Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytanie o rentę

Renta dla nienarodzonego dziecka

Polecane posty

Gość pytanie o rentę

Jestem w piatym miesiacu ciąży. Mój mąż zmarł tydzień temu. Czy gdy dziecko się urodzi będzie miało prawo do renty po zmarłym ojcu. Pytam tutaj bo na razie nie mam sił by chodzić po zusach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dssfdsfdfgdfg
o kurcze strasznie mi przykro. nie znam niestety odp na Twoje pytanie ale bardzo mi pryzkro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W internecie,w prasie,w
czekaj zaraz ci powiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezeli Twoj maz pracowal to
oczywiscie, ze tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mogę wiedzieć co sie stało
mezowi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak zmarl ojciec mojego meza (30 lat temu) rente dostala 2a dzieci oraz 3e jeszcze nienarodzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie o rentę
szukałam w internecie i nic nie ma na ten temat. to byłoby nasze pierwsze dziecko. mąż pracował jako freelancer ale normalnie płacił podatki. ja prację na etat w miedzynarodowej firmie. wiem, że nie jest to pyotanie na miejscu ale boje sie o przyszlosc dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie o rentę
pytam dlatego, że przecież jak na razie mój mąz nie jest oficjalnie ojcem naszego dziecko, bo sie przecież nie urodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W internecie,w prasie,w
Nie jestem pewny,ale ani tobie ani jej nie przysługuje prawo do renty rodzinnej,w świetle obecnego stanu prawnego. Zgodnie z art.65 i 66 ustawy o emeryturach i rentach z FUS, prawo do renty przysługuje członkjo rodziny zmarłego,który miał ustalone prawo do renty lub emerytury,lub spełniał warunki do otrzymania jednego z tych świadczeń lub też pobierał świadczenie przedemerytalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie o rentę
byłam na stronie zus ale tak naprawdę nic z tego nie rozumiem. skoro mój maz płacił składki zus (naprawdę wysokie) to dlaczego mojemu dziecku nie należ się renta rodzinna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W internecie,w prasie,w
Ja ci zacytowałem aktualną treść przepisów,jak chcesz to przeczytaj je sobie dokładniej,ustawa o emeryturach i rentach z FUS,w internecie ją znajdziesz,od 65 artykułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo niestety żyjemy w Polsce
i wcale nie zdziwiłabym się, jeśli byłoby tak, że waszemu dziecku renta nie będzie przysługiwała. Ale powinnaś znaleźć siłę, by się dowiedzieć i walczyć. W końcu chodzi o przyszłość dziecka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wertels oryginal
W internecie,w prasie,w = a dlaczego zgodnie z tym artykułem wg Ciebie nie przysługuje taka renta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdXAGa
jesli tylko mezowi nalezala sie renta/emerytura tzn mial odpowiedno dlugi staz pracy to dziecko dostanie rente :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie o rentę
dziękuję. dam radę. tylko chciałam się upewnić czy nie będę walczyć na darmo. mąż zginął w wypadku. pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W internecie,w prasie,w
Przysługuje,jest tam paragraf 2 w tym artykule,śmierć uznaje się za równoznaczną z całkowitą niezdolnością do pracy,przeczytaj sobie aktualny tekst tej ustawy od 65 art. to na pewno znajdziesz odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie o rentę
fdXa Ale mój mąż miał dopiero 27 lat i staz pracy 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W internecie,w prasie,w
przeczytaj dokładnie te artykuły z ustawy o emeryturach i rentach z FUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdXAGa
boze czlowieku, nie jarzysz ze to nie ma nic do rzeczy? :O jesli maz mial prawo do renty to dziecko dostanie rente (zapewne najnizsza czyli cos ponad 600zl) pracowal dwa lata wiec beda mu wyliczac pdostawe wymiaru swiadczen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie o rentę
nie jarzę bo gdybym jarzyła to bym nie pytała panie jarzący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdXAGa
to o jarzeniu bylo od tego od paragrafow nie do autorki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W internecie,w prasie,w
okres składkowy i nieskładkowy dla osoby,u której niezdolność do pracy powstała przed 30 rokiem życia,wynosi 4 lata ( art.58 ) nie wiem czy twój mąż tyle miał i spełniał warunki do otrzymania renty z tytułu niezdolności do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie o rentę
ok ale napisaleś/aś fdXAGa jesli tylko mezowi nalezala sie renta/emerytura tzn mial odpowiedno dlugi staz pracy to dziecko dostanie rente Co to znaczy odpowiednio długi staz pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie o rentę
no ale zaraz, przecież do stażu pracy wliczana jest również edukacja. mąż ma tytuł magistra więc okres stażu pracy wynosi 10 lat. 8 lat studia + 2 lata pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dafdadf
wertels oryginal jeśli tfu tfu (nie zapeszam) dziecko urodzi się żywe to na 100% przysługuje mu renta, nawet spadek po ojcu przeczytaj ze zrozumieniem co żeś tu napisał i sie zastanow nad sobą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W internecie,w prasie,w
w świetle tych przepisów ustawy o emeryturach i rentach z FUS to też nie byłbym taki pewny,żeby dać 100 procentową odpowiedz,to może do jakiegoś orzecznictwa trzeba zajrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wertels oryginal
ja nie rozumiem Kobieto, ogarnij się, tydz temu zmarł Ci mąż i to nagle, pewnie z 3 dni temu go pochowaliście a Ty na kafeterii takie tematy zakładasz? Ok, dbanie o dobro dziecka itd, ale ono urodzi się za kilka miesięcy a do tego czasu nic i tak nie zdziałasz..chyba że szybciej urodzić zamierzasz dla tej renty, bo teraz tak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W internecie,w prasie,w
edukacja to jest okres nieskładkowy,który zalicza się w jednej trzeciej okresów składkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdXAGa
nie wiecej niz jedna tzreba okresu nieskladowego moze sie wliczac do stazu- w tym wypadku staz wymagany to 4 lata, 2 lata ma z pracy i zakladam ze wczesniej studiowal 5 lat wiec niesteyy tylko jeden rok mozna wliczyc. razem daje to 3 lata o rok za malo ALE warto nadal sie ubiegac i pisac odwolania czasami pomaga :) nie sadze, zeby w przypadku smierci ubezpieczonego odmowili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wertels oryginal
dafdadf - o co ci chodzi i nie on tylko ona :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×