Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie pamietam juz

Słaba pamięć

Polecane posty

Gość nie pamietam juz

Jestem młoda osobą, ale mam straszną pamięć!! O wszystkim zapominam......Mam również słabą pamięć do twarzy. Poznaje kogoś ,ale nastepnego dnia nawet go nie poznam na ulicy.......Co mam robić...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są takie kapsułki pod nazwą lecytyna. Nie są sudotwórcą ale troszkę pomagają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skleroza nie boli
ale dokucza :/ mniej tłuszczów zwierzęcych i dla odmiany rozsmakuj się w muzyce klasycznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wela
Umysł trzeba regularnie ćwiczyć tak jak mięśnie. Spróbuj rozwiązywać krzyżówki, możesz też w aptece kupić gingko bilobae (miłorząb) w tabletkach lub w kroplach (na poprawę krążenia w mózgu). Czasami tak jest że gdy jesteśmy zestresowani to nam wszystko umyka z pamięci.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odświeżam- chciałam zapytać czy znacie jakieś ćwiczenia poprawiające pamięć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odświeżam- chciałam zapytać czy znacie jakieś ćwiczenia poprawiające pamięć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mnie to interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się doszperałam, że dobrze wpływa gra w szachy, warcaby, różne quizy i scrabble:) Czy ktoś zna coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mam slaba pamiec do
twearzy ale nie wiem z czego to wynika. musze kogos dluzej znac zeby te twarz zapamietac. obecnie jestem w firmie gdzie pracuje 11 pracownikow fizycznych i z nimi mam przelotny kontakt i na miescie na pewno bym ich nie rozpoznala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja Wam powiem, że do twarzy mam pamięć- tzn pamiętam, że kogoś znam, ale nie bardzo pamiętam skąd:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjcjmhj
to najprawdopodobniej skutki miazdzycy czyli pozatykane drobne naczynka w mózgu, zmien diete, idz do lekarza, zrób se lipidogram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra dieta, odpowiednio dużo snu, i ćwiczenia pamięci powinny dać dość szybko efekty. Jeżeli się nie poprawi, lepiej pójść z tym do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno nie ma sensu samemu dobierać sobie leków, lepiej zapytać lekarza niż samemu coś cudować. W końcu lekarze od tego są;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od urodzenia nie mam pamięci do imion i twarzy, i z tym niestety nic nie da się zrobić :P Więc to może też zależeć od twojego organizmu. Ale pamięć można wyćwiczyć. Do lekarza nie zaszkodzi pójść się zapytać :) Może coś pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolator
mnie jajek , masła a więcej na rower

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie i mnie to się zdarza , czasami w pracy, tym bardziej kiedy długo przed komputerem siedzę,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolator ma rację- w talerz swój też trzeba zajrzeć, może tam też tkwi problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze chyba magnez pomaga. Pamięć bardzo szybko się poprawia, jeżeli się ją trenuje. Tylko trzeba zacząć i robić to konsekwentnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo trening czyni cuda- ja od jakiegoś czasu nie rozstaję się z sudoku:) Rewelka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem przykra
cieszcie się, że tej pamięci do twarzy nie macie. ja mam zajebistą i to moje przekleństwo - pamiętam twarze ludzi, których widziałam na ulicy z rok temu, a kompletnie mi to niepotrzebne, w rezultacie mam wrażenie jakbym całą Polskę miała w głowie :o nie mam za to pamięci ani orientacji na mapie, nie potrafię zapamiętać, gdzie leżą czechy/węgry/inny chuj, mimo że gapię się na mapę codziennie! :o :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Były przypadki, że ludzie pamiętali wszystko. Mogli powiedzieć, co jedli na śniadanie 7 lat wcześniej. Ale to nie jest dobre. Z drugiej strony problem z pamięcią to coś, czego nie można lekceważyć i co można poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariano czelentano
ja polecam stronkę www.memo.pl tam jest sporo informacji o pamięći..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajne gry tam są :) No i oczywiście masa informacji na temat pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marioolo
Ja polecem stronkę www.memo.pl tam jest sporo o pamięci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×