Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość alizka

skręcenie kostki?? Pomocy

Polecane posty

Gość alizka

witam wczoraj z kumpelą grałysmy w tenisa i jakoś nagle mi się dziwnie stanęło , tzn stopą jakoś krzywo stanęłam i zajebiscie mocno mnie bolało, myślałam ze to skręcenie. Dziś rano się budzę , patrzeee... a tu kostka mi zajebiscie strasznie spuchła, jest też sina ta opuchlizna. Czy to może być skręcenie ?? Jak się wyleczyć ?? Chciałabym już za 2 tygodnie na impreze pojechać , w ten nadchodzący weekend juz sobie podaruje . POMOCY:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powieeem taaak..
jak chcesz za 2 tyg. iść na impreze to radze jechać na pogotowie, bo tam cie najszybciej przyjmą. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alizka
ale ja nie wiem czy to jest skręcenie. z takim czymś mam na pogotowie od razu jechac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powieeem taaak..
no właśnie- nie wiesz co to może być. A zrozum, że tam przyjmą cie od razu, dadzą coś na opuchliznę i nie będziesz wtedy miała większych problemów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alizka
ale nie boli przy chodzeniu. Znaczy się nogę tak niepewnie stawiam bo tak na luzie , śmiało boje sie isc ze mnie boleć będzie albo stanę jakoś źle, czy wykrzywie. A jak siedze to mnie taki ból średni przeszywa. Tak jakby sie powiększał ten ból. bo rano mnie nie bolało , chyba ze jak dotknęłam,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueBerry00013
chyba sobie nadwyrężyłaś mięsień. ja tak miałam w tamtym roku, spuchła mi do granic możliwości, przyłóż serwatkę albo jakaś maść i przejdzie ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jack ill
jaki mięsień? serwatka?:O wygląda na skręcenie stawu skokowego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powieeem taaak..
o serwatce nie słyszałam. haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alizka
no jak tez mysle ze to raczej nie mięsien. zdjęłam własni taki bandaż elastyczny bo jakiegos tam, mi babcia proszka rozpuscila i tym okryłam tą spuchlizne. zdjęłam przez chwilą , bo mnie bolec dziwnie zaczęło , jakby mi sie tam woda w środku zbierała , bo czuje taki dziwny ból jakby tam w środku mokro było. opuchlizna się nie powiększyła ale "obszar" gdzie jest sin si powiększył:[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powieeem taaak..
jak już nie dziś to jutro jedź na to pogotowie. Uwierz mi, że wiem co mówię. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jack ill
może uszkodzona torebka stawowa do lekarza! ale lód nie zaszkodzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alizka
bym wam zdjecie tego wysłała ale telefon rozładowany a nie moge ładowarki znaleźć:D ej , a to moze byc cos powaznego ? ostatnio taką opuchlizne miałam jak 4 lata temu nogę złamałam. piszczel , zajebiscie mi spuchła stopa chyba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alizka
bym poszła do lekarza ale ten moj miejscowy to sie nie zna na niczym. moze jutro zajade gdzie indziej do szpitala bo będe w okolicy . ale nie wysmieją mnie ze przyszłam z jakąś zwykłą opuchlizną ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powieeem taaak..
nie mam pojęcia czy to będzie poważne. Ja myślałam, że mam skręcony staw kolanowy, a sie okazało, że mam zerwane więzadło i jestem po rekonstrukcji. Paskudztwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jack ill
a dlaczego mają się śmiać jesteś ubezpieczona i masz do tego pełne prawo, apoza tym profilaktyka jest najważniejsza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alizka
cos czuje ze rano jak sie obudze to będe miała całą stopę siną:( bo coraz więcej mam tego sinego. a i chyba jednak mi sie opuchlizna też zwiększyła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powieeem taaak..
napisz później co tam ze stopą. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alizka
