Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Rodzice dzieci, ktore byly kiedys oparzone.

Polecane posty

Gość gość

Witam! 2 miesiace temu moja 2- letnia coreczka ulegla oparzeniu, 10% powierzczni ciala, stopien 2a i 2b, klatka piersiowa i raczka. Oparzenia naklatce piersiowej i wiekszosc miejsc na raczce wygoilo sie w przeciagu 10 dni. W dwoch punktach rany goily sie 21 dni, byly to miejsca z oparzeniem 2b. W chwili obecnej slady po oparzeniach 2a staja sie z czasem mniej widoczne, jedynie te 2 miejsca po oparzeniu 2b nie wygladaja najlepiej:-( Sa koloru ciemnorozowego, lekko odstajace i twarde w dotyku:-( czyli blizny...:-( Pytanie do was drodzy rodzice: czy jest szansa, ze te miejsca blizn stana sie z czasem malowidoczne i, ze skora ta z czasem jednak sie zregeneruje? Pozdrawiam i bardzo prosze o Wasze wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie wtedy byłaś? Piłaś winko z ziomkami na ławce?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie pije alkoholu...:o Bardzo prosze o powazne odpowiedzi:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
są różne kremy i zabiegi idź może do dobrego dermatologa prywatnie to ci poradzi co i jak trzeba o to dbać i mieć na to niestety dużo kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ponoć olejek z drzewa herbacianego pomaga i maść ze ślimaka na blizny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem na etapie poszukiwania dobrego chirurga dzieciecego, bo u nas w miescie to porazka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
maść ze śluzu ślimaka pomaga też na zmarszczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olejek z drzewka herbacianego? Musze poszukac informacji na ten temat. Dziekuje za rade🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie mozna kupic ta masc ze sluzu slimaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moze ktos moglby podzielic sie swoimi doswiadczeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn oparzył się herbatą jak miał 1,5 roku. Po wyjściu ze szpitala mieliśmy smarować rączkę maścia witaminową a potem taką maścią robioną w aptece z wit a. Chodziło o to by natłuść skórę. Po kilku miesiącach nie było po oparzeniu śladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy Twoj syn mial tez takie miejsca po oparzeniu bardziej zaczerwienione i nieco zgrubione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nosz kurna co za ludzie, zeby przy dzieciaku coś gorącego kłaść, to trzeba być bezmózgiem... Jakaś totalna masakra, kompletny brak wyobraźni! Moja córka ma 9lat i do tej pory jak gotuję to na tylnych palnikach, dopiero niedawno pozwoliłam jej wkładać wtyczkę do kontaktu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja się tyle razy oparzyłam będąc dzieckiem miałam tam ranki ale nigdy nic tak poważnego dzieci już takie są nie dopilnujesz ich jak nie w domu to u cioci kuku sobie zrobią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy tez nie zostawialam nic goracego przy dziecku i tez gotuje na tylnych palnikach, mam pozabezpieczane wszystkie gniazdka itp.:o Moja coreczka oparzyla sie jak byla u babci, mojej tesciowej. To byl wypadek i moja tesciowa z pewnoscia tego nie chciala i teraz czuje sie okropnie:-( Mi tez jest cholernie przykro, ze cos takiego sie wydarzylo, ale czasu nikt nie zmieni... Ale jak komus ulzy, to moze nazywac mnie wyrodna matka...:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bezmozgiem tez mozecie mnie nazywac, jezeli sprawia Wam to taka satysfakcje:( Chociaz bardziej cieszylabym sie z pomocnych wskazowek i doswiadczen osob, ktore byly w podobnej sytuacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sie oparzylam goraca woda na udzie, mialam po tym blizne wielkosci piesci. Lekarz polecil mi Kelocote, drogi zel w malej tubce, ale naklada sie cienka warstewke na juz zagojona blizne i starcza na dlugo. Uzywalam regularnie przez 8 miesiecy i dzis mam juz tylko niewielkie zarozowienie w tym miejscu, ale tkanki bliznkwatej nie widac. Bede jeszcze uzywac, moze zejdzie calkowicie. Polecam. Tubka 15g kosztuje chyba 100 iles zlotych, ale efekt jest widoczny, nie ma porownania np. z cepanem albo perla inkow, a tych tez uzywalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musze popytac o ta masc. Dziekuje za rade🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze jeszcze ktos wypowie sie w temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest szansa, ze z czasem zejdzie, ale nie jestem ekspertem w tej dziedzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi sie, ze to sprawa indywidualna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taka mala to moze sie wszystko zregeneruje. Badz dobrej mysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moze wypowie sie jeszcze ktos, kto ma za soba podobne przejscia? Bardzo sie boje jak to wszystko dalej sie rozwinie:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajdz dobrego lekarza to bedzie ok. Mysle, ze z tym da sie jeszcze cos zrobic, poniewaz to sa bardzo swieze blizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przykladaj aloes, bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też polecam olejek herbaciany - u mnie również po kuchennych oparzeniach nie widać blizny po nim dodatkowo on uśmierza ból i pieczenie i świetnie goi tylko ważne aby był 100% naturalny - tak ma pisać na opakowaniu i w składnie nie może pisać INCI - czyli perfuma a nie jakichś chemiczny - eteryczny gdzie w składzie pisze INCI - czyli, że składa się z chemicznych aldechydów i tylko pachnie jak olejek herbaciany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja swój kupowałam w zdrowej żywności - firma MELALEUCA Poland 100% olejku z drzewa herbacianego on też również jest przeciwbakteryjny i stosuje się bezpośrednio na skórę - jako jedyny z olejków i bez rozcieńczania - ważne żeby od razu na ranę po oparzeniu smarować i to kilka razy po wchłonięciu - efekt zero blizn i naturalne leczenie - olejek do 20zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×