Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Warszawski cwaniak

Po studiach do Policji. Czy warto?

Polecane posty

Gość Warszawski cwaniak

Witajcie, jak myślicie po studiach informatycznych (pożądany kierunek w Policji obok Ekonomii i Administracji) warto iść na szkolenia w Policji? Patrząc na rynek pracy to służba w mundurowych służbach to praca stała i pewna wysoka emerytura wraz z pensją. Ale mi chodzi też o życie prywatne. Od niedawna zaczynam z pewną kochaną kobietą układać życie. Jest za tym abym poszedł do Policji ale czy to się nie odbije na życiu prywatnym. Pewnie macie mężów Policjantów czy np. szkolenia, które trwają ponad pół roku oznaczają odcięcie się od ukochanej osoby na ten czas? Czy potem służba przygotowawcza jest po za miastem (tu: Warszawa) i kolejne będą dni rozłąki? Zrezygnowałem z pracy w ING, gdzie miałem mieć działalność gospodarczą ale to robota na początku byłaby taka, że bym dokładał się do tej działalności. Jednak praca wizytatora nie jest łatwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mąż też cały czas zastanawia się nad pójściem do policji, jedynie co go blokuje to to iż na takim półrocznym szkoleniu mało się zarobi (coś ok. 1300zł) a my mamy rodzine i same rachunki wychodzą dużo więcej. No a potem też wcale duzych zarobków nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mąż też zastanawia się nad pójściem do policji bo zawsze chciał ale przeraża nas to że za takie półroczne szkolenie dostaje się coś ok. 1300zł miesięcznie a my mamy małe dziecko, rodzinę i same rachunki wychodzą nas dużo więcej. Poza tym potem też wcale dużo się nie zarobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Warszawski cwaniak
Ale potem już będzie dostawał 2227 złotych na rękę plus 13stki i wczasy pod gruszą dla Rodziny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niania17
Wolalabym wojsko zamiast policji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Warszawski cwaniak
A jak jest po studiach to na pewno po paru latach będzie miał awans a już są spore zarobki wzwyż :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Warszawski cwaniak
To wojsko na pewno = zero życia osobistego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znajomy od męża też poszedł do policji i wcale nie bylo źle z tym "polrocznym" szkoleniem. często miał przepustki, także widywali się z jego narzeczoną często, a poźniej dostał pracę w naszym mieście wiec nie było źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niania17
Z tym mozna sie sprzeczac ze zero zycia osobistegto bo w gruncie rzeczy nie jest tak zle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wymarzona
a moze lepiej zrob studium policyjne? Nie wiem czy to jest dla wszystkich. moja corka chodzi do liceum policyjnego,konczac je ma zawod-pracownik administracyjny policji,ale w tej samej szkole jest wlasnie studium po ktorym podniesie swoje kwalifikacje. Dowiedz sie,czy wchodzilo by w gre takie studium dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Warszawski cwaniak
Ostatnio na komendzie na Wilczej w Warszawie widziałem ofertę studiów podyplomowych dla administracji policji. Ale chyba to dla pracowników Policji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sratatatatatatatata
najpierw to złóż dokumenty i rozpocznij proces rekrutacji, jak się rozmyślisz to zawsze możesz zrezygnować, najpierw trzeba się dostać co trwa kilka miesięcy jest kilka etapów rekrutacji i nie nastawiaj się że to że studia z informy gwarantują Ci że bedziesz miał cieplutką posadkę za biurkiem. Na początku to nic tak nie cieszy jak patrol pieszy. Kurs podstawowy trwa kilka miesiecy a potem długo długo na żaden kurs nie pojedziesz chyba ze kilkudniowy do miesiąca max. Po roku pracy bedziesz już miał zryty czajnik i bedzie tylko gorzej. Znajomi po informatyce pracują jako programiści zarabiają 3x tyle co ja, wiec radze się zastanowić bo jak masz informe po polibudzie i chcesz iść na policmajstra to chyba taki z Ciebie informatyk jak z koziej dupy trąba. Praca bedzie fascynująca przez pierwsze miesiace potem nadgodziny, za które nikt Ci nie odda, wnerwiający przełożeni i ciągła presja i stres za lekko ponad dwa koła ja bym sie zastanowiła no ale teraz wiem już to czego nie wiedziałam kilka lat temu...a jak liczysz na oficerke to przestań;) chyba że masz garba...w każdym razie powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój znajomy jest w Żandarmerii Wojskowej, codziennie jeździ do pracy do innego miasta, pracuje tam 8 godzin, więc jest ok. Ale wyjeżdża też na roczne misje i to jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Warszawski cwaniak
