Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Hania_Kajetanów

Polisa PZU - skutki niezapłacenia składki.

Polecane posty

Gość Hania_Kajetanów

Miałam u PZU Indywidulane kontynuowane ubezpieczenie na życie typu P, czyli polisę, gdyż nie pracowałam. Podejmując pracę zapisałam się z grupowej, zakładowej. Księgowa powiedziała mi,że przejdę na nią automatycznie i nie uszę informować PZU.... A tu po 2 m-cach dostaję pismo z PZU,że zalegam ze skadką z indywidualne i nieprzekazanie kwoty SPOWODUJE WYGAŚNIEĘCIE ODPOWIEDZIALNOŚCI PZU POWSTANIE ZADŁUŻENIA ZA 11-2009. Miał ktoś podobnie, co zrobić, by zrezygnować z tej indywidualnej. Ja chcę by mi wydasła,ale to zadłużenie nieco mnie frapuje. Boje się,że jak oleję sprawę i mi zostanie to zadłużenie to jak mnie zwindykują to będę płacić z trzema zerami na końcu. No,a nie zwalę na ksiegową,bo się wyprze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania_Kajetów
Odświeżam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania_Kajetanów
Nikt nie wie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skontaktuj się
z najbliższym oddziałem PZU. A księgowa chyba nie miała racji niestety - nie jestem pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania_Kajetanów
Właśnie ni mogłam się dodzwonić na infolinie PZU, a do oddziału mam daleko. Koleżanka nastraszyła mnie mówić o człowieku z Bialegostoku, który wisiał PZU składkę za samochów (ubezpieczył go gdzie indziej) i mu później nieźle dosolili. A przed księgową koleżanki też mnie ostrzegały,że mimi 30 letniego stażu oracy durna jest jak but:(Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania_Kajetanów
Może jeszcze ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania_Kajetanów
Odwieżam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapłacisz i po sprawie, ale chyba przez pol roku nie bedzie ona aktywna (okres kary) czyli jak ci sie cos stanie to nie dostaniesz odszkodowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agentka2009
nie wiem jak jest w PZU,ale w mojej firmie ubezpieczeniowej po 3ech nie zapłaconych składkach polisa upada...i jezeli zalegasz ze skladką powyzej 30dni to nie obejmuje cię ochrona ubezpieczeniowa. ale najprosciej isc i zapytac,nie chce wprowadzac w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania_Kajetanów
Ależ ja jestem ubezpieczona,bo w końcu jestem na tej zbiorówce!!! Mogę im dać te 35 złotych, byleby mieć spokój i nie być nękaną kolejnymi listami, straszeniem etc. lub windykacją;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baska11
Mysle ze wszystko jest do wyjasnienia.Pierwsze co ja bym zrobiła to dzwoniłabym jednak na infolinie niz szukała odp. na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hymm teraz pracujesz i Twoje ubezpieczenie opłaca pracodawca a to które miałaś w pzu skoro z niego nie zrezygnowałaś to dalej działało i dlatego tak to wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka nie PZU
Jak masz w pracy grupówkę, to na co Ci jeszcze indywidualne ubezpieczenie? Jeśli już nie zapłaciłaś to nie płać i ta polisa wygaśnie, to, że oni Ci ślą pisma to normalne. A Ty masz prawo zrezygnować z płacenia i już. Oczywiście zadzwoń jeszcze do nich i się upewnij. A nie masz namiarów do agenta z którym spisywałaś umowę? Chyba nie ma sensu dalej płacić na to indywidualne ubezp. bo zrobiłaś przerwę miesięczną jak piszesz i w razie czego, jakiegoś wypadku (odpukuję) i tak Ci nie dadzą już odszkodowania. Tylko straciłaś pieniądze płacąc za tę polisę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karliczka1
Jesli ktos sie spełnia warunków i przestrzega umowy to mysle ze tutaj postepowanie jest jak najbardziej własciwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorza12
pracując płaciłam składkę pracowniczą obecnie jestem na emeryturze i dalej kontynynuje składkę pracowniczą jest to duża suma obecnie nie zapłaciłam bo nie mam pieniążków na nią co mam robić czy będę ukarana przez pzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale to nic nie da bo tu jest
"co mam robić czy będę ukarana przez pzu" przecież pzu jest ubezpieczeniem prywatnym dobrowolnym nikt nikogo za to nie kara, jedynie, jeśli polisa wygaśnie, nie dostaniesz wypłaty ubezpieczenia jeśli cos się zdarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrze polisę wybieraj
jeżeli się płaci składki, to nie można tego przerwać, bo potem w razie jakiegoś zdarzenia nie dadzą po prostu odszkodowania, właśnie dlatego, że się przestało płacić, lub nie zapłaciło w terminie. Tak to działa. Oni mają kasę i już. No i haczyk na klienta, że nie płacil składek w terminie, to sam umowę zerwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość energiaaa
Myślę,że wystarczy umowy czytać i się z nich wywiązywać a wszystko będzie w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arabica06
JAk kupujesz nowe auto to jednak warto sie rozejrzec za ubezpieczeniem w PZU.Tutaj masz tańsze na nowe auto. Wiec mozna zaoszczedzic troszke kaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traszmetal
PZU daje możliwość szybkiego i bezproblemowego zgłoszenia szkody różnego typu za pomocą formularza internetowego więc jeśłi zaliczysz jakiś wypadek, typu samochodowy, złamanie nogi, zalanie mieszkania, kradzież z piwnicy itp. to możesz to wszystko załatwić przez net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość energiaa
To jest jeden plus , a drugi to taki , że taka forma zgłoszenia szkody znacznie przyspiesza wypłąte odszkodowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli za OC nie zapłacisz to prawie nic ci nie grozi. nadal ubezpieczyciel zapewnia Ci ochronę jedynie będzie ponaglał do zapłaty. W przypadku AC na przykład może odmówić zapłaty odszkodowania w razie wypadku, gdy okaże się że masz zaległości. Lepiej opłacać, bo mogą windykatora wysłąć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
http://taniapolisa.com.pl/ - pomogą wam znaleźć najlepsze ubezpieczenia odpowiednie do waszych warunków i portfela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jeśli zapomniałam zrobić wpłatę ponad 3 miesiące, ale nie otrzymałam w tym czasie monitu,a później wpłaciłam, czy polisa może zostać wznowiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×