Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytajnik00

nie wymawianie r- skad się bierze ta wada?

Polecane posty

Gość pytajnik00

wiele osób nie wymawia r, zastanawiam się skąd się to bierze? wie ktoś? czy jesli dorosła osoba nie wymawia r tzn. ze rodzice ją zaniedbali bo nie prowadzali do logopedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie prowadzali i leczyli
i sie nie wyleczylam ;P nie wymawiam r trudno. ja z tym zyje inni mnie rozumieja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajnik00
ale ja słyszałam,z ę tę wadę można wyleczyć, tylko nie można tego zaniedbac i od najmłodszych lat prowadzać dziecko do logopedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jakos wyjatkowo cie
to boli ze ktos nie wymawia r?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najważniejsze nie szczypać się
oglądałem na SuperStacji, dietetyczkę co nie wymiawiała "r", trochę brzmiała kabaretowo, ale fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ostroniks
a naprawde masz zapal zeby to "leczyc"? ja w sumie polubilam to swoje r ;) jedni maja krzywe nosy, inni krotkie nogi a inni nie wymawiaja r ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajnik00
czy mnie boli? wisi mi to, ale dziwię się takim osobom, ze nic z tym nie robią. ja na pewno bym tego tak nie zostawiła bo to jest tak naprawdę brzydko brzmiąca wada i jak się z taką osobą dłużej gada to to zaczyna być drażniące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerazajace
a kogo to obchodzi ze ciebie to drazni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bałdzo kocham Wałszawę
mówi Pani Prezydentowa stolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajnik00
dlatego pytam skąd się to bierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam taką wadę i nie wiem
skąd to sie bierze,ale ja to mam chyba dziedzicznie,bo mój ojciec to ma i młodsza siostra,z tym,że ja najgorzej.Bardzo mi to przeszkadza,wręcz komplikuje mi życie,mimo że nikt nigdy nie dał mi do zrozumienia,że mu to przeszkadza.Ale mnie u innych też neprzyjemnie sie tego słucha,pewnie dlatego,że uświadamia mi to jak paskudnie brzmię.Wybieram sie do logopedy,ale boję się dowiedzieć,że juz nic nie da sie z tym zrobić,a jak nie wiem to mogę jeszcze mieć nadzieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajnik00
myslę, ze nie jest za późno. a jako dziecko chodziłaś do logopedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam taką wadę i nie wiem
Nie,moi rodzice to kompletnie olali,zreszta nie tylko to :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajnik00
współczuje:( wybierz się do logopedy, na pewno coś na to zaradzi. a swoją droga to jest tak powszechna wada wymowy, zę aż jestem w szoku. częstsza nawet niż seplenienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mialam kolezanke z tym kiedys
mowila,ze trza naciac troszke pod jezykiem i wtedy czlowkiem umie normalnie mowic R... nie wiem czy to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mialam kolezanke z tym kiedys
dodam, ze ona sama tego nie zrobila - tlumaczyla ze boi sie zabiegu jakiegokolwiek pogoogluj to, wuj google wie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam taką wadę i nie wiem
Wędzidełko podcina sie tylko czasami,ja raczej tego nie potrzebuję.A nie wiem,czy logopeda mi pomoże,mam już 20 lat,więc chyba ciężko będzie od nowa nauczyc sie mówić. Masz rację,to bardzo często spotykana wada,znam mnóstwo osób,które ją mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajnik00
chyba prawda bo ja też słyszałam o tym nacinaniu języka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też nie wymawiałam "r", ale 3 lata intensywnej opieki logopedycznej sprawiły, że już mówię elegancko :) i teraz okropnie mnie drażni jak ktoś nie wymawia "r" poprawnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voice
dokładnie, wędzidełko podjęzykowe może być przyczyną tej wady wymowy... mi kiedyś denystka powiedziała że mam za krókie i możnaby naciąć, ale że nie mam aż tak mocnej wady wymowy, to podziękowałam, zresztą bałam się też że będzie boleć;p więcej można przeczytać tutaj: http://www.logopedia.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=280&Itemid=37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam taką wadę i nie wiem
Ja dużo dałabym sobie wyciąć gdyby to miało mi pomóc ;) Ale pisałam kiedyś na forum logopedycznym i tam powiedzieli mi,że jak ma się za krótkie to przy wysunięciu całego języka nie przyjmuje on kształtu serduszka,a u mnie przyjmuje,czyli nie mam za krótkiego. 3 lata to strasznie długo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiek876876
ja mam 18 lat i od 6 miesiecy chodze do logopedy co miesiąc i sie nauczylem mówic rrrrrrrrrrrrrrrrrr teraz tylko mam cwiczenia utrwalajace zdania z r:) powiem tak jesli ktoś bardzo chce sie nauczyc wymawiac r to sie nauczy do 30 lat potem juz ciezko ,poprostu trzeba cwiczyc codziennie przez 30 min,pierw cwiczenia przygotowawcze jezyk pozniej inne naprowadzajace na litere r,nawet jesli nie przynosi efektow to trzeba cwiczyc i cwiczyc,potem nawet w tydzien mozna wymowic r,a pozniej to czas zrobi swoje utrwali to bo nawet jesli sie nauczysz to czasami moze sie zdazyc ze powiesz zamiast r to y,j,albo ł tak ja mowilem teraz sie z tego smieje specjalnie mowie yyyyłłjjj,ale wczesniej nie bylo mi do smiechu:)pozdrawiam wszystkich co mowia ł lub y lub j zamiast r:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .klik.
powiem wam , że człowieka nie ocenia sie po wyglądzie ani po wymowie r . ja tam mam koleżankę która nie wymawia i mi to nie przeszkadza nawet z nia czasem sie z tego śmiejemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że temat stary, ale i tak napiszę co wiem. Często ta wada wymowy jest spowodowana zbyt krótkim wędzidełkiem. Wystarczy trochę przeciąć i podobno po sprawie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalciaaaa
nie przeszkadza ci to że nie wymawiasz r ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też mam wadę
Mam 14 lat oraz mam wrodzoną wadę. Podobno nie drga mi język. Chodziłam do logopedy jak byłam mała przez 2 lata i nic, jak miałam 12 również uczęszczałam na te lekcje i brak rezultatu. Zawsze uważałam, że to urocze i fajne. A teraz? Myślę jak sobie poradzę w przyszłości, tylko zawodów zamyka mi drzwi przed nosem. Wie ktoś może jak to jest albo zna kogoś w jakimś "fajnym" zawodzie i nie wymawia "r"? Od września 3 próba wyleczenia tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez się nauczyłem, trzeba mówić dużo wyrazów z r, najlepiej jak przed r jest u:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×