Odpowiedz na ten temat

RAM Vitberg PLUS

• gość 2017.03.14 [08:59]
    Fizjoterapia.com.pl
    Masaż przyrządowy wykonywany jest z zastosowaniem specjalnych urządzeń i aparatów jako źródła bodźca dla masowanych tkanek.
    Rodzaje masażu przyrządowego to między innymi:
    Masaż wibracyjny
    Masaż taśmowy
    Wibracją nazywamy krótkotrwałe rytmiczne uderzenia o powierzchnię ciała, w wyniku których powstają w tkankach drgania. Źródłem drgania w aparatach może być prąd elektryczny, sprężone powietrze lub ciśnienie wody.
    Podczas wibracji należy przestrzegać zasady, że im bardziej napięty jest dany obszar tkanek, tym delikatniej musi być wykonana wibracja.
    Do wibracji najczęściej stosuje się aparaty Vitberg, Aquavibron i Redor
    Vitberg jest mechanicznym aparatem do wibracji oscylacyjno-cykloidalnej o częstotliwości około 52 Hz. Urządzenie wykorzystuje matę aplikacyjna do masażu ogólnego oraz dołączane moduły do masażu miejscowego.
    Aquavibron jest ręcznym aparatem wibracyjnym o częstotliwości około 7000 drgań na minutę, wytwarzanych przez przepływającą wodę oraz o zmiennej amplitudzie. Kształt i rodzaj membrany zależą od masowanej części ciała.
    Redor to urządzenie elektryczne, przekazujące drgania za pośrednictwem specjalnych taśm, których stopień naprężenia wpływa na siłę bodźca. Aparat służy do masażu stosowanego na duże części ciała lub grupy mięśniowe (grzbiet, udo, ramię)
    Masaż taśmowy
    Rodzaj masażu wibracyjnego. Wykonywany masażerem taśmowym - urządzeniem elektrycznie przekazującym drgania za pośrednictwem specjalnych taśm, których stopień naprężenia wpływa na siłę bodźca. Masaż na wybrane części ciała stosowany w celu zlikwidowania cellulitu i zbędnej tkanki tłuszczowej.
    Wskazania:
    Stany pourazowe narządu ruchu
    Stany wzmożonego napięcia mięśniowego
    Przeciwwskazania:
    wysoka temperatura ciała (powyżej 38°C)
    ostre i podostre stany zapalne stawów i ścięgien
    przerwanie ciągłości skóry
    wczesny okres po złamaniach, zwichnięciach i skręceniach
    zapalenie żył
  • gość 2017.03.14 [09:03]
    Profesor Józef A. Opara
    Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Katedra Fizjoterapii Układu Nerwowego i Narządu Ruchu
    cytat z pracy: Masaż wibracyjny w sporcie i fizjoterapii.
    Masaż wibracyjny wywiera wpływ na rodzaj czucia głębokiego,
    zwany propriocepcją. Propriocepcję definiuje się
    jako wyspecjalizowaną funkcję czuciową obejmującą zmysł
    orientacji ułożenia części własnego ciała, ich ruchu (kinestezja)
    i czucie wibracji. Receptory zapewniające propriocepcję
    – mechanoreceptory – ulokowane są w mięśniach i ścięgnach.
    Dostarczają one także mózgowi informacji o tonusie
    mięśniowym.
    Za czucie wibracji odpowiadają duże, kuliste
    ciałka Vatera-Paciniego, obecne głównie w głębokich warstwach
    skóry, w ścięgnach, torebkach stawowych i okostnej.
    Włókno nerwowe otoczone jest wielowarstwowym, koncentrycznym
    układem spłaszczonych komórek Schwanna, pomiędzy którymi znajduje się płyn tkankowy.
  • ZTENS 2017.03.14 [09:06]
    W swoim dziele zatytułowanym „Massage – the scientifi c
    basis of an ancient art” (1994) Goats zauważył, że pierwszą
    w historii terapią wibracyjną była jazda wierzchem na koniu.
