Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Angelina1989

Pochłaniacz wilgoci czy Osuszacz Powietrza...

Polecane posty

Gość Angelina1989

Jak sami widzicie, iż za oknem albo leje deszcz albo sypie śnieg jednak szybko zamienia się w wodę gdyż temperatura na plusie. Mój problem zaczął się kilka dni temu gdy taka pogoda zaczyna dawać w kość. Otóż mieszkam w mieszkaniu wynajmowanym od całkiem od niedawna, bo od listopada, dopiero pod koniec grudnia zaczęłam dostrzegać narośle grzyba/pleśni po rogach pomieszczeń, pod parapetem, na ścianach w kuchni... ogólnie w pokojach nie jestem w stanie stwierdzić czy coś jest na ścianach, gdyż w obu pokojach jest boazeria, i obawiam się ze pod nią tez możne się tez już coś znajdować... jednak boazeria wygląda w porządku jak na razie. Gdy gdzieś widzę zieloną/czarną plamkę latam z preparatem do odgrzybiania psikam ścieram, ale ileż tak można, trzeba coś zrobić w końcu z tym dodam, że mieszkanie mieści się na parterze w bloku który nie jest ocieplany z żadnej strony, od spodu piwnica i wszystkie ściany nośne. Dwa pokoje kuchnia plus łazienka typowe małe mieszkanko... Powiedzcie mi czy taki pochłaniacz wilgoci wystarczy by unormować stan wilgoci w mieszkaniu? czy ogólnie te urządzenia są do dupy? bo zastanawiam się czy jutro wybierając się do Liroya kupić od razu osuszacz powietrza za prawie 2 stówy czy ten pochłaniacz wilgoci za 5 dych.... poradźcie mi proszę coś na ten temat.... i jak myślicie czy te preparaty do osuszania ścian są dobre? który wg was jest najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelina1989
hello tyle was tutaj jest a nikt nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam ten sam prbl
rozmawiałam z budowlańcem , mury są wilgotne , powiedział mi że powinnam wynajać takie cos jak mury suszą , nagrzewnica przemysłowa czy jakoś.Koszt wynajęcie :( dość spory.Poza tym u mnie nikt nie grzeje to co z tego ,że osuszę jak i tak od sąsiadów znowu wilgoc po jakimś czasie przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta_ebinik
Moim zdaniem lepiej sprawdzi sie osuszacz powietrza. Z mojego doświadczenia wynika też, że trzeba go odpowiednio dobrac do powierzchni pomieszczenia, które chcesz osuszyć. Ja kupowałam (chyba znalazłam w jakiejś porównywarce cenowej, albo na www.conrad.pl - już teraz nie wiem dokładnie) osuszacz, który służył do osuszania powietrza, ale miałam małe mieszkanie i nie bardzo duży grzyb. U mnie sie sprawdził, jednak jak mówie, to kwestia indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To już zależy czy tutaj profesjonalna firma nie będzie potrzebna. Ja miałam rok temu taki problem w nowym domu, że nam podtopiło fundamenty i mieliśmy w piwnicy dużą wilgoć. trzeba było wysypać taki specjalny piach z kamykami wokoło domu, a do tego wynajęliśmy firmę do osuszania. Nie ma co jednak panikować od razu, kup najpierw osuszacz o wysokiej mocy, taki jak bluszcz_87 podała jest w porządku i zobacz. Jak wilgoć po kilku miesiącach nie zniknie, to trzeba będzie fachowców wzywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozek
Według mnie jeżeli jest już pleśń i możliwe, że znajduje się też pod boazerią to lepiej jest naprawdę zainwestować i pozbyć się problemu przy pomocy specjalnych urządzeń. Jeżeli kupisz zwykły osuszacz czy odwilżacz np. w jakimś markecie, to jest możliwe, że pomoże na jakiś czas ale nie zlikwiduje to problemu w 100% i będzie powracać w każdą zimę. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
maiłam podobny problem zakupiliśmy oszuszacz poweitrza za okolo 700zł, używamy go regularnie. probelmz wilgocia został opanowany, ale gdybysmy pzrestali go uzywac wilgosc powstal by znowu. w domu wszytskie plyty pilsniowe zaklakierowalismy,z robilsimy gruntowe czyszczenie chemiczne i wtedy rozpoczelismy osuszanie powietrza z odpwoednim filtrem na grzyby. WKłady za 50 zł pomoga ale w niewielkim stopniu taki wkład zbierze max 200ml wody miesiecznie, a osuszacz 6 litrow na dobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka8090
Tak, takie wkłady to niewiele dają. Są tanie, a wiadomo, że za niską cenę to i niskiej jakości produkt się kupi. Ja również zainwestowałam w lepszy osuszacz powietrza. Unikam jednak chińskich produktów no name, bo się szybko psują. Ja mam model Osuszacz Prem-I-Air PMDN-12 brytyjskiej firm i jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgodze się. Te przedstawione przez ciebie nagrzewnice powietrza są naprawdę niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda. Sam korzystam z tych nagrzewnic i muszę przyznać, że są bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda. Sam korzystam z tych nagrzewnic i muszę przyznać, że są bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nagrzewnica ,,,nagrzewnica i tak wilgoc zostanie .bo jak ma odparowac!Przy pochlaniaczu wilgoci zbierasz wode w pojemniku nawet 10 l i wiecej.glupoty piszesz!!!Osuszacz powietrza elektryczny poszukaj na allegro lub na ceneo....poczytaj o tym w necie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fala Hania
