Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Taktowyglada

Pytanie do osób które noszą okulary

Polecane posty

Gość Taktowyglada

Mam od tygodnia okulary, które mają mi służyć do pracy przy komputerze. Okulary z anty refleksem. Podobno mniej oczy się meczą i dlatego zdecydowałam się pójść do okulisty. Wyszło że mam na jednym 0,25 a na drugim )0,5. Astygmatyzm (jeśli to ma znaczenie). I tu moje pytanie, czy jeśli teraz dobrze widzę i zacznę używać okularów do komputera (więc 5 dni w tygodniu po 8 godzin) to oczy się przyzwyczają i później będę źle widzieć bez nich? Czy po jakiś czasie nie okaże się że muszę je nosić przez cały dzień a nie tylko przy komputerze? dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5wyykkll
Raczej się nie przyzwyczajają. ;) Ja czegoś takiego nie zaobserwowałam, ale ja w sumie mam dużą wadę, więc bez okularów tak czy siak ledwo co widzę z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taktowyglada
nikt nie wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam zapał do mycia okien
nie ma opcji, żeby noszenie okularów uzdrowiło ich wadę, raczej licz się z tym, że z wiekiem będzie coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agutek151515151
Ja nosze okulary dopiero od 4 tygodni.Tez tylko do kompa w pracy czyli 8 godzin dziennie i juz czuje wielka roznice nie majac ich na nosie. Literki mi sie rozmywaja w prawym oku.Ale ja mam -1.25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochanie też tak
zaczynałam, wybierz sobie jakieś ładne oprawki albo zacznij myslęc o przyzwyczajaniu się do szkeł kontaktowych, w moim przypadku wada się pogłębia i w ciagu 18 lat doszłam od małej wady do -3,75 :D nadal nie jest to duża wada ale bez okularów już ani rusz jak masz wadę to przy komputerze musisz używać okularów, wada pewnie będzie się po mału pogłębiać, może wykonywać ćwiczenia oczu może spowolnisz ten proces

