Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

od czego zacząć nauke j.angielskiego samouk ?

Polecane posty

Gość gość

jestem po 50 , mam wykształcenie średnie i wtedy nie było j.angielskiego a rosyjski . W ogóle nie znam angielskiego i chciałabym sie nauczyc ,nie stać mnie na kursy ,jak i od czego zacząć podstawy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od wyjazdu do Etiopii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jako tłumacz, ale nie nauczyciel, proponowałbym zrobić tak. Jeżeli masz smartfona z androidem to mógłbyś ściągnąć z google play jakąś aplikację do nauki słownictwa. Więc co dziennie próbowałbyś uczyć się porcji nowych słów. Ważne, żeby aplikacja miała funkcję wymowy słówka, ale większość ma. Potrzebujesz również książki do nauki gramatyki. Z czasem będziesz rozumiał coraz więcej i będziesz mógł wtedy wchodzić na zagraniczne strony informacyjne, np. BBC i czytać po angielsku i uczyć się nowych zwrotów. Najlepiej byłoby pobrać na telefon google translator, bo tam jest taka opcja do zapisywania słówek. Wklepiesz nowe słówko, wyskoczy tłumaczenie, a i będziesz mógł odsłuchać poprawną wymowę. I tak będziesz budował bazę słówek. Z odpowiednią bazą słownictwa i wiedzy gramatycznej będziesz mógł śmiało oglądać anglojęzyczne filmiki na youtube, co pomoże ci poczuć się bardziej komfortowo z językiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam jeszcze, że nawet jak nie masz smartfona, możesz wxiąż używać google translatora w wyszukiwarce i sprawdzać tam wymowę i znaczenie słów. Znajomość języka opiera się na dwóch kluczowych rzeczach: semantyka (znaczenie słów) i syntaktyka (formułowanie zdań gramatycznie poprawnych, tj. gramatyczne zasady). Musisz szlifować te rzeczy. Z gramatyki najlepiej rozpocząć od nauki czasów teraźniejszych. Jeszcze jedno, w google translator możesz wrzucić całe zdania i też ci przeczyta całe zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znacie jakies strony z darmowymi lekcjami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wpisz w google gramatyka angielska. Znajdziesz masę stron z gramatyką. Będziesz mógł się posiłkować kilkoma źródłami, jaknie zrozumiesz wyjaśnień na jednej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja metoda, wyprobowalam na sobie. Najpierw musisz pojac troche gramatyki skorzystaj np z powyzszych porad. A potem ogladaj tv. Programy po angielsku ale Z NAPISAMI angielskimi. Na poczatku bedzie trudno, mozesz nie wiedziec co oni mowia. Z czasem bedzie coraz lepiej, zaczniesz rozrozniac wypowiadane slowa. Do tego masz je napisane ( napisy) wiec majac pisownie mozesz sprawdzic znaczenie w slowniku. Uczysz sie w ten sposob wymowy i czytania. Ja sie tak nauczylam, mysle ze Ty tez dasz rade. Tylko najpierw troche gramatyki jest konieczne. Ja ta metode bardzo polecam, wiele wchodzi do glowy prawie bez wysilku, tylko najlepiej wybrac w tv programy ktore Cie interesuja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuję za wszystkie rady :) niestety u mnie w miescinie nie ma kursów z unii dla 50 +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jako anglistka powiem: NIGDY nie zaczynaj nauki jezyka samodzielnie. Wyrobisz tylko zle nawyki tj wymowa, podstawy gramatyki. Za to bardzo polecam samodzielna nauke ludziom od poziomu sredniozaawansowanego. Ale nizej naprawde nie warto. Przy okazji - dotyczy to tez jezykow programowania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najłatwiej nauczyć się jezyka nie poprzez wkuwanie, ale jakiś kontakt z nim, przez net możesz się świetnie uczyć języka choćby oglądają różne np filmy po angielsku, wszystko co Cie interesuje tylko po angielsku, przeglądac strony w tym języku, rozmawiać z ludzmi na chacie itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Albo świetne są filmy po polsku z napisami angielskimi, w odwrotną stronę też coś w głowie może zostać, ale najlepsza pierwsza opcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulakwas
Ja polecałabym raczej filmy w języku oryginalnym. Helios organizują teraz takie seanse, gdzie to właśnie promują. A poza tym każda uczestniczka otrzymuje fiszki z wydawnictwa cztery głowy do nauki języka. Swoją drogi te fiszki to tez fajny sposób na podszkolenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tlumaczenie piosenek i gazet , pozniej tv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oglądaj filmy angielskie z angielskimi napisami, ucz się słówek, kup program z płytą CD do samodzielnej naukki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
paula ja kupiłem te fiszki, fajne zestawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek Knap
Zacznij od fiszek metodą 5s. To możesz zrobić samemu i nic nie kosztuje. Sposób jest rewelacyjny, bo uczysz się tak przyjemnie, jak to tylko możliwe. To przypomina jedzenie lodów, gdy inne sosoby mówią o tym jakie lody są smaczne. Następnie możesz przejść do kursów angielskiego metodą 5s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli planujesz uczyć się z domu to spróbuj z http://angielski.naukaslowek.pl/ Kurs tysiąca najczęściej używanych słów. Później jak poznasz 1000 najważniejszych słów będzie Ci łatwiej z angielskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie samodzielna nauka języka angielskiego okazała się kiepskim pomysłem, ponieważ nie miałam wystarczającej motywacji i szybko odpuściłam. Dopiero zaczęłam zauważać efekty, kiedy zapisałam się do szkoły językowej Berlitz. :) Z chęcią chodzę na zajęcia i powtarzam materiały w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominika

Ja dużo szukałam w internecie informacji na temat tego jak zacząć naukę. Cieszę się, że przeglądałam youtube, bo tam znalazłam kurs ENLINADO z którym nauczyłam się mówić w kilka miesięcy. 

Dużo sprawdzonych rad i dawka motywacji, zmieniła moje podejście do nauki języka. Zawsze myślałam, że musze siedzieć nad książką czy słownikiem i uczyć się słówek(kolumn) na pamięć. W metodzie nauki z tym kursem poznałam zupełnie inny sposób. Warto uczyć się samemu online. Zobacz sobie darmową lekcję, jeżeli jeszcze szukasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam po angielsku, ale nie korzystam z żadnych wersji do nauki, uproszczonych, czy ze słownikiem. Irytują mnie tylko, są tam słówka, które znam, za to nie ma tych, których potrzebuję. A testy kojarzą mi się z nauką języka w szkole - absolutnie nie chcę do tego wracać 😃
Kiedy czegoś nie rozumiem próbuję załapać z kontekstu albo odpalam w google translate słownik angielsko-angielski.

Zerknij sobie do pwn: https://ksiegarnia.pwn.pl/literatura-obcojezyczna

Mają spory wybor literatury obcojęzycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×