    Masaż wibracyjny całego ciała może być szkodliwy dla organizmu w przypadku codziennego narażenia przez kilka, lub kilkanaście godzin, jak to ma np. miejsce u traktorzystów.
    Wolna encyklopedia wikipedia podaje, że wibracje
    są to „wstrząsy danego ciała o niskiej amplitudzie i częstotliwości
    kilkunastu-kilkudziesięciu Hz”.
    Od początku wieku XX do arsenału środków wykorzystywanych
    początkowo w treningu sportowym, a ostatnio także w lecznictwie, weszły ćwiczenia wibracyjne.
    Zwanej przez niektórych wibrotreningiem polegają one na stymulacji nerwowo-mięśniowej całego ciała za pomocą wibracji.
  • ZTENS 2017.03.14 [09:09]
    Zespół z Berlina pod kierownictwem Belavý’ego przeprowadził
    bardzo ciekawy eksperyment mający na celu ocenę wpływu długotrwałej nieważkości na układ kostno-stawowy.
    Okazało się, że trening wibracyjny stosowany w warunkach nieważkości może mieć działanie prewencyjne w powstawaniu niekorzystnych zmian w mięśniach tułowia i w krążkach międzykręgowych.
    Ma to duże znaczenie w medycynie kosmicznej.
    Z badań Cochrane’a i wsp. z Nowej Zelandii wynika, że ćwiczenia wibracyjne mogą nieco zwiększyć wydolność układu krążenia ocenioną zdolnością do przyswajania tlenu, zarówno u osób młodych, jak u starszych.
    Dolny i wsp. z Uniwersytetu Idaho wykazali, że WBV wpływa korzystniej niż na osoby młode, poprawiając ogólną zdolność do wysiłku i gęstość kości u kobiet w okresie po menopauzie .
    Fontana i wsp. z Uniwersytetu Queensland przeprowadzili
    niezwykle ciekawy eksperyment z udziałem 25 zdrowych młodych ludzi, nie cierpiących na bóle krzyża. Okazało się, że ćwiczenia w odciążeniu, wykonywane w pozycji kucznej, prowadziły do przyjęcia bardziej fizjologicznej pozycji w odcinku lędźwiowo-krzyżowym, jeżeli towarzyszyła im WBV aplikowana z niską częstotliwością. Na podstawie tych badań autorzy wyciągnęli wniosek, że WBV poprawia propriocepcję w odcinku lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa.
    Badania Gusi’ego i wsp. z Hiszpanii, przeprowadzone
    u 28 kobiet po menopauzie, wykazały profilaktyczny wpływ
    trwającej 8 miesięcy WBV na zagrożenie złamaniem szyjki
    kości udowej .
    W badaniach Kawanabe i wsp. przeprowadzonych u osób starszych po upływie dwóch miesięcy WBV i ćwiczeń uległy poprawie zarówno szybkość chodu, jak długość kroku i czas trwania stania na jednej nodze.
  • ZTENS 2017.03.14 [09:13]
    Przeprowadzono także badania neurofizjologiczne nad
    wpływem wibracji na zapis EMG z mięśni: obszernego bocznego
    (VL), dwugłowego uda (BF), dwugłowego ramienia
    (BB) i trójgłowego ramienia (TB) u 10 aktywnych rekreacyjnie
    studentów Uniwersytetu Windsor w Kanadzie.
    W statycznym półprzysiadzie wibracja zwiększyła aktywność mięśnia
    obszernego bocznego (VL) o 2,9-6,7% i dwugłowego uda
    (BF) o 0,8-1,2%. Podczas dynamicznego półprzysiadu wibracja
    zwiększyła aktywność mięśnia obszernego bocznego (VL)
    o 3,7-8,7% i mięśnia dwugłowego uda (BF) o 0,4-2,0%.
    Zastosowanie wyższej amplitudy wibracji (4 mm) i częstotliwości 35, 40, 45 Hz skutkowało zwiększeniem aktywności wszystkich
    czterech badanych mięśni w zapisie EMG.
