Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość yusti

środki przeciwbólowe dla kota???

Polecane posty

Gość yusti

Zastanawiam się, czy są jakieś środki przeciwbólowe dla kota? Które mogę kupić bez recepty i nie zrobią jej krzywdy?Bolą ją dziąsła i to bardzo. chciałabym jej ulżyć. Chcę poddać ja operacji laserowego wypalania nadziąślaków (kotka ma plazmocytarne zapalenie dziąsełek :-()...ale operacja najwcześniej w czerwcu (brak kasy)...a kot mi cierpi...weterynarz bierze kupę kasy...może da się jej ulżyć jakimiś środkami domowymi albo przeciwbólami, które jej nie zaszkodzą? zimne mleczko znieczula, ale nie można mu go podawać w nieskończoność...ech...nie wiem co począć, żal mi koteczki bardzo :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metamizol i/lub aspiryna. Jakie dawki sama sie dowiedz, jak nie wiesz jak to sie nie zabieraj za leczenie kota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yusti
dziękuję za porady. Oczywiście zanim nie sprawdzę wszystkiego tysiąc razy, to niczego jej nie podam...ostatnia rzecz jaka mogłabym zrobić, to jej zaszkodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aspiryna jest kwasna , ibuprofen gorzki. Dobrowolnie to tego nie zje. Rozpuszczasz 1/4 tabletki w wodzie i podajesz strzykawka. Jeszcze zalezy od kota :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olej obie a sama
moze zapytaj w aptece o masc na dziasla? tez znieczuli, wiem ze sa takie dla ludzi ktorzy nosza aparat. jesli chodzi o leki to przeczytaj ile tabletek jest dla doroslego ile dla dziecka i wykalkuluj ile dla kota, biorac pod uwage ze jest duzo mniejszy. tabletke pokrusz i daj do jedzenia, najlepiej jakiegos tunczyka lub cos takiego zeby kot zjadl z apetytem i nie poczul. a nie mozesz pojsc do veta tylko po tabletki dla kota? chyba nie skasuje za wizyte. ew polecam strone animalia.pl tam jest duzo informacji od vetow i kociarzy, moze cos znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazio 15 latek
do wora i do jeziora to neutralizuje wszelkie bóle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pol to chyba dla psa :o i to na pewno nie yorka. Pyralgina=metamizol :o Wiesz gdzie dzwoni ale nie wiesz w ktorym kosciele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seksowna lalka22
czopki doodbytnicze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yusti
kotka już miała podawane leki strzykawką i miała tabletki do łykania...źle to znosi, ale jakoś znosi...mogę powalczyć. Chcę, żeby tak jej nie bolało. To ma być na przetrwanie (dotrwanie) do operacji...która zresztą też ma być bardzo bolesna...jestem załamana...to mój kolejny kot z problemami zdrowotnymi...wszystkie kotki, które miałam przygarnęłam...jedna miała chłoniaka, druga straszne zapalenie płuc (ale wyszła z tego), a teraz to...choroba nieuleczalna, ale można starać się przedłużyć życie i poprawić jakoś życia...bardzo chce, aby była szczęśliwa...jest śliczną koteczką syberyjską i bardzo kochaną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aspiryna , paracetamol , są trujące dla kotów , na pyralginę wiele kotów jest uczulonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
według mnie lepiej samemu nie bawić się w doktora, tylko trzeba po prostu się poradzić weterynarza, ja wszystkie choroby kota dokładnie omawiam z weterynarzem z http://www.wetjaneczek.pl/ we Wrocławiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie dawaj kotu ibupromu ani aspiryny nawet jefna tabletka moze mu zniszczyc watrobe koty nie rmetabolizuja paracetamu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×