Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Składki ZUS a kolejne studia dzienne

Polecane posty

Gość gość

Uczelnia twierdziła (miałam wtedy 25 lat) że opłaca mi te składki, minęło 2 lata i naprawdę nie wiem co się dzieje mam nadzieje że dalej opłaca, gdzie to moge sprawdzić, zostało mi tylko ten semestr dokonczyć i do czerwca i tyle studiowania mego. Druga sprawa ECTS z pierwszych studiów naturalna sprawa 300pkt zdobytych, teraz na całe studia 180pkt. Podobno to prawo z tym płatnymi punktami zostało zlikwidowane to jak to jest naprawdę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego uczelnia ma Ci składki opłacać ? x Do 26 roku życia jesteś ubezpieczona u rodzica, a potem to już we własnym zakresie (o ile mi wiadomo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo byłam kilka dni po urodzinach i powiedzieli że opłacają, ale np. koleżanka starsza (28lat ma) to jej opłacali do 27 a potem już nie chcieli! Dlatego pytam? Do mnie się nie odzywali a chyba gdyby przestali to mają obowiązek mnie o tym poinformować to byłoby logiczne bo skąd mam niby wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak Ty studiujesz, skoro taka tępa jesteś ? x Uczelnia NIE PŁACI UBEZPIECZENIA ZA ŻADNEGO STUDENTA. Student do ukończenie 26 roku życia jest objęty ubezpieczeniem rodzica, a potem musi to załatwić we własnym zakresie. x Z tego samego przepisu wynika to, że za studentkę po 26 r.ż., zatrudnioną na zleceniu, trzeba już płacić składki ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Student do ukończenie 26 roku życia jest objęty ubezpieczeniem rodzica Co za bzdury. Nie ma czegoś takiego. A na studiach jest się ubezpieczonym jak się samemu opłaci skladki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ale fizycznie figuruje się na ubezpieczeniu rodzica i uczelnia nie ma z tym nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mam pytanie, jak ktoś pracuje na umowe-zlecenie to ma ubezpieczenie zdrowotne? Pracodawca go ubezpiecza? (jeśli nie ma statusu studenta, ucznia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NWStudenta_pl
Autorka wątku ma rację, studentów, którzy ukończyli 26 rok życia lub nie podlegają ubezpieczeniu zdrowotnemu z innego tytułu (rodzice nie pracują), do ubezpieczenia zgłasza uczelnia na wniosek studenta. Dowiedzieć się można w dziekanacie. Jednak to ubezpieczenie często nie wystarcza, w przypadkach poważnych zachorowań, powodujących konieczność pobytów w szpitalu, złamań, wypadków, dlatego warto mieć ubezpieczenie NW. Uczelnie proponują ubezpieczenie grupowe, lecz nieporównywalnie lepsze jest indywidualne, w podobnej cenie, które znajdziesz na nwstudenta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NWStudenta_pl
Najkorzystniejsze ubezpieczenie NW: szybko, łatwo, za 23 zł/rocznie, bez wychodzenia z domu i jeszcze można dostać tablet. Jak je zdobyć? Wejdź na stronę nwstudenta.pl, wybierz dla siebie indywidualne NW i napisz dlaczego może się ono przydać studentowi. Zobacz szczegóły akcji na portalu dlastudenta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×