Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

melanoma

Opiekun medyczny

Polecane posty

Gość mwojcik
zależy w jakim szpitelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczelam chodzic na ten kierunek, ale szybko zrezygnowalam. Po pierwsze - poziom nauki zenujacy, ale nie o to pytasz, wiec powiem Ci co wiem na ten temat. Jednym slowem - harowka za marne grosze. Jestes na posylki nie tylko lekarzy ale i pielegniarek poniewaz jestes nizsza rangą od nich. Wykonujesz najgorsza robote. jedynym ratunkiem moze byc praca za granica, duzo jest takich ogloszen, ze poszukuja osob do opieki np. w domach starcow czy podobnych placowkach. Ale musisz tez oczywiscie znac chociaz jako tako jezyk obcy. generalnie odradzam. Moze wypowie sie ktos jescze na ten temat, ale ja absolutnie bym w to nie szla. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja tez zaczelam ten kierunek i tez zrezygnowalam zaraz. to jest cos takiego jak salowa, ale jeszcze gorsze, to zalezy jak silna jestes przewijasz chorych, zmieniasz im pampersy, czyscic sondy za pomoca ktorym sie ich zywi, mycie, wynoszenie basenow tak jak bronka napisala na posylki lekarzy i pielegniarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pielegniarka
opiekunki bardzo nam pomagaja! ale zgodze sie ze maja bardzo ciezko robia najgorsze rzeczy glownie siedza w przewijaniu i pampersach. w szpitalu wszyscy maja ciezko. taka prawda. najgorzej maja pielegniarki a zaraz po nich te biedne opiekunki. ale jesli sie lubi pracowac i kocha sie ludzi wszystkich ludzi to mozna miec z tego duza satysfakce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pielegniarka
jesli myslec przyszlosciowo to w dzisiejszych czasach nie ma pracy nawet dla wyksztalconych ludzi znam ludzi po prawie na bezrobociu. jako opiekunka masz prace od reki mimo ze ciezka personelu medycznego wciaz brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pielegniarka
melanoma ile masz lat skad jestes??/ ja zawsze marzylam o tym aby pomagac ludzia kocham szpitale zawsze chcialam pracowac w slozbie zsdrowia na pielegniarstwo an licencjat dzienny zapisalam sie w wieku 25 lat moze tez sprobuj polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhsliksgh ndc
jak byłam na praktykach w szpitalu, to u nas opiekunki: przewijały, karmiły, robiły toaletę pacjentów leżących, zanosiły próbki do labolatorium, przywoziły lekarstwa z apteki, mierzyły temperaturę i mocze. Nie musiały wynosić basenów i ścielić łóżka po wypisach - tym zajmowały się salowe. Generalnie robota okropna, ale ktoś musi to przecież robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pielegniarka
salowe daly sie wykorzystac! scielenie lozka to obowiazek opiekunki i pielegniarki. w szkole w 1semestrze nawet uczylismy sie na zajeciach profesjonalnie scielic lozko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pielegniarka
jhsliksgh ndc bylas na praktykach w szpitalu. moge wiedziec w jakim charakterze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pielęgniarka! Mam 40 lat i nie mogę zacząć studiów pielęgniarskich, bo nie mam matury, gdybym miała to ani 5 minut nie zastanawiałabym się. Zamierzam iść do studium policealnego. Zresztą ja swoją przygodę ze szpitalem zaczęłam mając 19 lat. Uczyłam się w wieczorowym studium medycznym ( pielęgniarstwo), jednocześnie pracując jako sanitariuszka. Ale byłam młoda i głupia, zostawiłam szkołę i pracę. .......Zawsze tego żałowałam. Utworzenie tego kierunku otworzyło dla mnie nowe możliwości pracy tam gdzie chciałam. Ale jednocześnie jest we mnie dużo obaw. P.S. Lubię ludzi i pracę z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pielegniarka
obecnie pielegniarek jest jak an lekarstwo stad ten nowy kierunek opiekun bo w spitalach nie ma kto pracowac! opiekunkrobia w sumie to samo co pielegniarki jedyna roznica jest taka ze nie masz prawa wykonywac iniekcji i grubsych zabiegow! acha i na odszial anestezjologiczny cie nei wezna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pielęgniarka- dzięki, widzę że wiesz co mam na myśli. Czasami pieniądze są mniej ważne od satysfakcji. Przekonałam się o tym obserwując wyścig szczurów w mojej firmie. I nie chcę tak dalej żyć. Ta praca ma jakiś głębszy sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też..
mam 40 na karku i chcę zrobić studium ale jako masażysta- leczniczy bo tak to się fachowo nazywa i nie wiem czy warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest na
to limit wieku-do 35 lat ale u mnie w mieście mam szansę bo dyrektor medyka przyjmuje kilka osób po rozmowie kwalif.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pielegniarka
jako masazysta ciezko o prace! chyba ze mieszkasz blisko jakiegos kurortu senatorium itp w szpitalach i klinikach oraz innych placowkach slozby zdrowia zatrudniaja fizjoterapeutow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkam w miejscowości
uzdrowiskowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepraszam za wcięcie w
temat i już mnie nie ma 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ratownik medyczny
nie lepiej? wlasnie sie zastanawialam czy nie pojsc,2 lata nauki praca wpogotowiu lub strazy pozarnej. cos ktos wie w tej dziedzinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwiedziewiatki
Czy ktoś z Was zdawał egzamin państwowy na zakończenie szkoły opiekunów medycznych ? Jeśli tak, to jak ona wyglądał? Jakie są przykładowe pytania ? Czy można rozwiązać go gdzieś w internecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwiedziewiatki
ApoMiniKleoPotoPeteCiwiCzanka ! ja także proszę o notatki z opiekuna :) mail: dwiedziewiatki@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. mam pytanie. kto ma notatki na kierunek opiekun medyczny ?? poniewaz chce isc do szkoly policealnej na ten kierunek i chcialabym sie juz troche przygotowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monter,,,
czesc wszystkim-ja mysle tez o opiekunie medycznym lub pielegniarstwie. W zwiazku z tym mam prosbe do ApoMiniKleoPotoPeteCiwiCzanka czy moglabys mi wyslac swoje notatki z opiekuna.Moj mail monter@10g.pl Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajania
Witam!Bardzo chciałabym podją naukę na kierunku opiekun medyczny, jednak jestem pełna obaw.Szkołę średnią skończyłam 13 lat temu, więc mój powrót do nauki nie byłby łatwy.Jestem z okolic Poznania, więc myślałam o szkole przy ul.Mostowej w Poznaniu.Boję się jednak, że uczą się tam osoby dużo młodsze ode mnie i że będę "dinozaurem" w klasie.Mam 34 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×