Odpowiedz na ten temat

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

• bagatelka 2003.09.03 [21:13]
    To forum jest bardzo milym miejscem dla Polakow mieszkajacych za granica na kontunuowanie kontaktu z Polska i polskoscia ogolnie pojmowana.
    Skoro mamy tu juz, jak wiadomo, spora ilosc rodakow i rodaczek zamieszkujacych rozne zakatki swiata, moze chcieliby oni zdradzic, gdziez to sie podziewaja (miejscowosc i panstwo).
    Mysle, ze w ten sposob wiele osob, ktore los rzucil w miejsce ubogie w cokolwiek polskiego (ludzie, sklepy, itd.) miliby okazje byc moze poznac innych ziomkow z tym samym problemem, lub tez w ogole podyskutowac o czymkolwiek.
    Zapraszam i pozdrawiam usmiech.gif
  • haneczka 2003.09.03 [22:15]
    Masz racje bagatelka, tez zauwazylam ze duzo to Polakow i Polek zamieszkujacych poze granicami kraju. Podobnie zreszta jak ja.
    No to moze ja zaczne usmiech.gif
    Mieszkam od 14-tu lat w Wiedniu (Austria), mam 36 lat i 16-to letniego syna - Adriana. Jestem od 7- miu lat szczesliwa rozwodka i od jakiegos czasu w zwiazku z "miejscowym" smiech.gif
    Pozdrawiam serdecznie wszystkich spoza granic i nie tylko! kwiatek.gifusta.gif

• Margot 2003.09.03 [23:12]
    Serdecznie pozdrawiam z Francji!... a dokladniej rzecz ujmujac ze slonecznej Prowansji! Mieszkam tutaj od roku... i bardzo tesknie za krajem!

• Dark Elf 2003.09.03 [23:16]
    Springfield Illinois mieszkam od roku i tez bardzo tesknie za krajem pozdrawiamusmiech.gif
  • akara 2003.09.03 [23:51]
    Amsterdam sie klania usmiech.gif , mieszkam tutaj od konca ubieglego roku, zapowiada sie, ze na kilka najblizszych lat, o ile nie na zawsze. Na zawsze za to najprawdopodobniej w Holandii, bo jakos nie widze oczyma wyobrazni tego zeby moj maz mogl sie zaaklimatyzowac w Polsce, pomijajac inne trudnosci, ale kto wie...
  • Kaya 23 2003.09.04 [00:01]
    Witam z Kanady jestem tu juz troche tylko 8 lat mieszkam w Montrealu
  • Zebra 2003.09.04 [00:53]
    Pozdrawiam z Kalifornii,jestem tutaj piec miesiecy i chociaz wszyscy moi znajomi twierdza ,ze do kraju nie wroce ja bardzo tesknie i odliczam dni do mojego powrotu.Pewnie jak wroce bede zalowala ,ze nie zostalamusmiech.gif
  • sara1981 2003.09.04 [01:04]
    zebra...a gdzie dokladnie w kalifornii?
  • Jay 2003.09.04 [01:14]
    Charleston, Pld Karolina wciaz goraco i wilgotno niemilosiernie... jutro ma temperatura spasc do jakichs 28C hihih moze jakas malutka ulga i w koncu bedzie czym oddychac? 19 wrzesnia minie rok od kiedy tu jestem i za rodzina i przyjaciolmi tesknie juz tycko mniej choc w dalszym ciagu baaardzo mocno
  • freyjka 2003.09.04 [01:51]
    akara - och, ale cudownie - ja kocham Holandię. Chciałabym móc tam mieszkać ze swoim chłopakiem. Kiedyś planowałam tam się podłapać na jakieś stypendium studenckie ale w końcu jakoś się nie postarałam smutas.gif
    Och Holandia, Amsterdam - byłam tylko w tej starej dzielnicy, ale cudownie usmiech.gif
    Holendrzy też są fantastyczni, w ciągu 10 dni pobytu poznałam mnóstwo ludzi, wszyscy byli strasznie mili i otwarci, zainteresowani naszym krajem. usmiech.gif
    PS: ja i mój chłopak jeździmy na autentycznych starych rowerach holenderskich usmiech.gif
  • beton 2003.09.04 [06:41]
    nie ma sie kurcze czym chwalic ani cieszyc - Niemcy. Kraj ktory wspolnie z Francja powinien wyprowadzic sie z Europy ..ale coz ..do Polski i tak wroce ..wczesniej czy pozniej...
  • Renia 2003.09.04 [09:55]
    Anglia sie klania. Od 5 lat mieszkam tutaj z moim mezem i musze przyznac ze pierwsze 6 miesiecy na prawde byly trudne. Teraz niestety nie widze siebie spowrotem w Polsce - za bardzo przywyklam do 'angielskich zwyczajow'.

