Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

beata91

powiększony jeden węzeł chłonny, prosze o pomoc :(

Polecane posty

Wiem, że pewnie było tu milion takich tematów, ale mimo wszystko chciałabym żeby ktoś tu podzielił się ze mną swoją wiedza. Od jakiś 5 lat, mam stale powiększony jeden węzeł chłonny na szyi z lewej strony. Jest dość mały, ok 1 cm, nie boli ani nic. Byłam z tym kiedys u lekarza, stwiedził że tak czasem jest, że komuś powiekszają się bez powodu. Dodam, że był to lekarz rodzinny. Dałam sobie więc z tym spokój, ponieważ nic mi nie dolegało, a że często dopadają mnie jakieś infekcje to pomyślalam że to od tego. Jednak ostatnio kolezanka mnie wystraszyła mówiąc że to może być objaw nowotworu, chłoniaka nieziarniczego, któy po prostu rozwija się powoli, bo ta choroba ma długotrwały przebieg i długo nie daje innych objawów. Załamałam się totalnie, a ponieważ jestem dość przedrażliwiona na punkcie swojego zdrowia to jeszcze pogorszyło sprawę. Do lekarza jestem umówiona dopiero za niespełna miesiąc, ale nie wiem czy dam radę do tego czasu :( Czy ktoś mógłby mi powiedziec czy moja koleżanka ma racje? Czy taki węzeł to może byc objaw raka? Bardzo prosże o pomoc i z góy dziękuję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tanatos2012
mnie się często powiększają z obydwóch stron (głównie w okolicach jabłka adama), a potem znowu wracają do normy i tak jest od kilku lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko u mnie jest ta różnica, że ten jeden węzeł jest powiększony stale. Nie znika ani nie powiększa się. Pobolewa czasem kiedy mnie przewieje, Do tej pory myślałąm, że to przez moje czeste infekcje, a to katar, albo kaszel się mnie czepi. Ale po rozmowie z koleżanką się poważnie wystraszyłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgfewga
ja mam taki odkad pamietam. juz z 12 lat na pewno bedize i nic sie z nim nie dzieje. u lekarza nie bylem, bo jak bylem maly i powiedzialem rodzicom ze mam takie cos to stweirdzili ze to od przeziebienia. po paru latach dopiero sie dowiedzialem ze to mogl byc rak, ale juz zyje z tym tyle i sie nic nie dzieje wiec sie nie wybieram nigdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za pocieszenie, mimo wszystko wybiorę się do lekarza, po prostu ta moja znajoma miała w rodzinie osobę u któej powiększony węzeł oznaczał właśnie nowotwór...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgfewga
wbrew pozorom wielu ludzi ma stale powiekszony wezel czy wezly. sam znam wiele osob ktorym jak powiedzialem ze mam powiekszony to one mi powiedzialy ze same tez maja. ale pojscie do lekarza nie zaszkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki bardzo za dopowiedź, ja już tak mam, że panikuję czesto bez potrzeby ;) Ten węzęł mam już od dawna, przyznam szczerze, że nie słyszalam żeby jakiś nowotwór mógł rozwijać się kilka lat, bez dawania wiekszych sygnałów. Jednak, moja znajoma twierdzi inaczej i to mnie właśnie zaniepokoiło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwqqdw
ja tez mam powiekszone wezly pod pachami i chodzilam przez 3 lata na kontrole usg raz w roku i nic sie nie dzieje, w koncu przestalam lazic, moze sie wybiore jakos, ale tylko kontrolnie, moj lekarz powiedzial ze czasami tak jest ze wezly zostaja i mam raz na rok isc na usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awerrtugfvbn
sprawdz powierzchnie tego wezła, przejedz po nim palcem, łatwo wyczuwalne ziarnistosci swiadcza o czyms powaznym, gładki wezeł jest objawem tego ze twoj organizm zwalcza jakies patogeny i jest to naturalnym objawem i moze trwac jak piszesz wiele lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez tak miałam
że wezeł był powiekszony, ale nie bolał i lekarz ogólny skierował mnie na badania z krwi, bardzo dokładne, zeby zobaczyc, czy to nie "rak młodych". nie musisz czekać do specjalisty, ogólny da skierowanie na krew i na drugi dzien zinterpreuje wyniki. U mnie wyskoczył węzeł z wysiłku podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym, że byłam niedawno u lekarza rodzinnego z tym problemem i pani doktor stwierdziła, że panikuję i że skoro mam to już od 5 lat i żyję to nie może być nic poważnego. Dlatego postanowiłam pójść do prywatnego laryngologa, ale musze czekać ok miesiąca na wizytę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez tak mam od paru lat i nic. Taki sam jak twoj maly gladki i nie bolacy. A z tym nowotworem to nie bo bys miala inne objawy i wezly wszedzie by byly powiekszone. Czasami wezel zostaje po infekcji ja tak mam. Lekarz mi tak powiedzial a jezeli masz to juz tak dlugo to napewno by byly jakies inne objawy. Nie przejmuj sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mam powiększony węzeł chłonny od kilku lat ale tylko dlatego że przy korzeniu w zębie zrobiła się cysta .Chirurg ja usunął jednak stwierdził,że węzeł moze być powiększony jeszcze kilka lat.Tak wiec może warto zrobić zdjęcie zębów ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×