Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rozpaCZCZONA

Rodzina spaprała mu zycie

Polecane posty

Gość rozpaCZCZONA

Witajcie. Potrzebuje porady, co jeszcze mogłabym uczynic w zaistniałej sytuacji... Mój facet poszedł siedzieć na 3 miesiące. Niby nic wielkiego, ale... w związku z tą sprawą, na jaw wyszło, że ma długi. (powyżej 30 tys.) Długo dochodziłam prawdy, ale w końcu przyznał, że wszystko przez rodzinę. Wziął kredyt na siostrę, ona miała go spłacac. Nie robiła tego, a w miedzy czasie poprosiła go o jeszcze jedna pożyczkę. Oczywiscie i tej nie splaciła. Kiedy mój facet sie o tym dowiedział, było juz za późno. Pojawił sie komornik, odsetki, cała sprawa nabrała niesamowitego tępa. W dodatku pech chciał, ze on sam też dla siebie gotówki nabrał, a później gdy wszystko sie skumulowało, nie był w stanie spłacać... 2 lata temu brat i matka wkopali go jeszcze w wyrok w zawieszeniu + grzywnę. To juz calkiem pograzyło jego finanse. Kiedy zaczynalismy byc razem, wiedziałam o pożyczce na siostrę (jednej!) i wyroku. Był głupim i naiwnym bratem, ale kto by pomyslał że az tak! Teraz siedzi, ale kiedy wyjdzie długi zaczną go znów gonić. Przy prowidencie podobno procent tak szybko narasta, że to moze być sytuacja bez sensownego wyjścia. Powiedzcie, co w tej sytuacji mogę zrobić? Jak mu pomóc? Co doradzić? Od razu mówie, że kredytu na niego brac nie bedę, nie zamierzam też spłacac jego długu. Chciałabym by wział sprawę w swoje ręce. Bardzo mnie zawiódł, ale jak to mawiają, serce nie sługa. Kocham tego wariata i chciałabym ratować nasz związek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile ma lat?szkoda go jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćula
2 lata temu brat i matka wkopali go jeszcze w wyrok w zawieszeniu + grzywnę. To juz calkiem pograzyło jego finanse. x a tak konkretniej ? bo mam nieodparte wrażenie że trafiłas na biednego skrzywdznego chłopczyka z obdartym kolanem szukającego niańki. Obym sie myliła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpaCZCZONA
kwiecie wieku. ledwo 30 skończył. Tyle jeszcze przed nim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przecież nie siedzi za nie płacone długi, tylko za coś zupełnie innego bandziora żałujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozpaCZCZONA dziś kwiecie wieku. ledwo 30 skończył. Tyle jeszcze przed nim... xxx tyle jeszcze odsiadek przed nim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałabym by wział sprawę w swoje ręce. x Sama napisałaś! Czyli on sam to musi zrobić. Ty go nie wyręczysz. Co więcej można napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpaCZCZONA
Brat robił lewe interesy na jego sprzecie - kiedy przyszła policja, zgarneli komputer. Matka wsypała go mówiąc, że to jego. Zbadali sprawę. Oprogramowanie bez licencji. No i dostal wyrok w zawieszeniu + grzywnę. Brat za to raptem 14 dni odsiedział i go puścili... Polskie prawo jest chore... Pomijam że jego brat sie ładnej sumki dorobil, zanim go zgarneli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli nazywac bandziorem kogos, kto ma nielegalnego cos na kompie, to kazdy z nas by musiał teraz siedzieć. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpaCZCZONA
Chciałabym tylko nakierowac go jakoś, wesprzeć. Pokazać że jest jakies wyjście... nie tylko jemu, ale tez sobie. sama nie wiem teraz co w tej sytuacji robić. Czy w ogóle znacie przypadki podobne? Jak ludzie z takimi długami walczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Upadłość konsumencka może być rozwiązaniem, nowe przepisy ją ułatwiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ludzie walczą z długami? idą do pracy i je spłacają!!! a twój gach zamiast wziąć się za uczciwą prace znowu wylądował w więzieniu więc może ty weź kredyt i pospłacaj jego długi, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpaCZCZONA
