Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

caroline_julie_

Szkoła zaoczna po gimnazjum

Polecane posty

Witam serdecznie, mam 17 lat, w czerwcu kończę 18. Fakt jest taki, że mam 1 rok "w plecy". Skończyłam gimnazjum w którym spędziłam 4 lata. Teraz jestem w pierwszej klasie liceum. Chciałabym po pierwszym roku wypisać się z tego liceum i iść do liceum zaocznego typu Cosinus. Czy to jest możliwe abym mogła tam uczęszczać praktycznie po gimnazjum ? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
musisz isc do dyrektora oddzialu i zapytac, ja mialam kiedys podobną sytuacje, ze względow rodzinnych i zdrowotnych olalam szkole, chodzilam do technikum, przerwałam w 2 klasie i po roku poszłam od razu do 3 klasy licealnej maturalnej w ap edukacji, mialam do zaliczenia tylko język polski i angielski, reszte mi zaliczyli ''na ladne oczy''... ale w takiej szkole musisz sama sie uczyc do matury, bo tam cie raczej niewiele nauczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj! Tak, jest to możliwe. Obowiązek szkolny trwa do 18 roku życia, jeżeli chcesz przenieść się od razu do szkoły zaocznej, nie ma z tym żadnego problemu. Jest to rozwiązanie wygodne, jeśli np. w tygodniu pracujesz zawodowo. Tak jak pisał ktoś przede mną - taki tryb nauki będzie wymagał od Ciebie bardzo dużo samodyscypliny, zwłaszcza jeżeli zależy Ci na zdaniu matury i pójściu później na studia. O tym w jaki sposób to wygląda możesz poczytać tutaj: http://www.lod.krakow.pl/news/15/63/Jak-wyglada-program-nauczania-w-liceum-dla-doroslych Jeżeli masz jakieś pytania - chętnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesne u nas to 100 zł miesięcznie. Zajęcia odbywają się w formie weekendowych zjazdów - lekcje zaczynają się od 9 rano. Jeżeli masz już za sobą jakiś okres nauki, nie musisz zaczynać od zera - o ile nie ma wielkich różnic programowych albo zaległości nic nie stoi na przeszkodzie żeby “wskoczyć” od razu do klasy maturalnej. Jeżeli chcesz lub musisz zacząć edukację w liceum od początku - od III semestru w zakres nauki zaczynają wchodzić rozszerzenia. Jesteśmy w Krakowie na Sławkowskiej 20, zapraszamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okej, dzieki :) ja akurat nie z krakowa, ale chcialam wiedziec mniej wiecej jak to wyglada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liceum w 2 lata to taki trochę chwyt marketingowy - owszem, jest taka możliwość, ale trzeba być absolwentem zasadniczej szkoły zawodowej. Innej drogi na skróty nie ma :) Oczywiście, tak jak pisałem - jeżeli jakiś etap edukacji masz już za sobą, nie musisz zaczynać od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurna, a juz mialem nadzieje… no ale dobrze wiedziec ze generalnie nie da sie tak zrobic zeby w dwa lata. szkoda troche no ale co zroisz nic nie zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Liceum w 2 lata ? to jest raczej nie możliwe, chyba że ktoś skończył Zasadniczą Szkołę Zawodową to wtedy jest automatycznie zapisywany do 2 klasy Liceum, ale to też trzeba dowiedzieć się jak to dokładnie wygląda w szkole. Bo w każdej może być inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
