Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość zuzanka73

Pierwsza miesiączka u 10 latki....

Polecane posty

Gość zuzanka73

Witam... jestem mamą prawie 11 letniej dziewczynki, na początku czwartej klasy, w październiku zeszłego roku dostała pierwszy okres ( miała wtedy 10 lat i 3 miesiące)...powiem szczerze, że byłam w szoku, byłyśmy zaskoczone obydwie...w ogóle nie spodziewałam się, że to już się stanie, gdyż nie była jakoś szczególnie rozwinięta jak na ten wiek, normalny wzrost, normalna waga....nawet w tej chwili waży 38kg, owłosienie zaczęło pojawiać się dopiero później....byłam u lekarza zasięgnąć opinii, lekarka powiedziała, że zdarza się tak wprawdzie rzadko, ale są przypadki.....na początku były to raczej plamienia trwające kilka dni i raczej regularne, nie musiała zakładac podpasek, bo wkładki wystarczały....dwa dni temu dostała kolejny okres i to jest jakaś masakra, bardzo ma obfitą, w nocy podpaska przeciekła, nie wiem jak tak dalej pójdzie to nabawi się anemii.....proszę o radę, na pewno są tutaj mamy i córki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja babcia dostala okres
w wieku 9 lat a w wieku 38 juz przechodzila menopazue

