Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość magda1234567890

POMINIĘCIE DAWKI ANTYBIOTYKU,

Polecane posty

Gość magda1234567890

wykryto u mnie bakterię Helikobakter pytorii. Biorę już 6-ty dzień 2 różne antybiotyki.(Duomox i po godzinie Mertonidazol Polpharma) Wczoraj o 21 wzięłam jeden a o 22 powinnam wziąć drugi ale nie wzięłam nastawiłam sobie budzik a on nie zadzwonił, obudziłam się o 4 rana ale uznałam że jest za późno i wolałam opuścić, kolejną dawkę powinnam była wziąć o 10-tej. Nie chcialam brac o 4 bo kolejna musialabym wziasc o 16, a lekarz kazał mi brac drugi antybiotyk po godzinie. Czy pominięcie jednej tej dawki, tylko jednego antybiotyku w piątym dniu przyjmowania antybiotyków będzie miało wpłych na skuteczność leczenia? Lekarz który mi zapisał te leki kazał brać mi je przez 10 dni, natomiast jak wrocilam do przychodni po info związane z przyjmowaniem lekow, tego internisty juz nie było i poszłam do innego, ta kazała mi brac je przez 7 dni, kiedy powiedzialam ze poprzedni kazał mi brać pzez 10 była zdziwiona i powiedziala ze mam brac 7 dni. kto z was mial te bakterie i jak długo braliscie te leki? Napiszcie też jakie były wasze objawy tej choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trochę siara, że nie przyjęłaś
ale powinnaś była przyjąć o 4 i potem normalnie, o 10. Zawsze trzeba przyjąć pominiętą dawkę NIEZWŁOCZNIE jak się tylko zorientujesz, że pominęłaś. Przyjmuj teraz normalnie, 10 dni, tak jak wskazał lekarz. Mój facet przyjmował 14 dni, tyle, że dalacin i tez metronidazol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda1234567890
więc antybiotykiem jest tylko duomox? więc czym jest metronidazol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trochę siara, że nie przyjęłaś
Tak, duomox to antybiotyk, metronidazol to zwykłe tabletki, które niszczą bakterie i pierwotniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda1234567890
dzieki za info, bo od lekarzy to trudno jest cokolwiek sie dowiedziec. Nawał pacjentów w przychodni, maja chyba po 5 minut nna jednego pacjenta. Teraz nie wiem czy mam brac ten antybiotyk przez 7 czy 10 dni, jeden twierdzi 7 drugi 10. Gdyby nie internet to nawt nie wiedzialabym co to jest ta bakteria bo lekarze zero informacji mi przekazali. Jak poszłam do przychodni i powiedzialam ze zrobilam gastroskopie i wykryto u mnie te bakterie to internista wypisal mi lek i kazal przyjsc do kontroli za 2 tyg. nic mi nie powiedzial na temat tej bakteri, kompletnie nic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trochę siara, że nie przyjęłaś
Bierz 10 dni, mówię Ci, że mój facet przyjmował 14, więc te 10 to raczej norma. To on miał wyniki badania, to u niego się leczyłaś, nie u tej drugiej. Niczego nie zmieniaj. I zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×