Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Emka222

Podjęcie pracy a wiadomość o ciąży

Polecane posty

Gość Emka222

Witam, Umowe o prace na rok czasu podpisałam 5.10.2016 roku dwa dni temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży.. jakiś 5-6 tydzień. Nie planowałam tego, ale stało się i zaczynam się cieszyć. Aczkolwiek bardzo martwie się tym, że firma ma prawo mnie zwolnić. Pracuję w jednym z większych sklepów gdzie do moich obowiązków należy obsługa kasy fiskalnej, wykładanie towaru itd. W pracy jeszcze nie powiedziałam,mam zamiar powiedzieć jutro jak kierowniczka wroci ze zwolnienia. Wiec moje pytania brzmią czy firma może mnie zwolnić i kiedy będe mogła iść na l4 ponieważ boję się o ciążę? Za teksty typu, że zrobiłam to specjalnie dziękuję, ponieważ przyjmując się do pracy nie wiedziałam przecież, że jestem w ciąży. Bardzo dziękuję za rady. POZDRAWIAM !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viola21
No chyba prawo zabrania zwalniać kobiety w ciąży a z informowaniem przełożonych tak się nie śpiesz,najpierw idź do lekarza,niech on to potwierdzi . Już planujesz iść na L4? Weź się trochę opanuj ,bo to rzeczywiście wygląda na zaplanowane,ciążą to nie choroba i samo banie się o nią to jeszcze nie powód do brania zwolnień.Ciesz się,że masz pracę i dostaniesz wszystkie świadczenia należne ciężarnym i matce z dzieckiem,ale nie zaczynaj od zwolnień.Jednak to wygląda na zaplanowane,ale i tak prawo stoi po twojej stronie. Ale trzeba być naprawdę bardzo wyrafinowaną żeby od razu planować zwolnienia,ja byłabym szczęśliwa,że mam pracę i przez najbliższy okres będę miała zapewnione dochody a ty myślisz tylko o tym aby nie pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emka222
Tak mam dzwigac skrzynki z owocami i warzywami ? Albo rozladowywać palety ? Weź się zastanów. Gdybym planowała ciąże, to nie odchodziłabym od poprzedniego pracodawcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o ile kojarzę, to jeśli umowa kończy się po uplywie 3mies ciąży, to jesteś chroniona. Też wytrzymałam w pracy do 9tc tylko. Czyłam sie okropnie, sennośc i mdłości mnie dobijały. Teraz jestem w 14tc i czuje sie świetnie. I chętnie wrociłabym do pracy, ale juz płaci za mnie zus i w pracy nie chcą znowu ponosic kosztów mojego następnego zwolnienia, bo w koncu będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viola21
Emka222 ,nie ,masz tylko przedłożyć zaświadczenie ,że jesteś w ciąży i nie możesz dźwigać,dadzą ci wtedy lekką pracę a siedzenie na kasie nie jest ciężką pracą nawet gdy dźwigniesz zgrzwkę wody to nic ci nie będzie.To nic nie robienie jest szkodliwe dla ciąży.Ty myślisz tylko o tym żeby nic nie robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emka222
W poprzedniej ciazy pracowalam do samego konca, tylko wtedy pracowalam w saloniku prasowym i wszystko bylo ok. Pozniej bylam dwa razy w ciazy i niestety sie nie udalo.. nie wiem, czy to ze mna jest cos nie tak czy poprostu nie uwazalam na siebie. I nie napisalam w poscie ze chce JUZ isc na zwolnienie... oczywscie, chcialabym pracowac jak najdluzej, aczkolwiek najbardziej balam sie tego, ze moga mnie zwolnic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emka222
Witam, powiedziałam dzisiaj o sytuacji pani kierownik. Kierowniczka powiedziała, że w ciąży nie mogę pracować w owym sklepie ... Przepisy BHP nie zezwalają nawet na to, abym siedziała sobie 8 godzin na kasie. Ponieważ np będę musiała przenieść zgrzewke wody aby ją zeskanować a tego podobno też mi nie wolno. Powiedziala, że kiedy pójdę do lekarza po odpowiednie zaświadczenie mam również wziąć odrazu zwolnienie. Bo nikt w pracy nie będzie odpowiadał, za to gdyby mi się coś stało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viola21
Jakoś nie chce mi się wierzyć w to,że od razu każą ci wziąć zwolnienie,zawsze są takie prace,które może robić kobieta w ciąży,choćby zamiatać czy wycierać kurze.Możesz też wykładać na półki drobne towary typu przyprawy,palety i tak są przywożone na wózku widłowym czy innym.Gdyby wszystkie ciężarne były tylko na zwolnieniu to byłaby katastrofa.Ty tylko czekałaś na to aby pójść na zwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i dobrze! Odpoczywaj sobie i urodz zdrowe dziecko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×