Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wyschnieta

suche oczy- jakie krople?

Polecane posty

Gość wyschnieta

poleccie jakies krople typu sztuczne lzy, bo strasznie mi wysychaja a lacrimal ktory przepisala mi okulistka kompletnie nie pomaga,ulgi nie przynosi. jak cos to podajcie tez cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata43
idź do apteki , tam ci doradzą i to bez recepty:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyschnieta
chodzi mi zeby doradzil mi ktos kto uzywa, przeciez farmaceuta wie tyle co okulista jesli nie ma wady to nie wie co przynosi najwieksza ulge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dumidao
Moja przyjaciólka ma czesto taki problem i kupuje świetlik. Jest z niego bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Malgorzata 43
to najbardziej niemądra rada, jakie czytam w necie. Po kobiecie 43 letnijej mozna oczekiwać większego rozsądku. Najlepiej lecz się sam, może koresopdencyjnie, może sie uda a moze nie. Dziewczyno, nie słuchaj takich dordców, oczy popsuc sobie łatwo i nieodwracalnie. Konieczna jest tu porada dobrego okulisty, wykonanie badań w tym kierunku, a także zbadania np. poziomu hormonów w tym tarczycy, bo ona może w duzym stopniu być odpowiedzialna za to schorzenie. Nie bagatelizuj, odejdź od komputera jesli możesz, bo on równie bardzo wysusza śluzówki. Życzę mądrzejszego podejścia do własnego zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyschnieta
swietlik ale to nie pod oczy przypadkiem? tak czy inaczej wyprobuje bo niedlugo bede slyszala jak mi poweka trze bo oku:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K-A-R-O-L-I-N-A.
a uzywałaś Lacrimal - krople do oczu sa bez recepty bardzo dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata43
do Malgorzata 43 mało w necie czytasz :D a moja rada wcale nie taka durna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyschnieta
do do malgorzata u okulisty bylam i zalecila mi lacrimal on mi jednak nie przynosi ulgi a teraz jestem na wakacjach i nie moge pojsc do lekarza bo nawet u prywatnego czeka sie po 2 tygodnie i dluzej. od komputera odchodze na 10 minut po kazdej godzinie i tak czy inaczej kropie ale mam dziwne wrazenie ze po kroplach jest gorzej. wiem ze sztuczne lzy sa rozne jedne lepsze drugie gorsze i chcialam zeby wypowiedzialy sie osoby ktore cos stosuja i odczuwaja ulge. a problemow zdrowotnych nie mam poza oczami a konkretniej jestem na dobrej drodze do zespolu suchego oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andarielkaa
Mój mąż używa kropli Betadrin, ale one są na receptę, więc pewnie Ci to nie pomoże. Najlepiej wybrać się do okulisty i nie szukać na własną rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem technikiem farmacji. dobry może być OFTAGEL tj. żel do oczu kosztuje ok. 19zł. Leczy objawy suchego oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyschnieta
do tak mi sie podoba dzieki sprobuje na pewno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może dziś są zbieracze
a masz problemy z zatokami? bo np ja mam tez suche oczy, ale przez śluz w zatokach blokujący chyba kanaliki łzowe, czy coś takiego - gdy wezmę jakiś lek rozrzedzający wydzielinę w zatokach, momentalnie oczy mi wilgotnieją, na początku łzy same wręcz płyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Visine do zmęczonych oczu są dobre, bardziej żelowe niż wodniste, i dobrze nawilżają :) Ew. idź do optyka i kup sobie tzw. sztuczne łzy, których się używa przy słabym nawilżeniu oka jeśli się nosi soczewki - też są dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buka
Ja osobiście Lacrimalu Ci zdecydowanie nie polecam. Używam go od dłuższego czasu i wymienię go najszybciej jak się da na coś innego. Też mam "suche" oczy i zmagam się z tym problemem, a Lacrimal wysusza jeszcze bardziej. Powinno się raczej używać czegoś, co da naszemu oku warstwę ochronną i nawilżającą, a Lacrimal daje uczucie nalania zwykłej wody do oka, co powoduje, że złudzenie nawilżenia trwa dosłownie parenaście sekund. Ja - kiedy pracuję przy komputerze i użyję Lacrimalu, to po 15 minutach nie mogę wyrobić, bo tak mnie oczy szczypią od suchości. Straszne te krople - nie polecam. Ja osobiście chyba przerzucę się na Visine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze zamiast kropelek polecam suplement Luteinę Bio Complex. To jest właśnie to co na pewno pomoże Tobie w takich problemach z oczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja uzywam hyal drop multi, sa dobre bez konserwantow bo nosze soczewki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaskowska98
W sumie zgadzam sie jesli chodzi o Luteine Bio Complex. Na pewno w połaczeniu tez z kroplami nawilżajacymi bedzie doskonałą kuracją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katnnis
A ja używam kropli Hialeye i jestem bardzo zadowolona z ich działania :) Szybko i na długo przynoszą ulgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okulistka kasia
masz pewnie nużeńca w rzęsach jego odchody powodują objawy suchego oka musisz iśc na test do laboratorium a potem do okulisty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witamina A - ja osobiscie stosuje vitaminium A marki gal. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, ja od lat mam zespol suchego oka i odradzam stosowanie kropli zawierających konserwanty. Najlepiej używać tych na bazie kwasu hialuronowego, bez konserwantów. Sa droższe, ale skuteczne. Ja uzywam HYLO COMOD, kosztuje ok. 40 zł. Ulgę przynosi także przepłukiwanie oczu w ciągu dnia wodą destylowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsze na rynku to Hyabak, nie sa tanie jakies 40zł ale bez konserwantów i skuteczne, sam uzywałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hyabak na bazie kwasu hialuronowego i bez konserwantów , z wygodnym sterylnym aplikatorem,bez recepty w aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka 009
Ja jestem alergikiem, uczulonym na roztocza, często tez miewam problem z suchością oczu, a od 3 tyg zaczełam stosowac kapsułki allergal od Gal i objawy zastopowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 00Kasia
ja polecam cationorm. bez konserwantów, można stosować na soczewki, nawilża CAŁE oko (tzn jego trzy warstwy, a warto wiedzieć że większość kropli nawilża tylko wierzchnią warstwę oka). jak dla mnie ten lek nie ma sobie równego, świetnie nawilża ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia787
ja używam ocutears. są to całkiem dobre krople firmy santen, warto je kupić, wygodna buteleczka, termin ważności to 3 miesiące od pierwszego otwarcia, bez konserwantów, no i nawilżają bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krople Hyal -Drop X Natura obdarzyła nas możliwością nawilżania oka za pomocą łez, niestety nie przewidziała, że ludzkość wymyśli klimatyzację i komputery, dlatego proces nawilżania oka należy wesprzeć kroplami zawierającymi naturalny i bezpieczny kwas hialuronowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalincia44
zgadzam się z tym że komputery i klimatyzacja to najwięksi wrogowie naszych oczu... mnie tak doskwierają że używam dość specjalistycznego leku - emulsji cationorm. ale warto, bo nawilża świetnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×