Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wiola Skumala

PIanino do nauki

Polecane posty

Gość Wiola Skumala

witam, moja córka od pół roku chodzi na keyboard, ale pani jej mówi, że córka jest zdolna i warto by było przejść na pianino. Szukam jakiegoś niedrogiego i dość dobrego pianina do nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na allegro na tony pianin masz. Używane kupisz w niezłym stanie za 2-3 tysiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam jedno i drugie
do nauki dla dzieci tylko pełnowymiarowy w miarę prosty keyboard najlepiej Yamaha pianino raczej jest dla uczniów szkól muzycznych instrument dobrej klasy parę zł kosztuje a później trudno go sprzedać na pianino musisz szykować miejsce [jest bardzo ciężki i trudno go później przestawiać] jeżeli mieszkasz w bloku przygotować się na ciągłe uwagi sąsiadów szykować parę zł na częste wizyty stroiciela [rozstrojonym zrobisz dziecku krzywdę] itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli córka ma talent i chęci, to pianino jest jak najbardziej wskazane. Na klawiaturze keyboardu nigdy nie zdoła osiągnąć odpowiednio wysokiego poziomu. Do nauki najlepsza jest pełnowymiarowa ważona klawiatura młoteczkowa. Nie napisałaś czy szukasz akustycznego czy może cyfrowego instrumentu. Jeżeli chodzi o akustyczne to nowe są bardzo drogie i najtańsze z nich kosztują ponad 10 tys. Za używane w dobrym stanie trzeba zapłacić ok. 3 tys. Dla tego alternatywą dla nich są pianina cyfrowe. Już za ok 2,5 tysiąca złotych można kupić nowe dobrej klasy pianino cyfrowe. Proponuję byś poszukała wśród modeli Casio, które charakteryzują się bardzo dobrą jakością klawiatury, a to jest najważniejsze w instrumencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frania1432
Bardzo dobrze jest rozwijać w dziecku jego talenty. Moja córka bardzo ładnie gra na pianinie oraz śpiewa. Nie mogłam nie pochwalić się jej talentem utalentowani.pl. Chcę by dalej swoje umiejętności rozwijała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My z mężem w tamtym roku kupiliśmy córce casio cdp-130, daliśmy za komplet 1800 zł. Myślę, że na pierwsze lata nauki spokojnie jej wystarczy. A jak będzie dalej kontynuowała i będzie chciała pójść do II stopnia, to kupimy pewno coś z wyższej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybór odpowiedniego instrumentu dla dziecka jest jedną z najważniejszych rzeczy. Nasza córka na razie jeszcze gra na keyboardzie, ale coraz bardziej rozważamy zakup pełnowymiarowego pianina, tak by mogła się w pełni rozwijać. Nauczyciel córki, doradzał nam byśmy się zainteresowali modelami casio px-160 i kawai es-100. Mają ponoć bardzo dobrej jakości klawiaturę mocno zbliżoną do prawdziwego akustycznego pianina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jeśli keyboard, to dostanę coś sensownego powiedzmy do 500 zł? Chodzi mi o nowy instrument. Specjalistką nie jestem, a syn robi spory progres i chciałabym kupić mu coś lepszego, budżet niestety kolosalny nie jest. Nie jestem z wielkiego miasta (Gorzów Wielkopolski), więc pewnie szukać najlepiej w internecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz co, jak jesteś z gorzowa, to w nova park masz sklep elvis, mają tam mega niskie ceny. Na keybordach się nie znam, ale tam Ci coś na 100% fajnego zaproponują, tak mi się przynajmniej wydaje. W każdym razie nie zaszkodzi chyba podjechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem z gorzowa i teraz jeśli chodzi o sklepy, to za wielkiego wyboru nie ma, bo vimuz już jakiś czas nie istnieje. Ale Elvis jak najbardziej, lech ma tam fajnych, ogarniętych ludzi, s[pory wybór i mega niskie ceny, więc na 100% coś fajnego sie znajdzie, może jeszcze cos z tego budżetu zostanie, mam nadzieję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Greslinka
Kiedyś w Gorzowie Wlkp. był jeszcze sklep Vimuz, bardzo przyjemny zresztą, ale teraz faktycznie jak chce się kupić coś sensownego to najlpesza opcją jest Elvis. Ceny mają bardzo niskie, więc zamawianie z internetu chyba nie ma większego sensu - no, chyba, że czegoś konkretnego akurat by nie miali, ale jak dla mnie jakos to mało prawdopodobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Vimuz był super, ale co zrobić. Dobrze, że jest jeszcze elvis, bo inaczej, nie ma co ukrywać, w gorzowie byłaby trochę lipa. Riff taki sobie, a gdyby był jedyny, to umówmy się - ceny by pewnie w górę podskoczyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze do nauki jest pianino akustyczne, tyle można by powiedzieć w tym temacie. Nowe kosztuje co najmniej kilkanaście tysięcy, ale już można używane w dobrym stanie kupić za 2-3 tysiące. Na cyfrowych też można się uczyć, tu rozpiętość jest tak samo duża jak w przypadku akustyków. Tyle, że nowe możemy kupić już za 2tys i też za 20tys. zł. Wszystko jest kwestią na ile kogo stać. Jeżeli chodzi o cyfrowe pianina to bez wątpienia najlepsze są te hybrydowe, z pełnym mechanizmem młoteczkowym, takim samym jak w pianinach akustycznych. Tyle że wiadomo, to kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baśka3
A czy słyszeliście o pianinach cyfrowych? To całkiem ciekawe rozwiązanie. Na pewno łatwiej będzie Ci wstawić takie pianino cyfrowe do domu. Zajrzyj koniecznie na stronę Casio, gdzie znajdziesz ich bardzo duży wybór. Rzuć okiem na przykład na modele AP-460, które moim zdaniem świetnie wyglądają. Rewelacyjnie też sprawdzą się do nauki gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasi1987
Zajrzyj koniecznie na stronę http://km-tune.eu/ . To katalog sprzetu muzycznego. Dzięki niemu znajdziesz najlepszy sprzęt w najlepszej cenie bez wychodzenia z domu. Jest to bardzo wygodne narzędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o zakup instrumentu, to uważajcie gdzie robicie te zakupy. Jest teraz wiele sklepów internetowych w tym te zagraniczne. Ja też dużo rzeczy kupuje przez internet, ale zawsze przedtem rzetelnie sprawdzam sprzedawcę. Instrument trochę kosztuje, więc lepiej uniknąć jakiegoś niepotrzebnego rozczarowania, a to gwarancji nie mam, a jak jest to jakaś krótka i w dodatku trzeba wysłać sprzęt gdzieś zagranicę, a to instrukcji w ojczystym języku nie ma itp. Może dla niektórych są to mało istotne drobiazgi, ale ja uważam, że lepiej mieć pewne zabezpieczenie i spokojnie spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrrr

Preferujecie pianina cyfrowe czy akustyczne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janusz

Ja to polecam poczytac o tym artykuly, macie w google sporo albo na yt poradniki, ten najlepszy moim zdaniem ponizej

amazonkakrystyna.waw.pl/najlepsze-instrumenty-muzyczne/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×