Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jestem zszokowana po lekturze

Szokujący rządowy raport.

Polecane posty

Gość jestem zszokowana po lekturze

W 2013 roku pracownicy socjalni odebrali polskim rodzinom 571 dzieci. Wszystko w ramach programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Z raportem Rady Ministrów z realizacji Krajowego programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie zapoznał się Sejm. Celem programu miało być zapobieganie przemocy w rodzinie oraz ochrona jej ofiar. Tymczasem obróciło się to w rozbijanie rodzin i to bynajmniej nie tych patologicznych, a żyjących w ubóstwie lub na skraju ubóstwa. Powodem odebrania potomstwa matce wcale nie musiała być przemoc, jak pierwotnie zakładał to program, a wystarczą zbyt małe - wg urzędnika - dochody rodziny. W najgorszej sytuacji znalazły się matki samotnie wychowujące dzieci. Urzędy zamiast im pomóc zaczęły karać je odebraniem dzieci. W Polsce działało 1131 instytucji gminnych oraz 251 powiatowych, które z założenia miały pomagać ofiarom przemocy. W ramach tego programu pracownicy socjalni w okresie jednego tylko roku odebrali rodzinom 571 dzieci. Żaden z tych 571 przypadków nie dotyczył bezpośrednio ani przemocy, chociaż pod przemoc zostały zakwalifikowane. Wszystko dzięki przepisowi, który zbyt małe dochody w rodzinie na osobę interpretował jako przemoc wobec dziecka. Innymi słowy jeśli samotna często bezrobotna matka nie była w stanie kupić dziecku butów na zimę, to urzędnik kwalifikował to jako przemoc matki wobec dziecka, bo dla urzędnika uboga matka "skazywała" dziecko na cierpienie zimna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i słusznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@ gość dziś i słusznie x Szkoda że ciebie nie odebrali matce. Może jakbyś się wychowała w bachorhauzie to od razu być nabrała innego spojrzenia na świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja matka jest mądra i nigdy by nie zdecydowała się na dziecko gdyby nie było ją na to stać. dziecku nie można robić krzywdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@ gość dziś moja matka jest mądra i nigdy by nie zdecydowała się na dziecko gdyby nie było ją na to stać. dziecku nie można robić krzywdy. x W takim razie twoje istnienie było uwarunkowanie nie miłością rodziców tylko grubością portfela? Tak myślałam. tylko w materialistycznej rodzinie można wychować dziecko na taką pustą istotę jak ty. Po drugie - wiele matek w momencie rodzenia miało mężów i często własne dochody. To jednak, że zdadzający samiec znalazł sobie inną bez brzucha po porodzie to chyba nie jej wina. Ciekawe jak się poczujesz ty gdy facet cię zostawi dla młodszej zgrabniejszej. Po trzecie - weź pod uwagę likwidację masową zakładów pracy i utratę pracy przez setki tysięcy osób. To nie wina matki, że rząd dopuścił do upadku gospodarki. Matka chce jednego - kochać i wychować własne dziecko. Ty być może zostałaś wychowana ale po braku empatii wątpię by przekazano ci miłość, umiejętność współczucia, itd. No ale co się dziwić skoro sama przyznajesz, ze twoi rodzice planowali cię z drugiej kolejności za pieniędzmi. Czyli gdyby nie mieli pieniędzy nigdy byś się nie urodziła. Chciaż może to i dobrze gdyby takiej idiotki nie było na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ougybui fuyd
@ 12:34 hehe aleś jej doyebała na koniec ;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12.34.brawo!.popieram.Jak mozna warunkować posiadanie rodziny gruboscią portfela?.już mnie wcale nie dziwi ze misiol to pustak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>12.34.brawo!.popieram.Jak mozna warunkować posiadanie rodziny gruboscią portfela?.już mnie wcale nie dziwi ze misiol to pustak.<<< x Można, bo nawet zwierzęta najpierw budują gniazdo/norę, a dopiero potem rodzą w niej młode. x Ludzie, którzy robią sobie dziecko, bez zaplecza socjalnego, są PRYMITYWNIEJSI i GŁUPSI od zwierząt. x Dlatego dzieci powinny być im odbierane, by nie tworzyły kolejnego pokolenia bezmózgiej patologi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość znajomy sylwi
