Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

przewlekla bialaczka szpikowa

Polecane posty

Gość gość

Są tu osoby, bądź bliscy osób które chorowały na przewlekłą białaczkę szpikową? Naczytałam się już wiele -w internecie i różnych książkach, ale chciałabym wiedzieć jak wygląda to okiem osoby, która zetknęła się z tą chorobą. Jak przebiegało leczenie, diagnostyka? Pytam, bo istnieje podejrzenie,że mam białaczkę. To jeszcze nic pewnego, potrzebne są bardziej szczegółowe badania, nie mniej chciałabym wiedzieć, czego mogę się spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bella 86
Mój ojciec chorował na ten typ bialaczki dla mnie to bolesne wspomnienia, ale z tym typem bialaczki masz szansę życie nawet jeśli nie będzie przeszczepu. Trzymam kciuki, żeby to nie była białaczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję. Może znajdzie się ktoś jeszcze, kto byłby w stanie opisać mi dignostykę i ew przebieg leczenia? Bardzo mi na tym zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt więcej się nie znajdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość87515
Kilka informacji, które warto wiedzieć na temat białaczki - https://www.doz.pl/czytelnia/a11925-Przewlekla_bialaczka_limfatyczna_CLL Warto umieć rozpoznać objawy białaczki, bo im wcześniej rozpoznamy tą chorobę tym mamy większe szanse na wyleczenie. W większości przypadków choroba jest rozpoznawana przypadkowo, w okresie bezobjawowym, mogą wtedy ewentualnie występować poty nocne i upośledzona tolerancja wysiłku. Najbardziej typowym objawem klinicznym jest natomiast powiększenie węzłów chłonnych, które stają się dodatkowo twarde i niebolesne. Dodatkowo może występować też powiększenie wątroby i śledziony. Typowe są też rożnego rodzaju objawy skórne: świąd, wyprysk, zmiany zapalne, półpasiec, grzybica, wybroczyny. Ponadto może wystąpić też obrzęk ślinianek i gruczołów łzowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×