    Podobne wyniki uzyskał Mischi wraz ze wsp.
    Schuhfried i wsp. z Uniwersytetu Wiedeńskiego przeprowadzili
    badania u 20 chorych ze stwardnieniem rozsianym
    (SR) w stanie 2,5-5 punktów w Rozciągniętej Skali Kurtzkego
    (EDSS), zdolnych do utrzymania pozycji pionowej.
    Przy pomocy testu organizacji sensorycznej (Sensory Organization
    Test) i czasowego testu powstania i chodu (Timed
    Get Up and Go Test Podsiadło i Richardsona) stwierdzili oni,
    że wibracja może poprawić kontrolę posturalną i mobilność w przeciwieństwie do grupy kontrolnej, w której zastosowano
    Burst TENS na przedramię kończyny niedominującej.
  • ZTENS 2017.03.14 [09:19]
    Slota wraz ze wsp. z Uniwersytetu Wirginia na podstawie
    badań przeprowadzonych na 21 ochotnikach stwierdzili,
    że wibracja zaburza kontrolę posturalną podczas niestabilnej
    pozycji siedzącej.
    Rees i wsp. z Sydney zbadali wpływ wibracji ogólnoustrojowej na stabilność posturalną w grupie 43 osób starszych, w tym 23 mężczyzn i 20 kobiet, w wieku 73.5 ± 4.5 lat. W wyniku intensywnych ćwiczeń koordynacyjno-równoważnych prowadzonych 3 razy
    w tygodniu przez 8 tygodni w grupie z wibracją stwierdzono
    statystycznie lepszą stabilność równowagi podczas stania
    na jednej nodze niż w grupie kontrolnej.
    Zespół z Houston pracujący pod wodzą Abercromby’ego dla amerykańskiej agencji kosmicznej NASA przeprowadził
    ciekawy eksperyment z udziałem 16 zdrowych ochotników.
    Badali oni aktywację podczas przysiadu czterech głównych
    mięśni uda i podudzia: obszernego bocznego (vastus lateralis)
    dwugłowego uda (biceps femoris), brzuchatego łydki
    (gastrocnemius) i piszczelowego przedniego (tibialis anterior)
    pod wpływem wibracji Po usunięciu związanych z wibracją artefaktów z obrazu EMG okazało się, że aktywacja tych mięśni
    wzrosła statystycznie znamiennie, zaś strategia kontroli stabilności
    posturalnej zależała od rodzaju i kierunku wibracji (statyczna lub dynamiczna i rotacyjna lub pionowa).
    W Societa Stampa Sportiva w Rzymie zespół pod kierunkiem Bosco przeprowadził eksperyment z udziałem 14 młodych mężczyzn (średnia wieku 25 ± 4.6 lat), których poddano wibracji o charakterystyce sinusoidalno-pionowej. W wyniku wibracji
    stwierdzono zwiększenie siły mięśni odpowiedzialnych
    za skoki: obszernego bocznego i prostego uda oraz podwyższenie poziomu hormonów: testosteronu, hormonu wzrostu (GH) i kortyzolu w surowicy krwi identyczne jak po treningu siłowym. Podobne zmiany poziomu kortyzolu zaobserwowali badacze brytyjscy u nieco młodszych 7 ochotników (22.3 ± 2.7 lat) wykonujących izometryczne półprzysiady.
  • ZTENS 2017.03.14 [09:23]
    www.terner.pl
    Przeglądając zagraniczne fora dyskusyjne o tematyce sportowej, wielokrotnie natknąłem się na określenie „trening wibracyjny”. Na czym polega taki rodzaj treningu i czy jest on skuteczny? Jakie są korzyści wynikają z jego stosowania? Czy występują jakieś przeciwwskazania do korzystania z tej formy treningu?
