Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Polskie centrum telemedyczne

Polecane posty

Gość gość

WITAM! Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tą firmą.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Firma pucybuta!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Moja mama również została naciągnięta przez tą firmę. Kurier z 'Telekomunikacji dla domu' podstępem dał do podpisania umowy z Polskim Centrum Telemedycznym. Nie zostawił żadnych konkretnych dokumentów, tylko jakiś regulamin dotyczący usługi 'Telekomunikacji dla domu'. Więc nawet nie byliśmy świadomi że umowa z PCT została podpisana. Proszę uważać na te firmy, najprawdopodobniej ze sobą współpracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przysyłają fikcyjne rozwiązanie umowy z karą finansową,a podczas kontaktu telefonicznego próbują wyłudzić dokładne dane osobowe "OSZUŚCI"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moją mamę też nabrali na ten "pic". Walczy już trzeci miesiąc z tą "pseudofirmą", dwuosobową spółką z o.o. z kapitałem 5000 pln. A było pokrótce tak: przyszedł kurier z umową o świadczenie usług telekomunikacyjnych obniżających abonament telefoniczny i podstępnie wyłudził podpis na umowie i oświadczeniu na świadczenie usługi medycznej "TeleEKG Komfort 60" . Po około dwóch tygodniach przyszła faktura na kwotę 9 pln za aktywację tejże usługi. Za parę dni przyjechał kurier z jakąś paczką, której mama nie przyjęła. Tuż przed Wielkanocą zaczęła się korespondencja z notą obciążeniową na kwotę 511,50 pln. Mama oczywiście nie zapłaciła tego "haraczu". Teraz straszą sądem, dzwonią jacyś "magicy" z biura zadłużenia. Ludzie!!! Wiem, że macie podobne doświadczenia. Zróbmy coś wspólnie. Może zgłoszenie na Policję do Zespołów do walki z Przestępczością Gospodarczą, programy reporterskie w TVP. Dajcie znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam podobne doświadczenia. Chcą naciągnąć moją mamę. Nie wiem skąd biorą dane teleadresowe. Nie można się do nich dodzwonić. Wczoraj mi się udało. Zażądałam kopii umowy. Mama kategorycznie twierdzi, że nic nie podpisywała. Muszę jednak złożyć prośbę o kopię-może być na maila. Tylko że, podany adres mailowy jest błędny i poczta nie dochodzi. Faktycznie trzeba złożyć doniesienie o próbę wyłudzenia i nie płacić pod żadnym pozorem tym oszustom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mama zgłosiła sprawę na Policji. Jak się okazało to nie była jedyna z naszej miejscowości. Więc teraz sprawą zajmuje się policja. Radzę wszystkim pokrzywdzonym zgłosić sprawę na policję. W grupie siła. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam podobny problem z Polskim Centrum Telemedycznym. Ich usługa polega na wystawianiu faktury co miesiąc na kwotę 60 zł przez 3 lata i nie ma sposobu, żeby przerwać ten cyrk. Takich ludzi jak ja jest sporo. Mnie oszukał kurier podczas podpisywania umowy z Telekomunikacją dla Domu, kiedy podsunął mi również do podpisania umowę i oświadczenie PCT o której nie miałem pojęcia. Dalszy przebieg sprawy podobny jak u innych poszkodowanych, które są przedstawione wyżej. Przydałoby się wytoczyć proces zbiorowy przeciw oszustom, tylko kto by się tym zajął? Żadne argumenty do nich nie docierają. Żyję już sporo na tym świecie ale z takim perfidnym oszustwem się nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba bezwzględnie zgłaszać sprawę Policji o popełnieniu przestępstwa oszustwa (art. 286 kk). Następnie udać się do Rzecznika Praw Konsumenta w swoim powiecie. No i absolutnie nic nie płacić złodziejom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zgłaszałam na policję a oni rozkładają ręce ,poszkodowanych proszę o kontakt