszę się dodatkowo na kurs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amatorsztuki
JP II pisał dokumenty ręcznie i w języku ojczystym, następnie trafiały one do grupy tłumaczy, także JP II uczył się przede wszystkim poprawnej wymowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fabregasowa
Kurs może dobrze Ci zrobić, ale musisz trafić na dobrego nauczyciela, takiego, który potrafi przekazywać wiedzę. O to, niestety, nie jest łatwo. Jak w liceum miałam francuski to kompletnie nic z zajęć nie wyniosłam. Jak na studiach na trzecim roku zapisałam się dodatkowo na kurs francuskiego w Szkole Języka Francuskiego na Brackiej to w przeciągu dwóch semestrów nauczyłam się więcej, niż w przeciągu trzech lat w LO. Dlatego radzę Ci poszukać naprawdę dobrego kursu, takiego, który Cię nie zniechęci. Najlepiej jak by kurs był dla małej ilości osób, wtedy łatwiej będzie nauczycielowi do Ciebie dotrzeć. Z francuskiego mogłabym Ci polecić moją szkołę, ale na angielski nigdy nie chodziłam prywatnie, więc Ci nie pomogę. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfsfds
ja tam szkół jezykowych nie polecam . Nauczyciel dzieli czas na 30 uczniow . Lekcje u korepetytora sa na pewno lepsze.- podejscie bardziej indywidualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam to samo mieszkam w Anglii juz 9 rok i ciagle moj angielski jest na poziomie "ja byc, ja chciec" Chodzilam na kursy i guzik mi one daly.Ale zabardzo sie tym nie przejmuje tubylcy mnie rozumieja wiec dalam na luz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fabregasowa
dfsfds, ale korepetytor też więcej bierze. Trzeba szukać kursów gdzie grupy są 3-5 osobowe, wtedy jest spoko (w grupie można się podszkolić z konwersacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kammka90
No a szkoły językowe...masz przecież naprawde dobrą szkołę Speakup. Spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też będę za tym, żeby jednak się zapisać na jakiś kurs językowy. Sama też się męczyłam z tym, żeby się nauczyć języka i koniec końców pojechałam z Glossą na Maltę na kurs wakacyjny. Powiem Ci, że na tym kursie nauczyłam się więcej niż sama w domu. Także polecam przemyśleć kwestię zapisania się na kurs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze ma ktos jakies ciekawe pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×