Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mgraf

straciłam świadectwa pracy

Polecane posty

czy ktoś wie jak odzyskać świadczenia składkowe z tytułu przepracowanych lat jeżeli zakład już nie istnieje ? słyszałam ze w ZUSie ale czy to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do góry ......poszło
to proste.Poszukaj gdzie mogą byc akta tych firm. Moze to być Archiwum np przy Urzędzie Wojewódzkim, albo składnica akt. Zus powinien Ci podać gdzie nalezy szukać tych akt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgłoś się do najblizszego oddziału ZUS. Oni maja wykaz nieistniejących firm oraz adresy gdzie składowane są akta pracownicze tych firm. Jesli natomiast firma zatrudniała do 20 pracowników, akta maja u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na ZUS bym niestety nie liczyla :O Zadzwon do wlasciwego terytorialnie Archiwum Panstwowego - oni na ogol prowadza bazy firm, ktore zostaly zlikwidowane z zaznaczeniem, gdzie zostaly przekazane dokumenty lub kto jest ich spadkobierca czy likwidatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie - szczescie ;) Bo wierz mi, ze znalezc tam cokolwiek graniczy z cudem :O Po prostu dramat :O Po studiach pracowalam w archiwum panstwowym i m. in. zajmowalam sie taka baza - zus odsylal cala mase ludzi (oczywiscie bez zadnej informacji), zeby sobie szukali swoich dokumentow na wlasna reke, bo ich to nie obchodzilo :O Moja kolezanka pracowala natomiast w "archiwum" zusu i opowiadala ciekawe historie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daj sobie z nim spokój
czyli ja tez miałam tzw. szczęście, bo ZUS mi pomógł znalezć akta dwóch firm, nieistniejących juz od 6 lat. Moze zalezy to od miasta? Ja jestem z lubuskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×