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napewno nie bedzie nm miala
anemi... aty kiedy dostalas pierwszy okres?? Ja sama dostalam w wieku 13 lat, ale moje kolezanki dostawaly juz jak mialy 11. Zaserwuj jej letnie oklady na brzuch zeby zminimalizowac bol, a jak bardzo boli to tabletke zapodaj, no i na obfite to wielka podpaska :) A potem mozesz zaproponowac tampony no i tyle... noromalka i juz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wynajmij pokoj od jakiejs
ja tez dostalam jak mialam 13, zazwyczaj miesiaczke dostaje sie w podobnym wieku co inne kobiety w rodzinie, u mnie tak bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie ile Ty miałaś lat
To sprawa dziedziczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka73
ja dostałam pierwszą w wieku 13 lat.....u niej nawet nie są bardzo bolesne, bo wytrzymuje bez tabletek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie ile Ty miałaś lat
To dobrze. Ja dostałam okres ok. 11 r. ż. ale dopiero jakieś 3 lata później zrozumiałam co to są bóle menstruacyjne. Jeśli nie ma innych problemów to się nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka73
wiem, ze teraz dziewczynki wcześniej dojrzewają, ale bardzo mi jej żal, bo jakieś 2, 3 lata umknęło z jej beztroskiego dzieciństwa..... córka mojej znajomej ma 14 lat, waży 45 kg i raczej nic nie wskazuje na to, aby miała dostać okres w najbliższym czasie.....jakieś to wszystko nie sprawiedliwe.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nic, pierwsze miesiączki często bywają obfite. I najczęściej jest tak, że kobieta, która wcześnie zaczęła miesiączkować, wcześnie wejdzie w klimakterium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza730106
Ja mam 10 letnią córkę. Dostała pierwszy okres cztery dni temu. To jest jakaś masakra po prostu. Nie dość, że bardzo źle to znosi, bóle brzuch itd to jeszcze tak z niej cieknie, że podpaska na noc starczy na góra 1,5 godz. i to jeśli siedzi tyle w bezruchu! W tajemnicy przed nią poszłam do ginekologa. Pani powiedziała, że to normalne i nie ma się czym martwić i jeszcze to że powinien się skończyć za góra 2 dni. Tym czasem upłynęły już 4 dni i ciągle jest tak samo. Muszę iść jutro z moją Wiktorią do ginekologa na badania, i na morfologię krwi bo boję się że może mieć anemię. Mam też starszą 16 letnią córkę Marlenę. Ona miała podobnie tyle, że okres miała bardzo skąpy zaledwie 5 cm plama krwi na dzień. I trwała góra 2 dni. Na szczęście dziewczyna po 1 roku zaczęła miesiączkować normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza730106
A ja miałam 11 lat jak dostałam pierwszego okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moja córka ma 9 i pół
i już zaczyna mieć owłosienie oraz zawiązki biustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka73
u mojej panny okres jest regularny i to od samego początku....nie jedna kobieta chciałaby mieć takie regularne miesiączki a tutaj nie dość, ze prawie dziecko to jeszcze co miesiąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iona
Aja dostałam okres jak byłam w II klasie czyli miałam jakies ok 8,5 roku. To był dla mnie szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oblubienica
własnie na odwrot te kobiety co dostały wczesniej okres maja pozniej menopauze, trochę to nielogiczne ale poczytaj anatomie a dowiesz sie. natomiast te co dostały pozniej maja wczesnie menopauze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do iona
a ile masz teraz wzrostu, bo podobno tak jest że od chwili pojawienia się okresu dziewczynka rośnie już tylko ok. 10cm? i czy wtedy byłaś wyrośniętą dziewczynką czy normalną jak na 8 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mialam 6lat
Jak dostalam 1 miesiaczke, ale u mnie bylo przedwczesne pokwitanie. Bralam leki hormonalne i potem juz normalnie dostalam w wieku 13 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyguhijokp
zuzanka73 wiem, ze teraz dziewczynki wcześniej dojrzewają, ale bardzo mi jej żal, bo jakieś 2, 3 lata umknęło z jej beztroskiego dzieciństwa..... eeee....no bez przesady, jej dzieciństwo się nie skończyło w związku z tym, że ma okres :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIe rozumiem o co chodzi z tym 'beztroskim dziecinstwem' -.-' okres to nie koniec swiata, ja ledwo po 11tych urodzinach dostalam. No i co z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to dobrze, że mam syna
😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaa
moja koleżanka dostała okres w pierwszej klasie podstawówki droga mamo nerwy na bok my jesteśmy tak zaprojektowane, ze nie dostaniemy anaemi :) Jak to mówią diabelskie nasienie, co miesiąc upuszcza krwi i dalej żyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak jest ze wzrostemm
Ja mam pytanie do tej Pani ktora dostała okres w wieku 8 lat .Jak u Ciebie ze wzrostem ,bo słyszałam że po pierwszej miesiączce juz sie nie rosnie .Czy to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MłodaMamusiaiKobietaWJednym
powiem szczerze,że dla mnie te szybkie dojrzewanie jest obleśne, dzisiejsze dziewcznki przy 40tce będą miały menopauzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okres to nie koniec zycia
Czy takiemu 10 letniemu dziecku mozna ulzyc podczas bolu miesiaczkowego ? Jakie tabletki podajecie -wiem ze nospę mozna ale poza tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mlodej mamy i kobiety w jed
MłodaMamusiaiKobietaWJednym powiem szczerze,że dla mnie te szybkie dojrzewanie jest obleśne ,, chora jestes na głowę ? co znaczy oblesne ? przeciez to nie zalezy od dziecka więc jak ty mozesz nazywac dojrzewanie oblesnym ? Sama jestes oblesna :o nie powiem , ,,fajna ,, z ciebie matka bedzie ,tfu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym podała normalny syrop przeciwbólowy - ibum, nurofen czy cos takiego. Jeżeli nie chcesz truć dziecka tabletkami, to rozkurczowo działa napar z kminka, choc ma obrzydliwy smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alvia dziękuję
Młoda mamo,która piszesz ,że takie wczesne dojrzewanie jest obleśne ,jak będziesz mic corcie i dostanie zbyt wczesnie miesiączke ,to powiesz jej ,ze to jest oblesne ? Zastanow się zanim palniesz kolejne głupstwo !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdhdfhf
A ja dostałam pierwszą miesiączkę jak miałam 16 lat, teraz mam 22 i wciąż nie mam regularnych miesiączek, ani jakichś wielkich krwawień. Ciesz się lepiej, że ma normalnie, niż by miała się tak męczyć jak ja (tysiące wydałam na różnych ginekologów, badania, etc.). Jestem zdrowa jak ryba, ale miesiączki brak już od 4 miesięcy. Wagę też mam normalną, etc. Cóż... z dwojga złego lepiej chyba mieć regularnie miesiączkę, bóle menstruacyjne i krwotoki :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie czytałam wszystkiego,sorry.ale moge ci napisać tyle ze ja też dostałam w wieku 10 lat (i raczej ani ja ani rodzina nie była tym zdziwiona,moja siostra cioteczna miała 8!!). u mnie tez tak było...1 czy 2 okres trwał...ponad miesiąc!!! brałam coś na anemię,ale samo przeszło. btw,bratanica mojego partnera też właśnie dostała @.ma 11 lat. wiec troche mnie dziwi ze spanikowana pognałas dolekarza z pytaniem czy to normalne.tak to normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×