Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kitka90

renta socjalna

Polecane posty

Gość kitka90

Posiadam orzeczenie o niepelnosprawnosci w dodatku mam cukrzyce insulinozalezna i przetoke tetniczo zylna, celiakie .3 razy bylam na komisji zus i mi decyzje wydano pani nie jest calkowicie niezdolna do pracy odmowna.odwolywalam sie i teraz musze ponownie wstawic sie na komisje jak ja mam udowodnić ze jestem niezdolna do pracy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lecz sie i odwoluj a zus to zlo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitka90
Może ktoś tutaj ma podobne problemy z zusem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitka90
Jak mam z nimi rozmawiać skoro renta mi sie należy bo z cukrzyca nikt nie chce przyjac mnie do pracy a tym bardziej ze mam przetoke tetniczo zylna , celiakie i posiadam orzeczenie o niepełnosprawnosci symbole l-11 i 02-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idź do rodzinnego powinien pomóc [jego mocna opinia ustawia sprawę] a jak nie to bierzesz wniosek z ZUSu tam masz rubrykę gdzie wpisują się lekarze którzy cię prowadzą podpinasz do tego ksero historii badań [jak nie masz to porób badania rodzinny wystawi ci skierowania] składasz do ZUSu i czekasz na komisję. odwoływać się od negatywnej opinii nie radzę bo oni i tak udowodnią że się nie mylą a ciebie mogą zapamiętać że się awanturujesz lepiej poczekać trochę i złożyć od nowa !!! i pamiętaj ludzi w 100% zdrowych nie ma są tylko źle zdiagnozowani i nieświadomi swojej choroby ....... powodzenia !!! :D 🖐️ :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitka90
Bylam 3 razy na komisji i mi odmowiono wiec sie odwowalam i mam miec ponowne badanie a tam nie badaja tylko durne pytania zadaja. A powinni zbadać a nie pytania zadawac. Co mam zzrobić?? Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zarzadac badan i zagrozic adwokatem :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pokonajcie zus i walczcie o swoje pieniadze by przezyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitka90
Tak to nie nie bede straszyc zusu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitka90
Z zusem sie nie wygra ciężko jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@ kitka90 dziś rolą komisji jest przeprowadzenie rozmowy [wywiadu z chorym] natomiast badania to ty robisz wcześniej i im podstawiasz pod nos zresztą wszystko opisałem tobie dziś przeczytaj to jeszcze raz ze zrozumieniem i będzie dobrze ......a możne coś źle mówisz w czasie rozmowy pomyśl i nie powielaj błędów .... ja mam już to 3 lata za sobą !!! :D 🖐️ :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
walcz jak się tylko da, w końcu odwołaj się także do sądu jesli aż tak daleko to zajdzie. Mnie też cudownie ZUS ozdrowił, wg nich byłam zdolna do pracy a już żaden lekarz medycyny pracy nie chciał mi wystawić zaświadczenia, że jestem zdolna do pracy - nawet w zakładzie pracy chronionej. Żeby nie zdechnąć z głodu musiałam wyjechać za granicę inaczej wegetowałabym na garnuszku u rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że moje pytanie nie jest prowokacyjne, a zadane naprawdę z ciekawości spowodowanej fenomenem wyborczym PO czyli Platformy Obywatelskiej. Nie biorę udziału w żadnych wyborach, ponieważ uważam, że nie pójście to również głos - głos sprzeciwu.. PO czyli Liberałowie, a to oznacza nie wolność, ale ochronę interesu najbogatszych, nie mogę więc zrozumieć skąd poparcie 30% ( nie ważne czy 40 czy 20 ) skoro osób zamożnych korzystających naprawdę z polityki prowadzonej przez PO jest może 10%. Proszę o sensowne odpowiedzi bez mieszania religii, bo nie o to pytam. Pozdrawiam i życzę spokojnego wieczoru. http://pozyczka-bez-zaswiadczen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitka90
