Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Olsztyn kto mieszka?

Polecane posty

Gość gość

J.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja, to miasto to jedna wielka dziura :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie nic się nie dzieje tylko wykopy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile masz lat?Jak Ci poszło z szukaniem pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaajowy
a co wy chcecie zd wykopów? Toż budują tramwaje. A jak wejdą w kooperację z ruskimi to zamiast tramwajów będzie metro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkałam w Olsztynie od urodzenia do niedawna. To miasto to dziura i prowincja z pretensjami do metropolii. Bezrobocie jak na miasto wojewódzkie spore, praca głównie dla studentów na umowę-zlecenie w telemarketingu albo w markecie. Zresztą, gdyby nie studenci, większość sklepów, pubów i punktów usługowych nie miałaby racji bytu. Że nie wspomnę, ilu nauczycieli, wykładowców i biurw zatrudniają uczelnie, szczególnie uniwersytet. Tak samo "wielcy państwo" z klitkami po babciach w wielkiej płycie, nie mieliby komu wynajmować mieszkań. Zarobki duużo niższe niż w innych miastach wojewódzkich (w IT nawet 3 razy), a koszty życia i kupna mieszkania prawie takie same. Wróciłam do Olsztyna po dobrych studiach na dobrej uczelni i co się okazało? Że jestem nikim, bo nie mam odpowiedniego nazwiska. Bo nie jestem dzieckiem pana profesora/dyrektora/redaktora/doktora. Towarzystwo wzajemnej adoracji duszące się we własnym, starym sosie. Takie piekiełko jak po wioskach i miasteczkach, tylko na trochę większą skalę. Ambitni ludzie nie mają tu czego szukać, prawie wszyscy moi koledzy z klasy z ogólniaka wyjechali z Olsztyna na studia i ci "nieustawieni" przez rodziców prawników/finansistów/wykładowców już nie wrócili. Mniej ambitni ludzie też w sumie nie mają tu czego szukać, pracy nie ma tu dla nikogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super te tramwaje potrzebne jak Łysej grzebień . Rozkopy, korki, objazdy. Firmy upadają bo dojazdów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem z ostrody ale wolalabym mieszkac w oln. Ostroda to dopiero dziura :o serio az tak zle w olsztynie sie mieszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie praca tylko po znajimosciach Dla reszty sklepy i słuchawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszka się jak mieszka chyba normalnie. Chodzi o prace której nie ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 14:20, przecież Ostróda rozwija się w fantastycznym tempie i niedługo prześcignie Olsztyn! W Warszawie już zaczynają mówić "Olsztyn koło Ostródy". Urodziłam się i wychowałam w Olsztynie i przykro pisać o rodzinnym mieście takie rzeczy, jakie napisałam powyżej, ale taka jest prawda. Olsztyn miał spory potencjał ale kłótnie i intrygi w ratuszu wszystko zaprzepaściły. A te nieszczęsne tramwaje budują, bo Prezydent Olsztyna jest dr.inż. budownictwa, a jego szwagier podwykonawcą robót. Podstawiają jakąś firmę-krzak do przetargu, a szwagier robi i zarabia. Rzygać mi się od lat chciało na to wszystko, na słabo płatną pracę z marnymi perspektywami pomimo kwalifikacji, na to bicie głową w mur, którymi olsztyńskie "elity" się otoczyły. Ładne mi, k****, elity. Banda donosicieli, miernot i pijaków (czasem nawet i ćpunów), ale z odpowiednim nazwiskiem i stanem konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie, ja nie mogę znalezc tu pracy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo tu pracy nie ma! Chyba, że masz znajomości, rodziców na stanowisko itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×