    Od wielu lat medycyna pracy zajmuje się badaniami, które mają za zadanie ograniczyć negatywny wpływ wibracji na ciało człowieka. Jednak z drugiej strony sport wyczynowy i fizjoterapia starają się tak dostosować aplikowanie wibracji, aby ograniczyć szkodliwość fal wibracyjnych oraz wywołać dzięki niej w organizmie długotrwałe i pozytywne efekty. Wibracj***ardzo silnie oddziałują na układ nerwowo – mięśniowy, kostno – stawowy, krążenia oraz hormonalny.
    Wibracje niekontrolowane
    Wibracje stosowane w sposób niekontrolowany mogą doprowadzić do wielu negatywnych zjawisk w ludzkim organizmie. Możemy wśród nich wyróżnić zmiany miejscowe powstałe na skutek działania drgań lokalnych.
    Wibracje kontrolowane
    Wibracje, które oddziałują na ludzki organizm w warunkach naturalnych, na przykład podczas biegu, wywołują wiele pozytywnych skutków. Stymulują one receptory (proprioreceptory) znajdujące się w stawach, mięśniach i ścięgnach. Stosowanie na ciało człowieka kontrolowanych wibracji o dokładnie określonych parametrach może przynieść wiele pozytywnych efektów.
    2 sposoby stosowania wibracji
    metoda pośrednia – wibracja przenoszona jest z drgającego urządzenia na struktury ciała stykające się bezpośrednio z tym urządzeniem (nogi lub ręce), a następnie rozprzestrzeniania jest do mięśni znajdujących się w innych partiach ciała.
    Trening, w czasie którego ćwiczący znajduje się na platformie wibracyjnej nazywany jest whole body vibration (WBV). Natomiast w przypadku ćwiczeń siłowych wspieranych wibracjami stosuje się terminologię superimposed vibration.
    metoda bezpośrednia – wibracja stosowana jest bezpośrednio na brzusiec mięśnia lub ścięgna poprzez urządzenie z wibrującą głowicą. Ta metoda określana jest mianem focal vibration
    Pozytywne efekty treningu wibracyjnego
    Prawidłowo przeprowadzony trening wibracyjny o optymalnych parametrach skutkuje:
    wzrostem siły mięśniowej
    zwiększeniem gibkości i giętkości
    wzrostem mocy mięśniowej
    wzrostem maksymalnej siły mięśniowej
    zwiększenie izokinetycznego momentu sił
    polepszeniem parametrów biegu
    poprawą wyskoku z przysiadu
    polepszeniem parametrów pływania
    zwiększeniem wydzielania testosteronu i hormonu wzrostu
    polepszeniem wymiany gazowej
    poprawą transportu substancji metabolicznych do i z komórek
  • gość 2017.03.14 [09:26]
    Damian Jefremienko
    specjalista trener
  • Sulechowianka 2017.03.14 [09:56]
    Kto szuka po sieci ten znajdzie mnóstwo informacji o wibracji i jej wpływowi na organizm. Trzeba tylko pogrzebać.
    Poczyniłam pewne inwestycje, kupiłam sobie i domownikom, sprzęt firmy Vitberg w Sulechówie. Model vitberg Plus z dodatkowymi przystawkami do masażu nóg. Czy warto? Choć to sporo pieniędzy to po kilku tygodniach używania twierdzę , że warto. I tak naprawdę z kilku powodów.
    Przy okazji znalazłam wpływ wibracji na równowagę.
    Aktualne kierunki rozwoju fizjoterapii i rehabilitacji
    dr hab. n. med. Dariusz Białoszewski – Przewodniczący
    dr n. o k. f. Grażyna Brzuszkiewicz-Kuźmicka
    dr n. med. Piotr Tederko
    WPŁYW TRENINGU WIBRACYJNEGO NA RÓWNOWAGĘ PACJENTÓW Z WRODZONĄ ŁAMLIWOŚCIĄ KOŚCI W PROCESIE LECZENIA
    SKN SPINE przy IPCZD Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
    Wydział Rehabilitacji AWF Warszawa
    Praca wykonana ze środków AWF Warszawa w ramach DS.-221.