Jeżeli dobrze zrozumiałam to nie jest Twoje mieszkanie, tylko je wynajmjujesz. Może powinnaś wpłynąć na właścicela. Spróbuj, niech skontaktuje się na przykład z ap climą. Niech znajdzie przyczynę, na Boga, w końcu po coś płacisz ten czynsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja radzę tak, w PCK (serio) wynajmują osuszacze powietrza, z tego co wiem to ok. 150 zł na tydzień - pewnie zależy od regionu, można też szukać w innych miejscach, parę firm oferuje coś takiego. Postawisz sobie na parę dni w domu, najlepiej wtedy kiedy Cię nie ma bo głośno chodzi i do wiaderka zbiera się woda. U mnie tyle tego było, że w ciągu dnia całe wiadro potrafiło się zapełnić. Jak je osuszysz dokładnie już to wtedy postaw sobie pochłaniacz wilgoci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinmkoi
Również polecam zajrzeć na klima-sklep.pl i tam popytać pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mari00
Hej, odgrzybiacz tu raczej niewiele pomoże. Musisz dobrze osuszyć mieszkanie. Możesz kupić pochłaniacze wilgoci, które do pojemników ściągają wodę z pomieszczenia. Przede wszystkim musisz jednak pamiętać o dobrej wentylacji mieszkania i codziennym wietrzeniu, bo problem będzie wracał. W trudnych sytuacjach można pomyśleć o pochłaniaczach wilgoci, których używają firmy transportowe http://www.silicagel.pl/pochlaniacz-wilgoci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robert777
Ja uważam że ani ten pochłaniacz wilgoci za 5 dych anie osuszacz za dwie stówy ci nie pomoże, bo jak patrzę na renomowane urządzenia tego typu to one kosztują znacznie więcej i z czegoś ta cena wynika. Zobaczcie sami produkty firmy, która z tego co widzę handluje porządnym sprzętem - http://www.aero7.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli już to tylko osuszacz powietrza, takie pochłaniacze wilgoci za parę złotych nic nie dadzą. Pamiętaj również że osuszacz pracuje wydajnie gdy jest odpowiednio wysoka temperatura w pomieszczeniu. Jeżeli jest zimno to on wtedy dużo mniej wody "zbierze". Nie wiem do jak dużego pomieszczenia to ma być ale na pewno wybierzesz coś z tej oferty - http://www.dobryklimat.net.pl/osuszacze-powietrza Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FelicjaN2
Według mnie pochłaniacz wilgoci to tez jest dobre rozwiązanie. Widziałam ze tutaj http://www.pochlaniaczewilgoci.pl/ , mają bardzo fajne pochłaniacze wilgoci. Może spróbuj na początku takiego rozwiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatnio miałam problemy z wilgotnymi pomieszczeniami, więc postanowiłam poradzić się fachowców. Teraz na szczęście wszystko jest ok. Jakby ktoś był zainteresowany, to polecam http://maxmajster.pl/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klimatyczna
Ja raczej doradziłabym jednak osuszacz powietrza. Moim zdaniem jest wydajniejszy niż pochłaniacz wilgoci. Mieszkam w starym domu po mojej babci i też mam problem z wilgocią. Kupiłam osuszacz powietrza na tej stronie https://klimatop.pl. Jestem bardzo zadowolona z efektów, wilgoć się dużo zmniejszyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Generalnie na pleśń i grzyb w domu najlepsze są nawiewniki. :) To dość tanie a bardzo skuteczne rozwiązanie. Miałam z tym problem i długo nie mogłam pozbyć się pleśni ani grzyba, ale zamontowałam nawiewniki dzięki http://www.nawiewniki-szczecin.pl/ i problem zniknął całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karkers
Właściwy pomiar to podstawa, zobacz - http://www.conrad.pl/Termometr%2fHigrometr-cyfrowy-TFA-30%2e5027%2e01,-wew%2e-0-do-%2b50%b0C,-wilg%2e-20-do-95%25.htm?websale8=conradπ=672759&ci=SHOP_AREA_17192_0510041 Dalej - wietrzenie, ogrzewanie, tylko tak to zmienicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sam miałem duży problem z wilgocią i pleśnią, póki nie zamontowałem nawiewników w domu. Montowała je u mnie firma http://www.nawiewniki-szczecin.pl/. To niedrogie rozwiązanie, a problemu pozbyłem się raz na zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta098
Znam ten ból , bo miałam podobną sytuację. Osuszacze powietrza doskonale sobie poradziły z problemem. Trzeba tylko wybrać osuszacz o parametrach właściwych do pomieszczania w którym ma pracować. Ale w tym na pewną będą pomocni sprzedający. http://www.castorama.pl/produkty/instalacja/wentylacja-i-klimatyzacja/uzdatnianie-powietrza/osuszacze.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×