po pierwsze - trafił tam pierwszy raz, nie radzac sobie z długami i nie będąc fizycznie w stanie spłacić kary. po drugie - póki co nadal ma pracę i o ile dobrze pójdzie utrzyma ją. Pracodawca był z niego zadowolony i sam zaproponował rozwiazanie, które pozwoli utrzymac stanowisko pracy. Jak zaznaczyłam w 1 poscie NIE ZAMIERZAM spłacać długu za niego. Nie jestem głupia, by brac jego problem na siebie. Chce go wspierac, nie wyręczac. Szukam sposobu, a nie drogi na skróty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do więzienie trafił pierwszy raz - ale to już jego drugi wyrok, prawda? i pewnie tak samo jak pierwszy zasądzony niesprawiedliwie, bo znowu go ktoś wkopał, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no pochwal się za co go zamknęli - no bo przecież nie za długi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30latek i mieszka z rodziną? A ty Autorko "dlugo dochodziłaś do prawdy"??? Zastanów się, czy ten facet jest Ciebie wart. Na milość trzeba zasluzyć, bo kocha się kogoś za jego cechy charakteru, osobowosci, za jego dobroć, za troskę. Co ten facet ma takiego wyjątkowego, ze go będziesz ciagnąć za uszy przez życie??? Twój facet siedzi za swoją ciapciakowatość, niemęskośc, za długi swoje i rodziny. Mozesz go sobie kochać, teraz z daleka, ale odetnij się od niego i jego rodzinki. Ty go kochasz i martwisz się, a on nie zaszczycił Ciebie choć odrobiną zaufania i szacunku, by powiedzieć Ci, ze ma narastające kłopoty. Takie dlugi nie powstają od razu... Lepiej byś pomogła dzieciom z domu dziecka, niż swojemu kombinatorowi z bożej łaski. Nie trafia do mnie argument, ze to dla rodziny. Przecież sam tez obarczył się osobistymi dlugami, to jak mozna przy swoich dlugach brac jeszcze kolejne na kogoś??? Jak dzieci we mgle... Coś się zachcialo, to kredyt... Odejdź, bo znowu coś nabroi, albo rodzinka, i znowu pójdzie do więzienia. Policja nie przychodzi ot, tak, i sprawdza czyjś komputer.Ma całą tę rodzinę NA OKU. I pewnie ciebie też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
biedny miś! wszyscy tacy źli i okrutni - mama, tama, siostra brat, polskie, prawo a on taki cudowny, dobry człowiek całe szczęście, że dla siebie też zdążył napożyczać, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twój facet siedzi za swoją ciapciakowatość, niemęskośc, za długi swoje i rodziny. xxx nie napisała za co siedzi!!! nie dorabiaj historii - za długi w Polsce nie zamykają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A rodzina nie spaprała mu życia- sam sobie je spaprał. Ten wyrok i odsiadkę będzie mial w papierach do końca życia. To się liczy przy szukaniu kolejnej pracy i innych sprawach. Jako bankrut nie dostanie kredytu na mieszkanie, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpaCZCZONA
miał na sobie tylko jeden wyrok. czy ja coś źle tłumaczę? Jeden wyrok, za to oprogramowanie na komputerze, które nie miało wykupionej licencji. Miał grzywne, nie był w stanie jej płacić, bo pojawił sie komornik w sprawie kredytu "na siostrę" i... zdjęto zawiasy z wyroku. Dlatego siedzi. Sam przyznał "głupi był i naiwny" myslał, że moze ufac rodzinie. a tu najpierw siostra go z kredytem zostawiła, a później brat korzystając z jego komputera, przekręty robił. Nie mówie, że on jest bez winy. Ale wiem, że dobry z niego chłopak. Tylko własnie... naiwny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu z 1.49- a czy to ważne, za co? Przeciez nie za niewinność. Mial wyrok w zawieszeniu, to powinien być grzeczny jak aniołek, unikać wszelkich szemranych interesów i sytuacji. Teraz to już jest recydywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jest recydywa. bez przesady. jak Ci wyrok w zawieszeniu zmieniaja na zwykły, to nadal jestes traktowany jak karany po raz pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sam przyznał "głupi był i naiwny" myslał, że moze ufac rodzinie. a tu najpierw siostra go z kredytem zostawiła, a później brat korzystając z jego komputera, przekręty robił. xxx a te kredyty, które zaciągnął dla siebie i nie spłacał to były przed czy po tym jak zaczął pożyczać "dla rodziny"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co czytam niestety wnioskuję że facet ci kit wciska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
będzie mu paczki nosiła i długi za niego spłacała - ten typ kobiet tak ma - klapki na oczach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to na bank wymówka z rodziną. sam nabrał kredytow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpaCZCZONA
na siebie wziął później. pierwszy kredyt był na siostrę. No i nie sądze że wymowki. miałam okazje poznać "super mamusie". w kółko gadała tylko o tym jak to kasę ma jej synek przelać. Rodzina jest toksyczna, ale nie wiem czemu on tego nie widzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×