Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oj boli boli

!!! Szkodliwość masaży pleców !!!

Polecane posty

Gość oj boli boli

Zignorowali mnie na fitnesie, może tu mi pomożecie ... Bardzo proszę o wpisy osób, które miały jakieś złe doświadczenia w trakcie lub po masażach (chodzi mi o szkodliwość dla zdrowia). Z góry serdeczne dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masażysta
N a każdy organizm masaz działa inaczej no i zalezy jaki to masaż. Zwykly klasyczny czy cos innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masażystka Olga
z masażami to jest tak ,że po 3-5 zabiegów moznaodczuwać POZORNE pogorszenie stanu zdrowia, a potem człowiek jest jak nowonarodzony. Ale fakt jest też taki,że nieprawidłowym wykonaniem masażu można komus krzywdę zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masażystka Olga
a co się stało??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnego czasu miałem bule (ogromne) dolnego odcinka pleców. Prześwietlenie nic nie wykazało. Różne ćwiczenia, masaż. Oczywiście klasyczny, z uciskami, naciąganiami. Nie było efektów więc w końcu tomografia. Przepuklina kręgosłupa na jakimś tam odcinku, ucisk na nerwy lewej nogi. Masaż w takiej formie jak dostawałem ZABRONIONY. Konieczna operacja na kręgosłupie. Nie poddałem się jej. Bul minoł ale uważam. Nie dźwigam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj boli boli
moj luby miał masaż pleców, chlop go ugniatał, klepał. Miał byc rozluzniający. Nigdy wczesniej nie mial do czynienia z zadnym masazem. Od tamtej pory zaczął go bolec kregosłup w dolnej czesci, ja mysle ze to od masazu ale w sumie nie mam pewnosci. Słyszalam ze masaze moga zaszkodzic zdrowiu ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale takiem delikatnym
masazem, przez przesuwania kregow to chyba nie mozna krzywdy zrobic? Oczywiscie o ile ktos nie ma problemow z kregoslupem ;) Ja lubie taki mocny masaz... Czasem mi moj robi... Tak mozno ile ma sily w rekach - a ma duzo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj boli boli
pomyslalam zeby go wysłać na masaze, jakies specjalne na te bole, ale zeby jeszcze gorzej nie bylo. Czy zabiegi typu wodne np. bicze byłyby wskazane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masażystka Olga
oj boli boli- najpierw do go wyslij do lekarza niech zdiagnozuje co mu jest, jesli lekarz uzna za stosowne to da mu skietrowanie na masaże, na skierowaniu bedzie napisane rozpoznanie i wtedy masazysta wie jakich technik uzyć zeby pomóc a nie zaszkodzić. Na własną ręke na zadne zbiegi go nie wysyłaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj boli boli
no własnie, zdrowie jest najwazniejsze a malo kto sprawdza stan zdrowia pacjentow A. mowi ze kregosłup nie byl ruszany w tym miejscu, chlop masowal po bokach, ale jak go boli to jest taki osowialy jak nigdy (choc nie powie), widze ze sie meczy Olgo, jakie badania nalezy zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masażystka Olga
najlepiej iśc do ortopedy lub innego lekarza specjalisty od narządów ruchu, on powinien zlecic podstawowe badania plus rtg kregoslupa, może też konsultację u neurologa.Dopiero potem, po zdiagnozowaniu można podjąć jakies leczenie, które zaleci lekarz. Ale tak jak mówiła-na własną rekę lepiej zadnych zabiegów nie stosować,żeby sobie nie zaszkodzić. Pozdrawiam i życzę pozytywnych wyników i diagnoz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj boli boli
dziękuję Ci bardzo :) teraz najgorsze przede mną: nakłonić chłopa na udanie sie do lekarza :o ojj, wojna bedzie :) Pozdrawiam i życze udanego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość larousee
Kręgosłupa sie nie rusza podczas masażu ,masuje sie jego okolice,moim zdaniem ból nie jest wynikiem masażu ,a schorzeniem które akurat w tym czasie wyszło na jaw.Tak jak mówi Olga ,do lekarza i na badania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rehabilitacja
Drodzy Państwo, jestem studentką rehabilitacji i zwracam się do Państwa z prosba o wypelnienie krotkiej ankiety (15 pytan) dotyczacej bolu plecow : http://webankieta.pl/ankieta/w1hpsd7iuneo/ Serdecznie dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowak90
