Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ogrodniczkkaaa

ogród, działka - co siejecie i sadzicie?

Polecane posty

Gość ogrodniczkkaaa

Miejmy nadzieje, że ta wiosna wreszcie przyjdzie :) Chciałam zapytać co wy uprawiacie w swoich ogródkach i na działkach? Może podsuniecie mi jakiś nowy pomysł :) Ja mam zazwyczaj marchewkę, pietruszkę, buraki, rzodkiewkę, cebulę, ogórki, fasolkę, selery, pory i, koperek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasialem maciejkę
tylko żarło sadzisz? a gdzie rabatka z kwiatami? a krzewy owocowe żeby wyżerać prosto z krzaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjo
jeszcze marchewka i słonecznnk moze cukinia i duuuzo kwiatków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zamkowiec
siejcie rutę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjo
o jest marchewka....lubie bardzo pogrzebac w ziemi...i obserwowac jak wyrasta nie moge sie doczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość analfabeci wszędzie
kwiaty, krzewy i rośliny ozdobne a w tunelu pomidory i papryka to tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogrodniczkkaaa
Mam truskawki, jabłka, wiśnie, śliwki, orzechy, porzeczki, maliny. Kwiaty też :) Ale zastanawiam się co jeszcze można posiać z warzyw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie tam duperele nic więcej
ja mam same iglaki, kwiaty i takie tam paskudy nie nadające się do jedzenia :( moja mamcia sieje marchew, por, pietruszkę, sadzi pomidory.....wariatka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogrodniczkkaaa
Pomidory mi się nie udają i zrezygnowałam :/ na zewnątrz ładne, a w środku czarne ;/ a nie chce pryskać chemią... papryki nigdy nie próbowałam hodować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zioła tak wiec ,,
bazylie, nać pietruszki, szpinak, mieta, szcypiorek, rzodkiewka i oczywiście pomidorki koktajlowe rosną prawie same jak trawa i nie potrzebuja specjalnych warunków i specjalnego traktowania a jak wyrosną to taki urodzaj ze jeden na drugim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zioła tak wiec ,,
próbowałam kiedys zwykłe pomidory i malinówki ale total porazka jakies takie karłowate i niesmaczne a te koktailowe juz trzeci rok bede sadzic bo sprawdzone zawsze urosną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogrodniczkkaaa
z tymi pomidorami to bym się nie spodziewała, dzięki za podpowiedz :) i jeszcze szpinak, napisz cos wiecej o nim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch dziewczynek
pomidory koktajlowe też mam co roku ;-) a z innych pory, selery, pietruszka, marchewka, buraczki, cebulka, koperek, rzodkiewka, sałaty... wszystkie zielone lubię ;-) lubczyk i zioła mam na osobnej rabacie, fasolę, groszek zielony. No i dynie - olbrzymie, cukinie, kabaczki. Posadź dynie - nie są wymagające, tylko miejsca trochę trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch dziewczynek
szpinak wbrew pozorom nie jest łatwy do uprawy, ziemi potrzebuje dobrej, wymagający jest... ale jest taki "wynalazek" jak burak liściowy/naciowy. Dla mnie fajne odkrycie - liście podobne jak szpinak i w zastosowaniu i smaku a korzeń jak szparag ;-) polecam - na próbę kilka rządków posiej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak lubczyk tez juz był
tez bardzo dobrze rosnie a potem dodaje go tak jak bazylie i nac pietruszki do wszystkiego swoje ziółka sa super szpinak zalezy jaka odmiana ten co sadziłam rok temu ładnie wszedł w tym roku tez zasadze z kwiatów polecam nasturcje dosłownie rosną same a z poprzedniego roku w jesieni zebralam setki nasion tej wiosny tez zasadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogrodniczkkaaa
Myślę o tym żeby sobie zasiać jakieś zioła na parapecie (czasami tylko rzeżuchę mam w kuchni) :) Lubczyk tez rośnie na działce, ale zanim go nie posadziłam i nie powąchałam nie miałam pojęcia, że z lubczyku robi się maggi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjo
musze soróbowac z tym i pomidorami koktajlowymi ....kupowałyście sadzonki czy własne z siewu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fakt i akt
z Holandii od znajomej dostałem w kopercie ponad 100 ciekawych nasion i w liście napisała, że te rośliny nie potrzebują rewelacyjnych warunków do uprawy i mogą rosnąć nawet na skraju lasu a liście podobno mają piękne i ozdobą są szyszki , już nie mogę się doczekać co z tych nasion wyrośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjo
rozwińmy ten temat.....prosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjo
chce wiosne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjo
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
papierówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po jednym krzaczku agrestu, dwa krzaczki porzeczek i jeżyn, zioła, i wszystko co chce rosnąć. Drzewek owocowych nie posiadam bo nie mam na nie miejsca. A pomiędzy wszystkim kwiaty. Dużo kwiatów! Zachęcają owady które zwalczają szkodniki i zawsze . Mam pięknie i kolorowo od wczesnej wiosny do późnej jesieni :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak dla mnie podstawą zadbanego ogrodu czy działki jest piękny trawnik, ja zamawiałam trawnik w rolkach u http://www.greenflor.pl/ prezentuje się świetnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakiego podłoża do takich upraw używacie?! Trochę się naczytałam na ten temat w necie i powiem szczerze, że nie bardzo wiem co mam wybrać. Ktoś z was słyszał o podłożu GRODAN? Naczytałam się co nieco na jego temat w http://www.phu-adviser.pl/oferta/podloza-grodan/ miejsce jest dość słoneczne wiec myślałam o marchwi i pomidorach … wogole fajnie byłoby mieć taki ogród warzywny, wkońcu nic nie smakuje lepiej niż swieże i zdrowe warzywa z własnej uprawy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam sporo krzaczków, w kwiaty się nie bawię bo nie mam czasu o nie dbać. Dla mnie ogród to bardziej do odpoczynku, leżenia czytania książek i do zabawy dla dzieci. Dlatego ważny jest dobry trawnik, znajomi polecili nam trawnik z rolki http://www.xeroflor.pl/trawniki-rolowane.php podobno się nie niszczy i nie trzeba sie zbytnio wysilać nad jego pielęgnacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warzywnik to wiadomo-marchew,pietrucha,koper,ogórki,dynia,cukinia,szczaw,szpinak,fasolka,słoneczniki,koper włoski,buraczki,pomidory,cebula czosnkowa i czerwona.W ogródku ziołowym mam chrzan,bazylię,jarmuż,mięte,lubczyk,szczypior,inny rodzaj dyni.W ogrodzie jodły koreańskie,tuje i róóóóże :D Dużo róż. Lilie i aksamitki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tegoroczny ogródek jest słaby, bo to mój debiut, ale sama wysiałam i z własnego siewu, i kupne i sadzonki; mam buraczki, marchewkę, cebulę, bób, cukinie, ogórki, pomidory malinowe, bawole i koktajlowe, ziemniaki, szpinak, sałatę, mieszankę sałat, kalarepę i por:) karczoch i kalafior mi nie wyrósł, a miałam wszystko w kuwetach. dla każdego ogrodnika dobra rad. nie kupujcie nasion firmy legutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×