Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kolanoboli

problem z kolanem

Polecane posty

Gość kolanoboli

mam 15 lat i za miesiąc bd miała robioną artroskopię kolana lewego.mam uszkodzone wiązadło krzyżowe przednie oraz łękotkę.jak ten zabieg u was przebiegał? Ile trzeba chodzić o kulach? Jakie znjeczulenie mi dadzą i jakie są do wyboru? W szpitalu będę 3-4 dni.co mi przez ten czas będą robić?bardzo się boje przed pójściem do szpitala oraz boje się tego zzabiegu.proszę napiszcie jak to u was było byłabym bardzo wdzięczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
Może warto zastosować okłady z żywokostu..... aby ewentualnie uniknąć operacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o czym ty jej piszesz? ona głodna szpitalnych doświadczeń chcesz zginąć na stosie jaki pokost???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wagan
I nie boj sie. Jak bedziesz miala jakies pytania to podaj emaila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no nie mówiłam opieka jak ta lala niestety dmuchana ale tego już nikt nie jarzy bo są tajemnice o, których nie śnią filozofowie.!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I NIE BÓJ żaby moje dziecko jak twoja Natura nie dostanie TEGO CZEGO OCZEKUJE to będziesz tu stałym gościem i dostaniesz to na co zasługujesz ,no chyba że się mądrze zestarzejesz i kiedyś w odległej przyszłości zrozumiesz własne błędy.Ale wtedy co najwyżej swoje mądrości będziesz sprzedawać wnukom ,ale nie łódź się one na pewno niczego od ciebie ne wezmą,no hejka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolanoboli
do @wagan stabilizator już mam.a ile byłaś w szpitalu? Ja jeszcze dodam że bd w szpitalu w Poznaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wagan
2 doby. Dokladnie:Sroda ok 17tej przyjecie,czwartek rano ok 9 operacja,piatek ok 12tej do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wagan
I widze ze ktos moj pierwszy wpis z porada wywalil. No coz,bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wagan
Zalezy kto bedzie operowal i jaka metode zastosuje,od tego zalezy ile o kulach.Przewaznie od 4do 6tyg.Cholernie wazna dobra rechabilitacja po zabiegu. Wazna tez i proponuje z doswiadczenia rechabilitacje przed operacja juz zaczynac-pomaga niesamowicie szybciej i latwiej dosc do siebie po zsbiegu.Zaopatrz sie na pewno w oklady chlodzace/zele. Stosuje sie po operacji (juz w szpitalu) i pozniej w domu.mniej wiecej co 2godz. Po ok.20 minut,pamietajac zeby nie przemrozic miejsca.ale lekarz da instrukcje.znieczulenie najczesciej w kregoslup(takze od pasa w dol nic sie nie czuje) lub ogolne-lekarze wybieraja ktore lepsze i bezpieczniejsze dla pacjenta. BARDZO WAZNE-przy znieczuleniu w kregoslup-nie wolno podnosic glowy i dzwigac sie na rekach.wiem cos o tym,ale to stara historia...Dla twojej informacji-dwa kolana naprawiane,w 2 roznych szpitalach.roznica niesamowita. I tak jak Ty-krzyzowe przednie i lakotki.Aktualnie jestem po niedawnej operacji 2 kolana. A i zapomnialbym-zaopatrz sie w dluga Orteze(stabilizator) z zegarami do regulacji zgiecia,zeby po operacji mozna juz bylo w szpitalu zalozyc. Zycze powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolanoboli
do @wagan A w szpitalu jakieś badania jeszcze miałaś? A na czym polega te badanie przez anestozjologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wagan
Ogarnij przed operacja rechabilitacje. Naprawde polecam.Chyba ze juz To zrobilas. Wiekszosc lekarzy nawet o tym nie wspomni. A tak to powinno sie odbywac,ze rechabilitacja przed operacja i pozniej po operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wagan
To zalezy.Przy pierwszej operacji-pobrali wczesniej krew i porobili sami badania. Przy 2giej zazyczyli zebym juz mial gotowe( wykonane ok tydzien przed zabiegiem.wazne zeby miec (ustalona na papierze) grupe krwi.Anestozjolog przeprowadzil wywiad-pare pytan zadal.Inne to badanie ogolne-cisnienie temp. osluchanie. Zadnych specjalistycznych w szpitalu tuz przed nie mialem. Moge dodac ze za kazdym razem jak szedlem na naprawe kolana to mialem wczesniej zrobiony rezonans magnet.-ale to na wlasna reke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolanoboli
Do @wagan ja też miałam rezonans prywatnie bo jak chciałam iśń na darmowe to miałabym zrobiony dopiero pod koniec maja tego roku Jak byłam w tym szpitalu to nic nie mówili że mam mieć jakieś badania ale pewnie tam mi zrobią bo będę tam 3-4 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wagan
