Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

To forum jest bardzo milym miejscem dla Polakow mieszkajacych za granica na kontunuowanie kontaktu z Polska i polskoscia ogolnie pojmowana. Skoro mamy tu juz, jak wiadomo, spora ilosc rodakow i rodaczek zamieszkujacych rozne zakatki swiata, moze chcieliby oni zdradzic, gdziez to sie podziewaja (miejscowosc i panstwo). Mysle, ze w ten sposob wiele osob, ktore los rzucil w miejsce ubogie w cokolwiek polskiego (ludzie, sklepy, itd.) miliby okazje byc moze poznac innych ziomkow z tym samym problemem, lub tez w ogole podyskutowac o czymkolwiek. Zapraszam i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka
Masz racje bagatelka, tez zauwazylam ze duzo to Polakow i Polek zamieszkujacych poze granicami kraju. Podobnie zreszta jak ja. No to moze ja zaczne :-) Mieszkam od 14-tu lat w Wiedniu (Austria), mam 36 lat i 16-to letniego syna - Adriana. Jestem od 7- miu lat szczesliwa rozwodka i od jakiegos czasu w zwiazku z "miejscowym" :-D Pozdrawiam serdecznie wszystkich spoza granic i nie tylko! 🌻 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serdecznie pozdrawiam z Francji!... a dokladniej rzecz ujmujac ze slonecznej Prowansji! Mieszkam tutaj od roku... i bardzo tesknie za krajem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Springfield Illinois mieszkam od roku i tez bardzo tesknie za krajem pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amsterdam sie klania :-), mieszkam tutaj od konca ubieglego roku, zapowiada sie, ze na kilka najblizszych lat, o ile nie na zawsze. Na zawsze za to najprawdopodobniej w Holandii, bo jakos nie widze oczyma wyobrazni tego zeby moj maz mogl sie zaaklimatyzowac w Polsce, pomijajac inne trudnosci, ale kto wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z Kanady jestem tu juz troche tylko 8 lat mieszkam w Montrealu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zebra
Pozdrawiam z Kalifornii,jestem tutaj piec miesiecy i chociaz wszyscy moi znajomi twierdza ,ze do kraju nie wroce ja bardzo tesknie i odliczam dni do mojego powrotu.Pewnie jak wroce bede zalowala ,ze nie zostalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Charleston, Pld Karolina wciaz goraco i wilgotno niemilosiernie... jutro ma temperatura spasc do jakichs 28C hihih moze jakas malutka ulga i w koncu bedzie czym oddychac? 19 wrzesnia minie rok od kiedy tu jestem i za rodzina i przyjaciolmi tesknie juz tycko mniej choc w dalszym ciagu baaardzo mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akara - och, ale cudownie - ja kocham Holandię. Chciałabym móc tam mieszkać ze swoim chłopakiem. Kiedyś planowałam tam się podłapać na jakieś stypendium studenckie ale w końcu jakoś się nie postarałam :( Och Holandia, Amsterdam - byłam tylko w tej starej dzielnicy, ale cudownie :) Holendrzy też są fantastyczni, w ciągu 10 dni pobytu poznałam mnóstwo ludzi, wszyscy byli strasznie mili i otwarci, zainteresowani naszym krajem. :) PS: ja i mój chłopak jeździmy na autentycznych starych rowerach holenderskich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma sie kurcze czym chwalic ani cieszyc - Niemcy. Kraj ktory wspolnie z Francja powinien wyprowadzic sie z Europy ..ale coz ..do Polski i tak wroce ..wczesniej czy pozniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renia
Anglia sie klania. Od 5 lat mieszkam tutaj z moim mezem i musze przyznac ze pierwsze 6 miesiecy na prawde byly trudne. Teraz niestety nie widze siebie spowrotem w Polsce - za bardzo przywyklam do 'angielskich zwyczajow'. Renia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heti
WITAM..WITAM serdecznie pozdrawiam z chicago..w ktorym mieszkam od dwoch lat..a niespelna od roku z mezem i osmioletnia kocica-szarikiem. strasznie tesknie za "polsza"moimi rodzicami i przyjaciolmi...planuje wrocic do polski...tylko jeszcze nie wiem kiedy... trzymajta sie cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zebra
..Do Sara 1981..Mieszkam w malym miasteczku o nazwie Saratoga 40 minut drogi od San Francisko.A dlaczego pytasz mieszkasz tez w Kalifornii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chicago, Illinois, USA od 20 lat. Bardzo polskie miasto, mozna czuc sie \"swojsko\". Jest nas tu ponad milion i do niedawna bylo nas wiecej niz w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beton a gdzie niemcy, bo ja chwilowo w stuttgarcie, na swieta wracam, ale kto wie czy potem nie wyniesie mnie znow do niemcow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam z Kanady Toronto. Mieszkam tu od 12 lat, a wczesniej 4lata w Grecji. blazen forum kasiasty kasiasty nie z powodu posiadania pieniedzy ale kasy, ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freyjka, Amsterdam to jedna wielka stara dzielnica ;-) (pomijajac obrzeza). Jak to stwierdzil moj szwagier: to jest jedno wielkie stare miasto :-). Holendrzy faktycznie otwarci, ale ta ich otwartosc ma swoje granice :-). Ogolnie nie narzekam, chociaz nie jest latwo - myslalam, ze bedzie latwiej, jednak wyjazd na stale za granice to powazny krok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atena22
Ja mieszkam w Stanach.(Connecticut) Strasznie ale to strasznie tesknie za Polska. Pozdrawiam wszystkich Forumowiczow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki wszyscy milusinscy za odzew. A ja pozdrawiam bardzo slonecznie znad jeziorka Superior (strona niekanadyjska ;) ). Jest tu moze ktos ze stanu Minnesota? Jay - jak tam czekoladki? Tak, to ja ... Odezwe sie do Ciebie, ale ostatnio mam bardzo sporadyczny kontakt z koputerem i internetem (ogromna przeprowadzka i w ogole). Baton ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja pozdrawiam z Holandii, dokladniej z okolic Rotterdamu a jeszcze dokladniej ;) z Rozenburga to wspanialy kraj, inna mentalnosc , inna kultura wszystko n aplus, mam zamiar zostac tu na stale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teresa
Niezly pomyst z tym topikiem:) Witam wszystkich,od 12 lat wraz z rodzina zamieszkuje w Wiedniu(Austria) Ale widze ze Haneczka tez z Wiednia :) Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ukgirl
Hejka!Pozdrowienia z deszczowej Anglii!jestem od 6 miesiecy,poczatek koszmarny,tesknota ogromna.Teraz widze duzo plusow i spotkalam milosc mego zycia;-) a wogole to przeciez do Polski nie tak daleko;-) a jest tu ktos jeszcze z UK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Creative, dlugo juz tu mieszkasz? Ja jestem troche mniej entuzjastyczna, choc przyznaje, wielu powodow do narzekan nie ma :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weirdo
spoko, UKgirl, wiem o czym mowisz...ja tez jestem z UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, to jeszcze \'swiezynka\' jestes, nawet wieksza ode mnie, bo mi juz 9ty miesiac stuknal ;-) (wczesniej tez tutaj czesto przyjezdzalam). Nie tesknisz za krajem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×