mgielka5296@wp.plmoże jakąś sprawę założyć do sądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do tej firmy w całej Polsce ponoć toczy się postępowanie co do tej firmy. Najlepiej , żeby każdy kto został oszukany zgłosił się na policje i to zgłosił. Im więcej będzie zgłoszeń tym większe szanse będą na rozwiązanie problemu, który dotyczy każdego z nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak tylko że nam policja powiedziała że za mało dowodów mamy i na własną rękę to rozstrzygnąć i co robić już firma windykacyjna wydzwania do nas i listy polecone wysyła .Ja już mam dość tych telefonów i tylko dane osobowe chcą .Do telewizji zgłosić do uwagi ja dzwoniłam ale mają dać znać bo szukają takich osób jak my oszukanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorotaszep
Witam serdecznie. Moja mama z Ostródy również została oszukana. Identyczny scenariusz działania. Nieświadomie podpisała umowy, których jej nie zostawiono. Zgłosiłam sprawę na policję w Ostródzie i dowiedziałam się, że mają już 30 zgłoszeń. Niestety firma windykacyjna śle pisma i straszy. Mama jest osobą starszą i niepełnosprawną. Myślę, że powinniśmy się zebrać i uruchomić telewizję w tej sprawie. W jedności siła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taki sam scenariusz był z moim tatą w Bydgoszczy. Walczymy z PCT od 3 m-cy. Teraz straszy tatę firma windykacyjna EOS KSI. Naprawdę nie wiem co robić. Trzeba by zebrać się i wystąpić może ze wspólnym wnioskiem do sądu - tylko do jakiego. Czy wg rejonizacji nas poszkodowanych czy do sądu w Warszawce gdzie oni mają swą siedzibę. Zróbmy wreszcie COŚ !!! To zaczyna być naprawdę straszne dla starszych, bezradnych ludzi.A ilu jest takich o których nie wiemy bo się po prostu wstydzą, boją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja dzwoniłam do TVN do programu Uwaga i powiedzieli mi że interesują sie tą sprawą ale szukają osób właśnie takich jak my oszukanych.A co do firmy nikt nie odbiera telefonów,tylko z firmy windykacyjnej wydzwaniają i listy polecone wysyłają do nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorotaszep
Ja chętnie zadzwonię do TVN, jeżeli szukają ludzi oszukanych aby zająć się tematem. Zachęcam też innych. Proszę mojego przedmówcę, który dzwonił do TVN o numer telefonu do nich. Zachęcam też inne oszukane osoby do kontaktu z telewizją TVN. Zróbmy coś w tej sprawie. Firma windykacyjna straszy moją mamę a jest to osoba starsza i niepełnosprawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam oto nr tel.do TVN Uwaga (22)453-63-81 lub (22)453-63-80 jest to numer do Warszawy, jak nie odbiorą to trzeba się nagrać i zostawić swój nr. tel. to oni oddzwonią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, moja mama również została oszukana przez tą firmę, prawdopodobnie również podłożył jej umowę do podpisania kurier z Telekomunikacja dla domu, ponieważ jest osobą słabo widzącą to pewnie nie zauważyła że podpisała jakież dziwne umowy, bo kurier również nie zostawił żadnej umowy tylko jakieś pojedyncze kartki. Moja mama mieszka w Żukowie i z tego co zauważyła to cała ulica dostała takie dziwne przesyłki. Byłabym również zainteresowana ukróceniem takiej oszukańczej działalności bazującej na starszych i schorowanych ludziach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorotaszep
Zachęcam wszystkich do zadzwonienia na podane numery do TVN. Skoro szukają oszukanych ludzi, aby zająć się problemem to zadzwońmy. Ponadto zachęcam do zgłaszania spraw na policję. Ja zgłosiłam i okazało się że w Ostródzie mają już 30 zgłoszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota w