    Kierownik: dr n. kf. K.Graff
    Wstęp i cel pracy: Wrodzona łamliwość kości (OI) jest chorobą genetyczną, która powoduje osłabienie struktury kości
    i zmniejszenie masy kostnej. Często w okresie późniejszym pogłębiające się ograniczenie aktywności ruchowej na skutek
    złamań i częstych unieruchomień powodują obniżenie siły mięśniowej, zaniki tkanki mięśniowej oraz nasilanie się
    zaburzeń równowagi statycznej i dynamicznej.
    Celem pracy była ocena równowagi dynamicznej pacjentów z wrodzoną łamliwością kości podczas wychwiań przedniotylnych
    (AP) i bocznych (ML).
    Wnioski: Badanie równowagi pacjentów z OI jest przydatne w monitorowaniu postępów leczenia. Zastosowany trening wibracyjny przyspiesza powrót funkcji chodu i poprawia zdolności utrzymania równowagi ciała.
  • Marcin Zygiel 2017.03.14 [10:06]
    Proszę o radę..
    Biegam nie za dużo - ok. 4 km zazwyczaj, nigdy po betonie..I od pewnego czasu mam problem z kolanem. Podczas biegania nie odczuwam bólu..ale później - najgorzej jest gdy chodzę po schodach albo np. siedzę i muszę ruszyć kolanem. Rok temu miałam ten sam problem, ale minął zimą gdy nie biegałam..
    Ból jest z boku kolana po zewnętrznej stronie...A może powinnam dać sobie spokój z bieganiem? Gdy nie biegam nie mam żadnych problemów z tym kolanem..
    Znajomy polecił mi masaż wibracyjny kolan, ale jedyne co znalazłem to aparat VitbergPlus z modułem kolana firmy Vitberg z Nowego Sącza. Trochę poczytałem i wygląda to dość obiecująco. Czy miał ktoś doświadczenia z tym urządzeniem do masażu kolan?
  • gość 2017.03.14 [10:55]
    O kolanach nic nie wiem, ale masaż wibracyjny aparatem vitberg zwiększa pojemność wyrzutową i minutową serca, ponieważ właśnie pod wpływem masażu wzrasta dopływ krwi do prawego przedsionka i komory serca. Stamtąd krew przedostaje się do płuc, przyspieszają się procesy dyfuzyjne w płucach i krew świeżo utlenowana powraca do lewego przedsionka, a następnie przez tętnice zostaje rozprowadzona po całym organizmie.
    A dla tych co to jeszcze nie wiedzą vitberg+ jest aktywnym urządzeniem medycznym, nieinwazyjnym klasy IIa, przeznaczonym do masażu suchego i wspomagania pracy masażysty we wszystkich rodzajach masażu klasycznego.
    Wykorzystujemy go w gabinecie w Dublinie, Irlandia. Fajny produkt.
    Zapraszamy Rochestown Avenue Dún Laoghaire Co Dublin
    http://www.nrh.ie/
  • gość 2017.03.14 [23:40]
    O!!! Irlandczycy też korzystają z polskiego sprzętu. No to się cieszymy.
  • gość 2017.03.15 [06:58]
    A co Polskie musi być dobre he he
  • gość 2017.03.15 [07:05]
  • gość 2017.03.21 [06:46]
    Marcinie Zygiel,
    Masaż wibracyjny stosowany na kolana za pomocą vitberg+ z przystawką kolana to ciekawa metoda i wydaje się, że bardzo przyszłościowa.
    Po pierwsze działanie przeciwbólowe. Dzis juz nie trzeba nikogo przekonywać, że wibracja jest jedną z najlepszych, niefarmakologicznych metod oddziaływania przeciwbólowego.
    Po drugie poprawa odżywiania stawów i wiązadeł. Tak tak... w jakiś magiczny sposób wibracja poprawia lokalnie krążenie a przez to odżywianie na poziomie komórkowym, jak mniemam.
    Tyle udało mi się ustalić. Czy działa inaczej pewno tak, ale na pewno oddziaływuje na człowieka tak, że kolana przestają boleć. Sprawdzone!!!