Renia
  • heti 2003.09.04 [14:57]
    WITAM..WITAM
    serdecznie pozdrawiam z chicago..w ktorym mieszkam od dwoch lat..a niespelna od roku z mezem i osmioletnia kocica-szarikiem.
    strasznie tesknie za "polsza"moimi rodzicami i przyjaciolmi...planuje wrocic do polski...tylko jeszcze nie wiem kiedy...
    trzymajta sie cieplo
  • Zebra 2003.09.04 [19:14]
    ..Do Sara 1981..Mieszkam w malym miasteczku o nazwie Saratoga 40 minut drogi od San Francisko.A dlaczego pytasz mieszkasz tez w Kalifornii ?
  • Alina 2003.09.04 [19:32]
    Chicago, Illinois, USA od 20 lat. Bardzo polskie miasto, mozna czuc sie \"swojsko\". Jest nas tu ponad milion i do niedawna bylo nas wiecej niz w Warszawie.
  • lina 2003.09.04 [20:38]
    Beton a gdzie niemcy, bo ja chwilowo w stuttgarcie, na swieta wracam, ale kto wie czy potem nie wyniesie mnie znow do niemcow
  • lina 2003.09.04 [20:39]
    mialo byc a gdzie w niemczech

• znudzonycenzura 2003.09.04 [20:44]
    Pozdrawiam z Kanady Toronto. Mieszkam tu od 12 lat, a wczesniej 4lata w Grecji.
    blazen forum
    kasiasty
    kasiasty nie z powodu posiadania pieniedzy ale kasy, ha ha
  • sara1981 2003.09.04 [22:15]
    zebra...jak Bog da to pewnie wyniesie mnie do kalifornii, dlatego pytamusmiech.gif
  • akara 2003.09.04 [22:48]
    freyjka, Amsterdam to jedna wielka stara dzielnica oczko.gif (pomijajac obrzeza). Jak to stwierdzil moj szwagier: to jest jedno wielkie stare miasto usmiech.gif .
    Holendrzy faktycznie otwarci, ale ta ich otwartosc ma swoje granice usmiech.gif .
    Ogolnie nie narzekam, chociaz nie jest latwo - myslalam, ze bedzie latwiej, jednak wyjazd na stale za granice to powazny krok.
  • Jelonek 2003.09.05 [01:16]
    Chicago

usmiech.gif
  • atena22 2003.09.05 [02:39]
    Ja mieszkam w Stanach.(Connecticut) Strasznie ale to strasznie tesknie za Polska. Pozdrawiam wszystkich Forumowiczow
  • bagatelka 2003.09.05 [03:28]
    Dzieki wszyscy milusinscy za odzew. A ja pozdrawiam bardzo slonecznie znad jeziorka Superior (strona niekanadyjska oczko.gif ).

Jest tu moze ktos ze stanu Minnesota?

Jay - jak tam czekoladki? Tak, to ja ... Odezwe sie do Ciebie, ale ostatnio mam bardzo sporadyczny kontakt z koputerem i internetem (ogromna przeprowadzka i w ogole).

Baton oczko.gifoczko.gif

• Creative 2003.09.05 [09:59]
    a ja pozdrawiam z Holandii, dokladniej z okolic Rotterdamu a jeszcze dokladniej oczko.gif z Rozenburga
    to wspanialy kraj, inna mentalnosc , inna kultura wszystko n aplus, mam zamiar zostac tu na stale oczko.gif

• Teresa 2003.09.05 [10:20]
    Niezly pomyst z tym topikiemusmiech.gif
    Witam wszystkich,od 12 lat wraz z rodzina zamieszkuje w Wiedniu(Austria)
    Ale widze ze Haneczka tez z Wiednia usmiech.gif

Pozdrawiam wszystkich usmiech.gif
  • ukgirl 2003.09.05 [15:50]
    Hejka!Pozdrowienia z deszczowej Anglii!jestem od 6 miesiecy,poczatek koszmarny,tesknota ogromna.Teraz widze duzo plusow i spotkalam milosc mego zyciaoczko.gif
    a wogole to przeciez do Polski nie tak dalekooczko.gif
    a jest tu ktos jeszcze z UK?
  • akara 2003.09.05 [16:03]
    Creative, dlugo juz tu mieszkasz? Ja jestem troche mniej entuzjastyczna, choc przyznaje, wielu powodow do narzekan nie ma usmiech.gif .
  • weirdo 2003.09.05 [16:06]
    spoko, UKgirl, wiem o czym mowisz...ja tez jestem z UK
  • creative 2003.09.05 [16:12]
    akara, mieszkam od lipca , ale bywalam tu juz wiele razy wczesniej usmiech.gif
    pozdrawiam
  • akara 2003.09.05 [17:52]
    O, to jeszcze \'swiezynka\' jestes, nawet wieksza ode mnie, bo mi juz 9ty miesiac stuknal oczko.gif (wczesniej tez tutaj czesto przyjezdzalam). Nie tesknisz za krajem?
  • Jay 2003.09.05 [21:01]
    bagatelka> zadnych czekoladek nie ruszam juz;-(( po ostatniej wysypce wstreciarskiej musze sobie odpuscic czekoladki neistety, ale wlasciwie to nie bylo sobie czego odpuszczac, bo Hershey\'s sa bleee za to wczoraj bylismy w bazie wojskowej na zakupach i maja tam sektor europejski, patrz ei patrze i normalnie kopara do ziemi: czekolada Milka pod wszystkimi postaciami, kupilam duuuuzo hihihi zle jesc niemoge, weic na razie patrzeoczko.gif
    akara> wskakujesz w samochod albo w autobus i za chwilke w domku jestes.. ja to chyba w ponton niedlugo wskocze hihihih Zaraz minie rok od kiedy tu jestem, az mi sie wierzyc nie chce, ze to juz tyyyle czasu i tesknota za domem jakby mniejsza, tylko przy wazniejszych datach, urodziny siostr, brata, rocznica slubu rodzicow, czy tez moja to sie rozsypuje na kawaleczki, choc musze przyznac, ze te kawalki jakby coraz wieksze i szybko sie zbieram... no w miare szybko hihihi

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...