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taktowyglada
dziękuję za odpowiedzi. Trochę mnie tym zmartwiliście bo wychodzi na to że jak się zacznie nosić to później trzeba je mieć cały czas na nosie. A ja bez okularów dobrze widzę i chodzi tylko o to, że po 8 godzinach pracy przy monitorze mam czerwone i zmęczone oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochanie też tak
po zdjęciu okularów i odejściu od komputera na pewno będziesz widzieć różnicę na gorzej ale to tylko dlatego, że wcześniej albo miałaś dobry wzrok albo niedowidziałaś lekko ale nie zdawałaś sobie z tego sprawy, przy małych wadach wystarczy podejść pół kroku bliżej, przysunąć głowe minimalnie do gazety czy monitora i już dobrze widać, dlatego uważamy ze to normalne zbliżyć sie aby lepiej widzieć i nawet nie wiemy, że jest to spowodowane wadą wzroku, chodzimy niedowidzący z lekka a róznicę widać dopiero gdy zaczniemy nsić okulary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobra a teraz na poważnie
JEZUS MARIA DZIEWCZYNO NIE RÓB TEGO. szybko się przyzwyczaisz do wady. oczy mają to do siebie że nawet prawidłowo widzące potrafią wykształcić wadę wzroku. tak więc jeśli masz np. -2 i będziesz nosić -3 to oczy się szybko przystosują. dlatego właśnie jeśli chce się zmniejszyć wadę to przez ok. 2 miesiące trzeba chodzić BEZ OKULARÓW i ćwiczyć wzrok. bo samo ćwiczenie nic nie daje, jeśli efekt jest niwelowany w czasie noszenia okularów. bo wzrok się przyzwyczaja. zapamiętaj to sobie. mój ojciec, lat 68, gdy był mały miał nosić okulary, bo tak mu zalecił lekarz okulista. moja babcia nie posłuchała, nie kupiła mu okularów (ok, dlatego bo nie było pieniędzy, czasy wojenne to były :D) i efekt? tata do dzisiaj nie nosi okularów i okulistom proszę ślepo nie wierzyć. bo niestety ale nie wszyscy są takimi lekarzami z powołania. niektórzy traktują to jak biznes - jak ludzie nie będą nosili okularów to oni pracy nie będą mieli. PRZEPRASZAM ŻE DŁUGIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A było to tak...
To kup sobie "zerówki" z antyrefleksem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobra a teraz na poważnie
zdrowy wzrok nigdy nie widzi w 100% dobrze. np. pod koniec dnia jest już jakieś -0,5, bo oczy są zmęczone. po wyspaniu widzimy wyraźnie. nie stosuj okularów, tylko ćwiczenia relaksacyjne, będziesz miała wypoczęte oczy. poszukaj w internecie. to tak jakby zamiast ćwiczeń i relaksu człowiek chciał być zdrowy sztucznymi zamiennikami. no nie da się. złamiesz nogę - podpieraj się kulami. idziesz? no idziesz! tylko zdrowy nie jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taktowyglada
ok, rozumiem. Więc zostają zerówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zly chopaczynaa
zerowek nie wolno nosic podbno :( serrio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość działa tzn.
lepiej nie nosić jak nie trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taktowyglada
A slyszałam, ze w tych okularach szybciej się liczy w Excelu i szybciej przegląda Internet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okulary to fajna rzecz, mozna potem zmieniac styl i eksperymentowac z oprawkami. Spojrzcie tylko na www.galeriawidzenia.com , jaki mają wielki wybór, nic tylko brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem warto sobie dobrać okulary do komputera, zwłaszcza jak wzrok jest już nieidealny, ja dużo pracuję przed komputerem i jakiś czas temu zakupiłam okulary w Tarnobrzegu w http://kosinski.tarnobrzeg.pl/ teraz już mniej mi się męczą itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okulary moga fajnie urozmaicić twarz, wystarczy dobrać naprawdę dobry kształt - specjaliści powinni pomóc - tak jak w moim przypadku pomogli w salonie www.nemezis.net.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nosze, swoje kupiłam tu www.optycorp.waw.pl i jestem z nich bardzo zadowolona :) kształt idealnie współgra z moją twarzą i o to mi chodziło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie będzie tak, po prostu w czasie kiedy nosisz okulary będziesz widziała lepiej. Oczywiście z czasem wada może się pogłębiać i możliwe że będziesz musiała potem nosić mocniejsze. Ja kupowałam niedawno -1 w http://www.optykpisar.krakow.pl/ a ok. 6 lat temu miałam podobną wadę do Twojej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli dobrze widzisz to nie ma w ogóle sensu kupowanie okularów bo one są po to żeby wada Ci się nie pogłębiała... Ja badanie robiłam od razu jak byłam w salonie Wrzos bo zatrudniają okulistę więc na miejscu wszystko załatwiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też tak zaczynałam, teraz już prawie w ogóle ich nie ściągam. tak się przyzwyczaiłam, że nie mogę się przekonać do siebie bez okularów na nosie. wydaje mi się, że dobrze je też dobrałam, bo naprawdę mi pasują i podkreślają moją urodę. Okulary kupiłam w salonie optycznym Fielmann. Godny polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja także od jakiegoś czasu noszę okulary i nie mam wrażenia, że wzrok bez nich mi się pogorszył. Aczkolwiek myślę, że to kwestia odpowiedniego doboru okularów. Dlatego wiedząc, ze ma się wadę wzroku, koniecznie trzeba wybrać się do jakiegoś dobrego optyka. Ja skorzystałam z http://optyksuwalki.pl/. Natrafiłam tam na profesjonalistów, którzy pomogli dobrać mi dobre i stylowe okulary. Dodatkowo ceny okazały się bardzo przystępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak cię się wydaje, że ci się od okularów wzrok pogorszył to idź do innego specjalisty. Ja byłam w Centre de la vision, dobierała mi je Sylwia Caban, ona w tym temacie jest naprawdę super. Nie ma opcji, żeby okulary nie spełniały oczekiwań, albo, żeby się wzrok pogorszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odświeżam 4 miesiące temu byłam u okulisty i okazało się, że muszę nosić okularki -0.5. Noszę je codziennie cały czas. Niedawno koleżanka powiedziała mi,że psuje sobie wzrok nosząc moje okulary cały czas. Jestem troche zdezorientowana . Jak myślicie nosić moje okulary dalej czas(i psuć sobie wzrok ??? ) czy zacząć zakładać je tylko na wykłady, do auta itp. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rewelacyjne oprawki udało mi się zakupić przez internet na https://www.nowe-okulary.pl/ Olbrzymi wybór, a co najważniejsze o wiele taniej wyszło niż w stacjonarnych punktach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chodzę do http://optyksuwalki.pl/ Dobre miejsce w Olecku przy Placu Wolności. Bardzo dobra obsługa, duży wybór okularów, na miejscu przyjmuje optyk i okulista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×