Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

polaus21

Praca w wiedniu czy w polsce doradzcie

Polecane posty

mam pewien dylemat i potrzebuje pomocy w podjęciu decyzji co byś cie zrobili na moim miejscu mam 21 lat i teraz wyjechałem do wiednia ponieważ w polsce nie da się żyć. MOja sprawa dotyczy tego iż siedze w wiedniu 1 miesiąc zapisałem się do ams szukam pracy i wogóle, ofert dla mnie dużo jest pod mój zawód tyle że nie posiadam języka i w tym problem, natomiast dziś dostałem propozycje by pójść do pracy i 16zł za godzine dają brutto jakieś 3000 tysie na czysto i nie wiem co robić czy wrócić do polski czy poczekać jeszcze troche tu na prace gdyż dużo lepiej czuje się tu w wiedniu jak w polsce tam cały czas miałem doła doradzcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idź w Wiedniu do pracy, może jakaś koleżanka z pracy cie rozprawiczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3000 zł to już ładne pieniądze natomiast sam zadaj sobie pytanie czy bez znajomości języka jest sens tam siedzieć.Ja bym wrócił do Polski podszkolił sie z języka i wyjechał w przyszłości np.za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ez języka jest ciężko ale jeśli wróce do polski to nie wiem czy bym się nauczył języka w polsce ponieważ ta praca była by w delegacjach i niebyło by kiedy się go uczyć , w ams byłem w wiedniu to powiedzieli mi że jak bym miał język to mam prace od zaraz a tak musze czekać do 6 sierpnia na kolejny termin i mają mi jakiegoś kolesia specjalnego przydzielić , zastanawiam się nad powrotem i zostaniem dlatego że tu minimalną stawke bym dostał z 1000 euro i bym się nie narobił a w polsce 3000 tysie + delegacje więc wychodzi mi że w polsce gdzieś 2 tysie mógłbym na miesiąc odkładać a w wiedniu przy najmniejszej stawce by mi zostawało z 500 euro to wychodzi tyle samo co w polsce tyle że tutaj z czasem gdybym język podłapał mógłbym zarabiać 2 razy tyle a w polsce stała pensja jest i nic w góre nie pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolego Wiedeń jest drogi a za 500 euro to wegetacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
250 euro płące na mieszkanie 50 euro na bilet miesięczny i 200 euro zostaje na jedzenie a jak wie się co kupić to wcale nie jest tak drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×