hej . no więc. Na noc jeszcze raz wtarłam tą maść ALTACET i rano zauwazyłam , ze się zmniejszyła opuchlizna ale jest nadal. za to sine mam prawie na całej stopie . i w góre poszło to sine i w dół a najgorszy to jest takie jakieś fioletowe cos . cos podobnego jak na tej focie : http://commed.pl/skrecona-zwichnieta-kostka-vt34085.html tylko jeszcze bardziej fioletowe . nie wiem czy iść do lekarza . zdaje mi się , ze to zwykłe zwichnięcie. przy normalnym chodzeniu nie boli prawie ale jak skręce stopę czy coś to tak. a i nie mogę np stawać tak ze stane na samym tym wysklepieniu. tu gdzie jest wcięcie w stopie:D no chyba wiecie o co chodzi. np jak na wąską futryne stane nie na palcach ani na pięcie tylko tym środkiem stopy to nie mogę bo strasznie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apiercingerka
jezeli jest sina, moglo dojsc do pekniecia woreczka skokowego, a tego nie leczy sie szybko(conajmniej miesiac w gipsie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powieeem taaak..
widzę, źe do lekarza to się bronisz iść. hehe Dobrze, że się opuchlizna zmniejszyła. :) tylko uważaj na nią. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alizka
z tym gipsem to chyba przesada. jak się goi to podobno sine się pojawia. No nie wiem. teraz jak widze , ze opuchlizna schodzi to chyba sie goi nie? to po co do lekarza mam isć . nie straszcie mnie :(( za 2 tygodnie na dyskoteke chce jechac. a poza tym .. jakby było to coś powaznego to bym chodzic raczej nie mogła albo by mnie przynajmniej podczas chodzenia bolało . a tak to nic. tylko jak dotkne i wtedy jak juz wspominałam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alizka
jet chyba ok:d sinego tez jest mniej ale jak skrecam to boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki_1989
Nie wyleczysz tego dokładnie to możliwe że będziesz mieć problemy w przyszłości... I Twoja noga na pewno już bardziej będzie narażona na urazy! Wiem co mówię, bo studiuje w tym kierunku. Dlatego zawsze lepiej zgłosić się do lekarza. Ja skręciłam nogę 2 tyg. temu i miałam wybór- opaska elastyczna lub szyna gipsowa. Wybrałam opaskę i to chyba był mój błąd. Od kilku dni chodzę normalnie na całej stopie, bo wcześniej to na palcach. Nie bolało mnie ale w końcu miałam oszczędzać nogę. Po tych 2 tyg. jest ok tylko mam problem ze zginaniem podeszwowym, co mnie strasznie wkurza. I zastanawiam się czy nie skonsultować tego z lekarzem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusia71
Kiedy skręciłam kostkę najpierw byłam u "normalnego" ortopedy, a później poszłam zasięgnąć drugiej opinii już prywatnie. I wszystko uległo zmianie. Dowiedziałam się co się stanie kiedy zdecyduję się na szynę, a co w przypadku opaski. Decyzja była prosta, dzieki pomocy ortopedy zdecydowałam się na hm cast, który bardzo sobie chwalę, bo jest lekki o mogłam normalnie się w nim kąpać. W takich przypadkach zawsze warto zasięgnąć drugiej opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sport to samo zlo- dlatego ja nie tykam sie sportu bo mozna zostac kaleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada

Jak moja córka skręciła nogę to miałyśmy zabiegi zlecone zabiegi i robili nam je na Słomczyńskiego w Krakowie. Panie mają dobre podejście do dzieci, jest miło i przyjaźnie. Dziecko dało radę dzięki temu wytrzymać podczas zabiegów. rehabilitacje. org tam możecie sobie sprawdzić gdzie jest najbliżej dla was. Myślę, że bez zabiegów, a później ćwiczeń z dzieckiem by się nie obyło, ja miałam skręconą kostkę w dzieciństwie i niestety nadal czasem ją czuję, bo wtedy nic się z tym nie robiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam okłady lodowe i posiadanie stawu na maksa. Generalnie kompres lodowy najlepiej natychmiast po wypadku, wtedy najlepsze efekty. Do tego opatrunek z atacetem i 3 razy dziennie uzupełnienie. Jak nie ma jakiegoś dramatu to szybko poczujesz różnicę:)

Polecam rownież maść dicloziaję:
https://liki24.pl/search/dicloziaja/

Mi pomagała.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×