Pewnie tak bedzie jak piszesz. A z ciekawosci pytam-zerwane wiazadla czy naderwane. Mozesz sie (wlasnie przyszlo Mi do glowy) kupic masc na blizny.Niby niewielkie slady ale zawsze. I. kupic tez mozesz cos na szybsze gojenie ran, np octeni...sept czy jakos tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolanoboli
Do @wagan uszkodzone wiązadło A to prawda że po tym się bierze jakieś bolesne zastrzyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wagan
Dla zabicia czasu na yt lub na stronie http://www.radowiczdamian.pl/kategoria/operacja/page/2/ mozesz poogladac i poczytac.jest tez wiele info w necie. Dla mnie Damian przedstawia swoje leczenie w bardzo przystepny sposob.Od pobytu w szpitalu poprzez rechabilitacje.No i kozak jest ;) Ale to sportowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wagan
Zastrzyki tak.ale jak sie nauczysz robic to sladu nawet nie ma. I nie sa bolesne. Ja powoli koncze serie 40zastrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolanoboli
Do @wagan Napewno obejrze :) a ty miałeś kiedy artroskopie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wagan
Tak.Tą metoda naprawiali kolana. Rekonstrukcje wiazadel mialem.w 1 kolanie wycieta jedna lakotke w 2 kolanie zszyli boczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolanoboli
a ile u cb trwała rehabilitacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wagan
Caly czas trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolanoboli
a kiedy miałeś artroskopie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wagan
W grudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolanoboli
a jest po tym możliwość dalszego trenowania np. Siatkówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wagan
Jezeli obejrzalas linka i poczytalas o tym gosciu to juz powinnas wiedziec. To pilkarz. Problemy z kolanami ma bardzo wielu sportowcow czy to w siatkowce,koszykowce,pilce noznej,recznej,mma,itd.... Tak mozna uprawiac dalej sport (siatkowke) ale najpierw dobry specjalista musi zoperowac kolano i porzadni rechabilitanci tez musza byc. Najlepiej wspolpracujacy ze sportowcami. Fakt,ze dojdcie do pelnej sprawnosci trwa wiele miesiecy a o kolano trzeba juz do konca dbac. Miesnie musza byc silne. Cztero i dwuglowy najbardziej podobno;) Jezeli jestes zwiazana ze sportem jakos to wierze ze dasz rade szybciej dojsc do siebie. Czasem wspomagac sie w uprawianiu sportu mozna stabilizatorami. Ja tak robilem z 1 kolanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wagan
Jesli moge zapytac-piszesz uszkodzone wiazadlo. Ale co dokladniej masz napisane w opisie rezonansu? Zerwane,naderwane. Bo uszkodzone-to ogolnikowe stwierdzenie.Lakotke mam nadzieje ze Ci pozszywaja,ze nie beda musieli usuwac lub kawalka wycinac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wagan
Obejrzyj sobie tez na jego stronie filmik -Motywacja...godny polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
że się tak wtrącę - z tego co ja wiem, artroskopia to tylko (albo aż) postawienie diagnozy - tak mi powiedział lekarz. Za pierwszym razem (2000r.) okazało się że miałem naderwane więzadło poboczne i to, co się naderwało lekarz usunął, resztę zostawił; wtedy nie była potrzebna żadna rehabilitacja. Za drugim razem zerwałem więzadło krzyżowe w tym samym kolanie i potem szpital itd; robił mi to ten sam lekarz, tym razem udało mi się, że miałem artroskpię i od razu rekonstrukcję, bo lekarz powiedział mi, że normalnie (przynajmniej u nas) robi się artroskopię, stawia diagnozę i za 4-6 tygodni robi się operację właściwą (jeśli cos rzeczywiście jest nie tak) Podejrzewam, że to zależy od szpitala i jego - nazwijmy to - mocy przerobowych :) W tym wypadku w szpitalu 3 dni :) Nie ma się czego bać, najgorsze dla mnie było znieczulenie, potem w miejscu tym mnie bolało, zależy to od anestezjologa Nie wiem, nie doczytałem - jeśli potem będziesz chciała trenować dalej jakieś sporty, to będziesz musiała przejść dłuższą i intensywniejszą rehabilitację, na początku stawiają na wyprostowany staw kolanowy, żeby nie porobiły się zrosty, potem już wzmacnianie wszystkiego, bo chodzenie o kuli bardzo osłabia mięśnie :))) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wagan
Dobrze piszesz. Jest artroskopia diagnostyczna i artroskopia operacyjna. Zgadzam sie z przedmowca ze kule oslabiaja, stabilizator rowniez. Mnie po skreceniu kolana przez chodzenie w stabilizatorze w ciagu dwoch tygodni polecialo ok 2 cm w obwodzie nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×