    Z PROBLEM BÓLU KOLAN WZMAGAŁAM SIĘ OD PONAD ROKU.
    Co prawda nie od biegania lecz od wypadku na nartach ale ból bywał nie mniej przykry. Były wizyty u lekarza, była rehabilitacja raz potem drugi raz i nic. Kolano bolało tak, że spać się nia dało. Aż tu pewnego dnia mam przyniosła do domu aparat Vitberg+, który kupiła dla mnie z przystawka do masazu nóg i kolan.
    Sceptycznie ale spróbowałam. Pierwsze dni to ból się wzmagał a nie ustępował. Juz miałam zrezygnować z tej terapii ale wyczytałam że tak może być. Mniej więcej po około 10 dniach zorientowałam się, że nie czuje kolan. nie tylko po masażach, ale w ogóle. I choć nieraz ból wcał to zachęcona efektami nie rezygnowałam. Dzis mija 3 miesiąc odkąd stosuje tę terapię i moge napisać :
    Kolana mnie bolą.
    W ogóle.
    Przez cały dzień.
    I całą noc.
    I tyle. Aneta z Łodzi.
  • gość 2017.03.21 [06:48]
    kolana mnie nie bolą !!! Miało być usmiech.gif
    W ogóle. usmiech.gif I to cudowne uczucie.
    Aneta z Łodzi.
  • Marcin Zygiel 2017.03.21 [07:07]
    Aneta z Łodzi,
    Dzięki za odpowiedź, ale ja juz korzystam ze sprzętu vitberg. okazało się, że w rodzinie mamy takie dwa. A na rodzine zawsze można liczyć! jak wiadomo usmiech.gif ...
    Ortopeda na razie mnie do biegania skutecznie próbował zniechęcić.
    A bo to forsowne, niebezpieczne itp. bzdety. ludzie biegają od zalania dziejów najpierw biegali a potem nauczyli się chodzić . Dziś wszystko jest szkodliwe jak twierdzą amerykańscy naukowcy. he he oprócz coca-coli oczyście.
    Mam to cudo do masażu vitberg od 3 dni. nie mogę powiedzieć że mi pomogło, bo nie czuję jeszcze żadnej różnicy. Nic mnie nie boli bardziej lub mniej.
    Sam masaż jest fajny, przyjemny, relaksujący. Zobaczymy za kilka dni.
    Ciotka od której pożyczyłem to urządzenie, tez ma problemy z kolanami bo ma krótsza jedna nogę od urodzenia i teraz będzie mieć wymianę stawu biodrowego. Uważa że ta maszyna jej pomaga i kolana ja mniej bolały .
    No zobaczymy jak będzie. Odezwę się z za kilka dni i napisze co myślę.
  • gość 2017.03.21 [18:39]
    Ta mata pomaga na ból kolan. Mam i sprawdziłam.
    Zuzia
  • gość 2017.03.22 [07:29]
    A jak bardzo pomaga?
  • gość 2017.03.22 [19:47]
    No... mi bardzo.
    ZUZIA
  • gość 2017.03.23 [23:43]
    a konkretnie?
  • gość 2017.03.24 [06:52]
    Nie wiem czy to pytanie do mnie, ale skoro człowiek pyta.....?
    Nie do końca rozumiem jak, ale napewno mata Witberg poowoduje, że moje kolana bolą mniej.
    Działa to tak: jak pobolewają kolana, to ja siadam na tej macie, przypinam wcześniej , wkładke pod kolana włączam, i tak siedze przez około 1h. I to wystarcza aby mnie kolana nie bolały przez kilka godzin. Najczęciej to robię wieczorem lub rano.