możesz zapisać się do liceum dla dorosłych. takie liceum po gimnazjum trwa 3 lata i w niektórych szkołach jest darmowe. ja chodzę ( do policealnej) do omegi ale wiem że liceum maja na tej samej zasadzie czyli nie płaci się za nic :) polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak najbardziej można zapisać się do liceum dla dorosłych (3 lata). Zajęcia odbywają się co 2 tygodnie w sobotę i niedzielę, więc jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Dodatkowo takie szkoły są zazwyczaj darmowe !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam szkołę Delta Edukacja :) Wszystko jest super :D Tam nauka jest co 2 tygodnie i tylko w sobotę i niedzielę. Zawsze zajęcia odbywają się i wszyscy są mili do Ciebie nastawieni :D Wszystko jest to samo co w zwykłej szkole z tą różnicą że traktują Cię inaczej i liczba godzin jest mniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko jest możliwe :) Trzeba tylko popytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy jeszcze trwa nabór ? Za późno troszkę się zorientowałam, że powinnam się dalej uczyć :P czy muszę się nastawić na nabór styczniowy ? i od lutego zacząć naukę ? Mam nadzieję, że nie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze można się zapisać :) Szybko wybierz się do biura !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba tak maksymalnie to do końca tego miesiąca można się zapisywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli ktoś nie zdążył się zapisać, to ruszył już nabór na zajęcia rozpoczynające się w lutym w Delta Edukacja w Katowicach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ta szkoła Delta Edukacja jest też w innym mieście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsze rozwiązanie to chyba liceum dla dorosłych. Mój znajomy chodził tutaj http://www.kreatoredukacja.pl i bardzo sobie chwalił, że może spokojnie łączyć nadrabianie wykształcenia i pracę zawodową. Ma własny warsztat samochodowy. Teraz tam chodzi znowu na jakieś dodatkowe kursy w tym kierunku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie masz wykształcenia średniego, nie masz matury? Przerwałeś edukację i nie wiesz co dalej? U nas możesz ukończyć szkołę PODSTAWOWĄ, GIMNAZJUM lub LICEUM dla dorosłych. CZESNE i WPISOWE 0 zł!! Przyjmujemy tez na wyższe semestry. Polecamy również kurs eksternistyczny - szkoła średnia w mniej niż 1 rok ! U nas rekrutacja trwa cały czas. Rozpoczynasz w lutym lub wrześniu ! Zapisz się do NOVA Centrum Edukacyjne! Zapraszamy do naszego Sekretariatu w centrum miasta: Zielona Góra, ul. Dworcowa 39/1 tel: 883070678, 683070678 Można zapisać się również za pośrednictwem naszej strony internetowej - www.nova.edu.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie masz wykształcenia średniego, nie masz matury? Przerwałeś edukację i nie wiesz co dalej? U nas możesz ukończyć szkołę PODSTAWOWĄ, GIMNAZJUM lub LICEUM dla dorosłych. CZESNE i WPISOWE 0 zł!! Przyjmujemy tez na wyższe semestry. Polecamy również kurs eksternistyczny - szkoła średnia w mniej niż 1 rok ! U nas rekrutacja trwa cały czas. Rozpoczynasz w lutym lub wrześniu ! Zapisz się do NOVA Centrum Edukacyjne! Zapraszamy do naszego Sekretariatu w centrum miasta: Zielona Góra, ul. Dworcowa 39/1 tel: 883070678, 683070678

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie masz wykształcenia średniego, nie masz matury? Przerwałeś edukację i nie wiesz co dalej? U nas możesz ukończyć szkołę PODSTAWOWĄ, GIMNAZJUM lub LICEUM dla dorosłych. CZESNE i WPISOWE 0 zł!! Przyjmujemy tez na wyższe semestry. Polecamy również kurs eksternistyczny - szkoła średnia w mniej niż 1 rok ! U nas rekrutacja trwa cały czas. Rozpoczynasz w lutym lub wrześniu ! Zapisz się do NOVA Centrum Edukacyjne! Zapraszamy do naszego Sekretariatu w centrum miasta: Zielona Góra, ul. Dworcowa 39/1 tel: 883070678, 683070678

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 40

WITAM. MAM CÓRKE W WIEKU 22LAT Z ORZECZENIEM O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI,JEST PO SZKOLE GIMNAZJALNEJ I BARDZO CHCIAŁABY KONTYNUOWAĆ NAUKĘ ALE MA PROBLEM Z ZNALEZIENIEM TAKIEJ SZKOŁY. CZY MOZE KTOŚ POMOŻE ZNALEŚĆ MI SZKOŁĘ DLA CÓRKI? BARDZO PROSZĘ O POMOC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×