Ja też zgłaszałam sprawę na policję i dostałam pismo z "odmową wszczęcia dochodzenia" oraz z poleceniem zgłoszenia sprawy w UOKiK. Mieszkam w Bydgoszczy - zgłaszajcie się w Urzędzie Miasta do Miejskiego Rzecznika Konsumentów. W grupie siła. Czy naprawdę prokuratura nie widzi mechanizmu działania tej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Pani Doroty W. PCT oszukało też mego tatę ( jesteśmy też z Bydgoszczy). Proszę o kontakt pod: mati55x@poczta. fm Może razem coś zrobimy - bo tak dalej być nie może. Już na tym forum wpisałam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pani z Żukową jak i innych z okolicy poszkodowanych proponuję zgłosić do Rzecznika Praw Konsumenta w Kartuzach przy ul. Gdańskiej. Pani rzecznik twierdzi, że jestem jedynym poszkodowanym przez PCT w powiecie, gdyż nie ma więcej skarg na tą firmę. Więc trzeba to zgłaszać, bo inaczej nie ma szans na walkę z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota w
do Pani z Bydgoszczy - napisałam maila do pani i podałam nr telefonu. Proszę o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmaja
Witam, moja babcia też została w ten sposób oszukana. Podpisała umowę z TP, po czym w ciągu 10 dni odstąpiła od tej umowy. Jednak Polskie Centrum Telemedyczne przysłało jej wczoraj notę na kwotę 500zł z groszami jako odstąpienie od umowy. W związku z tym pójdziemy na policję. Zgłośmy do Uwaga TVN i do Sprawy dla Reportera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chevre
Hej, dokładnie tak samo postąpiono w Płońsku na Mazowszu, schemat postępowania zawsze ten sam, więc nie będę się rozpisywać. W skrócie: niemożność odstąpienia od umowy w czasie ustawowym z powodu jej braku, sprawa zgłoszona i założona na Policji, napisałam do PCT odstąpienie od umowy zawartej pod wpływem błędu (celowego wprowadzenia w błąd), pismo odebrali ale nie odpuszczają, dziś przyszło pismo że za odstąpienie grozi kara ponad 500 zł, straszą sądem i komornikiem. Dziś zanoszę te papiery na policję, niech dołączą do akt. W Płońsku też dużo osób dało się nabrać, ale zgłosiły oficjalnie tylko 2 (narazie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lina
Moja mama również została oszukana w ten sam sposób w marcu w Koszalinie. Umowy z PTC nie widziała na oczy, prawdopodobnie została położona przez Zenona Tylczyńskiego podczas podpisywania umowy z Telekomunikacją dla domu. Swoją drogą T. dla domu podczas rozmowy telefonicznej podawała się za Orange i proponowała obniżenie abonamentu. Mama zgłosiła sprawę do rzecznika praw konsumentów, na policję i do prokuratury. Rzeczniczka początkowo zapewniała, że sprawa jest do dokręcania, ale po pewnym szkoleniu, zmieniła ton i mówi, że każdy jest odpowiedzialny za to co podpisuje. Na policji i w prokuraturze mają już ok. 100 zgłoszeń. W czerwcu mają się rozpocząć przesłuchania poszkodowanych. Naprawdę trudno mi uwierzyć, że proceder stworzony tylko po to żeby w oszukańczy sposób okraść starszych ludzi, pozostanie bezkarny. Mam nadzieję, że prawo stanie po właściwej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lina
Pytanie : czy ktoś dostaje juz wezwania z kancelarii windykacyjnej, e-sądu, komornika? Jeśli tak, to co z tym robicie i gdzie zgłaszacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mama dostała list z windykacji. Była na policji i kazali jej nie płacić i czekać. Ponieważ prowadzą przesłuchania wszystkich poszkodowanych z naszej miejscowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety moją mamę też tak oszukano w kwietniu w Słupsku.Wysłałem odstąpienie od umowy z telekomunikacja dla domu i telefon jest nadal w Orange z dotychczasowym abonamentem. Przedwczoraj przyszła faktura z polskiego Centrum Telemedycznego, jutro zgłaszam na Policje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×