masażystko Olgo masażystka Olga mogła byś być moją własną osobistą masażystką? lubie masowanko lubie masaż.Pa.no pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak widzę porady na tym forum to ręce opadają. Zapraszam na serwis-masazysta.pl Możecie tam zadać pytania ekspertom i lekarzom w tej dziedzinie, a nie słuchać byle masażystki, która nie wie o czym pisze.. Z całym szacunkiem dla masażystów się tutaj wypowiadających - douczcie się, bo szkodzicie bardziej takimi wypowiedziami niż samym masażem.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masaże to powinny być zabronione bo tylko mordujo wy bandzwoły jezdeśta do resty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A łony so jeno dla MĄDRYCH cłowieków a tu i nie tylko tu nimo takich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzia wy casem gadoto ciemnogróg ,kamiń łupany,chołota,buraki,lemingi,i co ta jeszce chceta ,psebijata wsysciuchnych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No piszmy dalej nie traćmy zimnej krwi to tylko pewnie jakieś nieszkodliwe nikomu personalnie żarty.Masaże to jak reszta banialuki ja się ciągle masuję na kręgosłup u Palucha okrzyczanego i ciągle od lat do niego wracam i śmieję się że najlepiej zrobię jak zostanę jego sąsiadką.A tyle mi natłumaczą co ja nie powinnam ze sobą zrobić ale człowiek na nic nie ma czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masaże nie tyle szkodliwe może są co drogie ja za jedno spotkanie masaż nie powiem lepiej się czuję ale 130 zł muszę zapłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a to nie lepiej na NFZ A NIE PŁACIĆ takiej kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilka  z Lublina
Wydawałam majątki na Masaze u specjalistów i nigdy nie brałam 2,3 masaży ale zawsze serie 10 tke.Od 3 lat jestem posiadaczka maty i fotela masującego firmy casada.Dalam duzo pieniążków ale zainwestowałam raz i mam z głowy do końca zycia.Urzadzenia mi sie wróciły bo odkąd mam to masuje sie maz i moi rodzice ,którzy nigdy na masażach nie byli.Rzadko który Masazysta ,rehabilitant popiera Masaze na sprzęcie ale teraz wiem dlaczego,bo im pieniądze uciekają .Ale jak ja mam płacić za serie masazu po 400,500 zł to robiłam sporadycznie.A za 300 zł miesięcznie ,rata fotela i masują sie 4 osoby w rodzinie.Ludzie dbajcie o swoje zdrowie bo jest tylko jedno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam, że warto zainwestować w taki materac, który posłuży nam latami. Dobrej jakości, sprawdzonej marki, najlepiej z polecenia kogoś, kto się zna - lekarza, rehabilitanta, bo nawet zdrowe osoby potrzebują odpowiedniego materaca, żeby w przyszłości nie nabawić się kłopotów z kręgosłupem. Nam lekarz polecił materac ViscoTherapy ze zmienną twardością z pianki oddychającej i służy nam świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
K.....a bez kryptoreklamy już nie da się jednego tematu omówić.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WinionaR
:):):) Korzystam co jakiś czas z masażu i nigdy nie miałam z tego tytułu żadnych problemów zdrowotnych. Jeśli takowe się pojawiają to chyba naturalne jest to, że w pierwszej kolejności zadaje się pytania specjaliście:) Ja swojemu ufam w 100%. To między innymi on namówił mnie do ćwiczeń z piłką ARmedical, zmiany diety i lekkiej redukcji wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAleksa
Witam jasne, ze może i to poważnie dlatego najlepiej jest wybrać się do profesjonalisty na masaż leczniczy warszawa http://relaxmindandbody.pl w innym przypadku możemy sobie zaszkodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawdę dobry masażysta powinien wiedzieć jak wykonać masaż żeby nie zaszkodzić pacjetowi i na podstawie wywiadu dobrać takie techniki masażu żeby pomóc a nie zaszkodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Addam

U mnie na bóle kręgosłupa sprawdziła się po prostu rehabilitacja. Poszukałem, znalazłem w sumie z bardzo dobrymi opiniami i blisko domu gabinet ze strony rehabilitacja.org no i umówiłem się. Nie żałuję, wręcz jestem bardzo zadowolony, szybko wróciłem do aktywności i problem spowodowany szybkim szarpnięciem zniknął po kilku zabiegach i ćwiczeniach. Nie jestem przekonany czy takie ćwiczenia dla wszystkich są ok, czy jednak jak u mnie powinny być dopasowane indywidualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karina

Na masaż leczniczy trzeba chodzić do sprawdzonego gabinetu. Ja na masaż typowo leczniczy chodzę do Spondylo-Clinic Centrum terapii kręgosłupa we Wrocławiu. Polecam ten punkt jeżeli ktoś z was zmaga się z dolegliwościami bólowymi - gwarantuję, że dolegliwości ustąpią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×