    ZUZIA
  • Maria maria 2017.03.24 [19:32]
    Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć co to znaczy, że pomaga i na ile pomaga. Ja chodziłam na zabiegi z sąsiadką. Obie mamy sprzęt w domu z dodatkiem na szyję. Moje dolegliwości ustąpiły na dzień dzisiejszy całkowicie (mija dwa tygodnie). Miałam szumy w uszach i drętwienia rąk, a teraz nie mam. Sąsiadka też jest zadowolona, ale jeszcze pobolewa ją dół pleców choć o wiele mniej.
    Myślę, że każdy jest inny i ma inne dolegliwości.
    Ja jestem zadowolona.
  • Misia98 2017.03.26 [08:47]
    Maria Maria,
    Trudno się z Tobą nie zgodzić. Oczywiście, że każdy jest inny i myślę, że każdy będzie inaczej reagować na taki masaż.
    Ja kupiłam we Wrocławiu RAM Vitberg+ moduł bazowy wraz zagłówkiem. Głównie do masażu pleców. Codzienne ... prawie codzienne masaże spowodowały, że plecy naprawdę przestały boleć. I wydaje się, że to nie jest działanie chwilowe. Przynajmniej w moim przypadku. Niedawno dokupiłam zestaw Metabolim i rozpoczęłam zabiegi na brzuchu. To bardzo przyjemny masaż.
    Bardzo a nawet bardziej.
    A czy pomoże w walce ze zbędnymi kilogramami? No to pewno trzeba więcej czasu aby się przekonać. Ale jak będę się masować i zacznę więcej jeść to efekty mogą być marne. Więc zabiegi tak , ale i zmiana sposobu odżywiania musi tez się zmienić. Jak ze wszystkim.
    Pozdrawiam Misia
  • gość 2017.03.26 [08:57]
    WIELU NA TYM FORUM PISAŁO O TYM JAK MASAŻ VITBERG NA NICH DZIAŁA. Wystarczy sie cofnąć i poczytać.
    To dobre jest urządzenie, polskie i wyprodukowane przez firmę, która jak pisze... wibroterapią zajmuje się od ponad 20-lat.
    Mam takie przekonanie, żę jeżeli jakaś firma istniej ponad 20 lat i zajmuje się tyle samo czasu jednym, to to co robi, musi być dobre. Inaczej by nie przetrwała i już. Rynek nie jest łaskawy dla partaczy i cwaniaków. Wcześnie czy później zweryfikuje wszystkich.
    Dziś na rynku utrzymują się firmy, których oferta jest albo tania, albo dobra. Vitberg należy do tych z oferta dobrą.
  • ViolaV 2017.03.26 [09:16]
    W czym pomaga aparat Vitberg+ ? Czy na lumbago może pomóc?
  • LUBOGOŚĆ 2017.03.26 [09:19]
    Lumbago (pot. heksenszu), postrzał – ból okolicy lędźwiowej. Jest jedną z najczęściej zgłaszanych dolegliwości. Szacuje się, że ok. 60-80% populacji ogólnej doświadcza jej przynajmniej raz w życiu, w danym momencie na ból okolicy lędźwiowej skarży się 15-30% populacji, natomiast w ciągu miesiąca 30-40%. Lumbago jest jedną z głównych przyczyn konsultacji lekarskich oraz absencji chorobowej w państwach uprzemysłowionych. Pomimo ogromnej skali problemu przyczyny tego rodzaju bólu nie są dostatecznie poznane, a diagnostyka polega przede wszystkim na wykluczeniu poważnych przyczyn, wymagających pilnego postępowania. U 90% wszystkich pacjentów z bólem okolicy lędźwiowej dolegliwości ustępują samoistnie w ciągu 6 tygodni. ------ POMAGA !!!
  • gość 2017.03.26 [10:35]
    Tu wiele informacji o vitberg
    http://forum.interia.pl/kto-slyszal-o-aparaci e-do-wibroterapii-oscylacyjnej-vitbergplus-tematy ,dId,2995703,strona,1,ok,1#pst127721960
  • gość 2017.03.26 [10:38]
  • Zbychu43 2017.03.26 [19:25]
    ten link nie działa.
    musisz go skopiować i wkleić do okienka wpisywania w przeglądarce.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...