W jaki sposób można przekonać zus ze jest się niezdolnym do pracy? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitka90
Przyszlo mi wezwanie na komisje lekarska zakladu i co teraz?? Jak to wyglada? O co beda pytac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitka90
????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitka90
Umiarkowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitka90
A co ma do tego jaki stopień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro piszesz na forum cwaniaro to chyba taka niezdolna do pracy nie jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no raczej do renty ma :) Z tego co się orientuje w ZUS-ie jest tak,że jezeli posiadasz umiarkowany stopień jest to traktowane jako całkowita niezdolność do pracy ;) Co do cukrzycy - oni raczej beda oceniac Twoją niepełnosprawność pod kątem tego,czy możesz podjąć pracę.Wiele osób ma cukrzyce i idąc Twoim tokiem rozumowania - musieliby wyplacać rentę większości osób :) A co do Twojego pytania .... najważniejsza jest dokumentacja o stanie zdrowia. A możesz tak konkretnie napisać jaki masz problem fizyczny,ktory utrudnia/uniemożliwia Ci podjęcie pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taka "ciężko chora" że domaga się renty ale do walki zdolna? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakie ma wyjscie? Cza z ta banda walczyc albo zdychac z glodu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mogłaby założyć własną działalność i coś robić na własny rachunek, nie żebrać w ZUS-ie, jest młoda i chyba coś tam potrafi robić chyba, że się mylę i jest leserem, który liczy na pasożytniczy tryb życia do końca swoich dni coś tam pisała o zarobkowaniu za granicą, czyli mogła tam, a tutaj w Polsce już nie może jest wiele sposobów zarobkowania w domu, nie trzeba wychodzić, można pracować wtedy gdy dobrze się czujemy i samemu wyznaczać czas pracy ale to trzeba mieć chęci i jakiś honor oraz ambicje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale co do niepełnosprawności i tych stopni to jest tak ; jeden ma niedowład i ma stopień umiarkowany,a inny zwyrodnienie kręgosłupa i również legitymuje się orzeczeniem o stopniu umiarkowanym. Jesli kolezanka nie ma jakis duzych zaburzen,ktore utrudniają jej egzystencję,a tym samym podjęcie pracy to ich nie interesuje Twoja możliwość znalenienia zatrudnienia.Zwyczajnie kwalifikują Cie jako częściowo niezdolną.To czy Ty mozesz dalej tę pracę znaleźć czy nie to nie ich broszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mogłaby założyć własną działalność i coś robić na własny rachunek, nie żebrać w ZUS-ie, jest młoda i chyba coś tam potrafi robić chyba, że się mylę i jest leserem, który liczy na pasożytniczy tryb życia do końca swoich dni coś tam pisała o zarobkowaniu za granicą, czyli mogła tam, a tutaj w Polsce już nie może jest wiele sposobów zarobkowania w domu, nie trzeba wychodzić, można pracować wtedy gdy dobrze się czujemy i samemu wyznaczać czas pracy ale to trzeba mieć chęci i jakiś honor oraz ambicje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sorry, sorry nie doczytałam, pracowała jakaś inna osoba, nie Autorka 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUS jest od ocenienia Twoich zdolności manualych,ruchowych,psychicznych.Jesli nie stanowią one jakiegoś większego problemu w podjeciu pracy - jestes do niej zdolna. A nie daj Boże powiedz w zusie,ze studiujesz czy tez pracowałaś jakiś krotki okres czasu - to jesteś skreślona i w tym przypadku pomimo stanu zdrowia zostaniesz uznana za zdolną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitka90
Nie mam tylko cukrzycy mam jeszcze przetoke tętniczo zylna w odcinku przedramienia mam tez celiakie problemy z kregoslupem uraz kręgosłupa lędźwiowego i tez mam teraz mi doszlo cos z sercem arytmie czy cos w tym stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×