Wiesz ja mam wiele pasji. Informa jest jedną z wielu. A ja studiuje bardziej jak na SGH Informatyka i Ekonometria. Czyli bardziej od ekonomicznej strony. Ale wiesz co to za perspektywa zarabiać max 2 tysiaki. Kolega po CISCO znając 3 języki to nie przyjmują Go bo jest za... dobry. Jeszcze mam w planie marketing sportowy i otworzyć własną agencję sportowa promująca młodych sportowców ale do tego trzeba spory kapitał, którego nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Warszawski cwaniak
Policjant = stała pensja, różne przywileje, wczesna emerytura. Który prywaciarz to zagwarantuje? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emerytura dla policjantów po 15 latach wynosi 40 %, więc to nie jest jakieś szaleństwo :) Poza tym nie wiem jak w Warszawie, ale w Katowicach trzeba startować nawet kilka razy, żeby się dostać a to wszystko trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Warszawski cwaniak
No wiadomo. Trzeba być w dobrej kondycji fizycznej aby to wszystko przejść. test wiedzy też nie jest byle jaki nie mówiąc o Multiselect. Ale jak się przejdzie to się będzie miało ta satysfakcję :) No jest 40% ale dalej można pracować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczesna emerytura - czytaj 60% dotychczasowych zarobków, wyżyjesz za tyle? Przykro mi ale nie znam osoby, która nie zmieniłaby się po rozpoczeciu pracy w policji. Możesz mówić co chcesz, że Ty jesteś inny, masz inny charakter itp itd. Praca tam bardzo zmienia ludzi, jeżeli Twoja narzeczona jest na to gotowa, to ją podziwiam. Żeby nie było, mówię z doświadczenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sratatatatatatatata
po 15 latach masz emeryture która stanowi ok 45 % pensji, stała praca okej ale: robisz w weekendy, święta, sylwestry i nie ma zmiłuj bo to nie praca tylko służba, 13 jest raz w roku, mundurówka też domu za to nie wybudujesz- może starczy na fajne wakacje dla całej rodziny; wczasy pod gruszą hahahahahahahahahahaha nie no dostaniesz pare groszy tak żeby sobie i dziewczynie na urlopie kupić frytki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Warszawski cwaniak
To powiedźcie jak w tym chorym kraju zarobić NORMALNIE i LEGALNIE? Już mi wystarczyło jak byłem przy jednej rekrutacji jak pracowałem. "O patrz On jest bardzo przystojny, bierzemy Go"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli masz takie marzenia to je spełniaj, tylko w pewnym wieku już Cię po prostu nie przyjmą. Do bodajże 30 roku życia ma się kondycję, jaką trzeba mieć by przejść pozytywnie wszystkie testy sprawnościowe. U nas startowało coś mnóstwo osób na jeden nabór a pracę dostało może 30 i to nie zawsze, poważnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sratatatatatatatata
sprawnościówka jest bardzo prosta i w zasadzie dla kadego o przeciętnej formie do przejścia, Ms jest dziwny i raczej nie ma możliwości sie przygotować do niego, jak czujesz ze chcesz być policjantem to startuj ale zrób najpierw dobre studia żebyś mial alternatywe i zawsze mógł odejść-taki plan B:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Warszawski cwaniak
Kumpel wyjeżdża a ma tyle studiów pokończonych. Ale to chory kraj bez perspektyw, gdzie najważniejsza rzecz to się kłócić o stołki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Warszawski cwaniak
Studia już mam. Teraz muszę obronić magistra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Warszawski cwaniak
Czyli reasumując opinie są pół na pół. Z jednej strony warto ale z drugiej jest spore ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozważny :)
Witam. Mam 15 lat pochodzę z Głubczyc (woj.opolskie) W przyszłości chciałbym pracować w policji albo w Zakładzie karnym.... został mi jeszcze rok gimnazjum i potem wybieram się do liceum policyjnego/mundurowego w Prudniku lub w Koźlu(Sławęcice), ponieważ myślę, że praca w Policji lub w Służbie więziennej jest dobrym pomysłem na życie.... Tylko zastanawiam się jakie studia były by dobre to takiej pracy... Pomóżcie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkel 4231
witam, mam takie pytanie, mianowicie zastanawiam się, czy ukończenie kierunku transport może w jakiś sposób być przydatne do pracy w policji w jakimś, nawet niewielkim stopniu, jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat , proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 26lat
2015 wystartowałem do policji ,pod koniec roku zatrudniłem sie w PKP Intercity aktualnie 2016 rok i przeszedłem wszystkie etapy do policji i mam dylemat czy zrezygnować z konduktora w Intercity i iść do policji co wy na to ? Tu dobrze i tu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×