Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mika7

Pytanie prawne-wymeldowanie

Polecane posty

Musze wymeldowac ludzi,ktorzy od 7 lat mieszkają w Niemczech.Czy moge to zrobic sama?Czy muszą to zrobic oni?Szczerze mowiac nawet nie znam ich adresu w Niemczech.Prosze o podpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ci ludzie mieszkają u Ciebie (tzn. czy są zameldowani u Ciebie)? Jeśli tak, to o ile się nie mylę, to mozesz ich wymeldowć sama. Muszą być świadkowie, ze te osoby już długo nie mieszkają w tym lokalu itd. Zapytaj się w najbliższym urzędzie miejskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to działa
Powiem ci dokładnie, jak to działa, bo przez to przechodziłam. Niestety nie mam dla cienie dobrych wiadomości. Tak, możesz sama wystąpić z wnioskiem o wymeldowanie. Ale to uruchamia całe postępowanie. Przede wszystkim oni muszą zostać powiadomieni o tymże postępowaniu. Masz ich adres? Bo jak nie masz, to kicha. Dosłownie. Można ich co najwyżej potrafktować jak zginionionych, ale wtedy wszystko oprze się o rozprawę w sądzie. Nie jestem pewna jak to jest w przypadku pobytu kogoś za granicą, ja miałam sytuację taką, ze moja osoba nie podała mi nowego adresu. I to w zasadzie blokuje cały proces. A nawet jak ta osoba zostanie powiadomiona listem, powinna jakoś zareagować, bo zostanie wezwana do złożenia wyjaśnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te osoby juz dawno ulozyly sobie zycie za granicą.Tam wlasnie wybudowaly dom.Są nadal zameldowane u mnie ale nie ja jestem wlascicielem.To jest dom teściów.A z tesciową moze byc różnie bo to jej ukochana wnuczka.Wydawalo mi sie,ze to tylko formalność....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalecam aby same sie
wymeldowaly. to najtansza i najszybsza opcja dla ciebie.. wszystko inne trwa dlugo i jest kosztowne, a nawet niemozliwe do zeralizowania.. mojej mamie udalo sie po 19 latach wymeldowac ludzi, ktorzy "uciekli" do Niemiec z mieszkania spoldzielcze.. masakra..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest tak:ukochana wnuczka tesciowej miala dostac ten dom ale miala to w du....żym powazaniu i wybrala latwe życie na zachodzie.Tesciowa wciąż ma nadzieje,ze wnuczka kiedys wroci.Ja z kolei nie mam zamiaru mieszkac i wysluchiwac,ze to nie moj dom.Tak samo moj mąż.Szkoda,że to takie trudne bo myslalam,ze bede to miala szybko za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×