13.16.no i tak się własnie załatwia..układy porachunki i inne sprawy pod przykrywką..pseudo pobicia czy niewydolnosci wychowawczej.Zupelnie jak w przypadku tej rodziny..powody zupełnie inne i.układy..ale trzrba za wszelką cenę zrobić z niej złą matkę jak sie nie da siłą to trzeba sposobem czy tak.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość znajomy sylwi
Misiol gowno wiesz! Tej rodzinie jej ojciec oferowa£ mieskanie w blokach -zakładowe jescze długo przed urodzeniem się dziecka ale jej mąż odrzucił ocertę tescia slatego ona w rok po slybie namowiła swojego męza zeby się budowali.Dziecko miało rok gdy zaldwali fundamenty..a ze cała budowa trwała aż osiem lat to już inna kwestia.Nie da się w tym kraju zarobić tak by uczciwie w jednym miesiącu domek stanął.Gowno wiesz o nich to się nie wypowiadaj.Całe lata wszystko co mieli szło w materiał.8 lat to kupa czasu.Twraz już mają przynajmniej swoje a Ty co masz?zresztą to cie gowno powinno interesować jak długo jeszcze będziesz szukał wymowek na swoje karygodne postępowanie?.Moze czas najwyzszy by Tobie ktoś zrobił to samo!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak, lepiej żeby tylko się rozmnażali i żyli na koszt podatników z MOPS-u :( Co z tego, że narodzi dzieci, skoro ma męża/partnera nieroba/pijaka/czy w ogole przypadkowy partner. A potem tylko żądać pomocy, bo mamusia kocha... :( Rodzicielstwo powinno się łaczyć z roztropnością i zabezpieczeniem przyszłości dla dziecka/dzieci. Bo inaczej to tylko patologia się mnoży i rozmnaża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Misiol gowno wiesz!...zresztą to cie gowno powinno interesować<<< x Masz rację :). G_wno wiem, o czym Ty piszesz i g-wno mnie to obchodzi :P. x Wyraziłem swoją OGÓLNĄ opinię w temacie, a nie komentarz do jakiejś konkretnej sprawy. x >>>jak długo jeszcze będziesz szukał wymowek na swoje karygodne postępowanie?<<< x A co ja Ci zrobiłem ? Twoją matkę szczotką klozetową pobiłem, że tak się pultasz ? x >>>Moze czas najwyzszy by Tobie ktoś zrobił to samo!.<<< x Nie mam pojęcia o czym piszesz, więc nie wiem też, co ktoś miałby mi zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najgorsza patologia sa tacy jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten miś to isiota czy co
musiu, weź gdzieś utylizuj swój łeb, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćznajomy sylwi
Nigdy nie zyli z Mopsu..bo było by ich wstyd!.Oboje pracują!.nie piją alkoholu.W tych czasach wybudowanie domu bez kredytu to już mistrzostwo.Mają tylko dwoje dzieci..ona pracuje bo teraz ma dzieci odchowane i nie musi się martwić już gdzie je zostawić pod opiekę.Alkoholu w tej rodzinie nie ma i nie bedzie bo ona odpowiedno jeż męża wytresowała obserwując jego rodzicow.On nie pije ona nie pije.!.Zal ci d**e sciska misiol..ze on a nazwała Cię od pijakow?.Tak wygląda Twoja zemsta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>musiu, weź gdzieś utylizuj swój łeb, co?<<< x Wiem, że do opróżnienia Twego łba, szambiarka wystarczy :P, x ale mój jest nieco inaczej zbudowany :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13.41.misiol dobrze wiesz ! .wies aż za dobrze i ten twoj zakichany tatus wlwpuający prezesom łapowki by normalnego człowieka uwaluli..też to wie.sołtysy u gliny zachlane..pożal się boże.Misiol dlaczeg twoj ojciec z£amał twojeh matce rękę?.Ja wiem dlaczego no go zgłosiła do AA.Wiec zluzuj majty i zwazaj na słowa.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Nigdy nie zyli z Mopsu..Zal ci d**e sciska misiol..ze on a nazwała Cię od pijakow?.Tak wygląda Twoja zemsta?<<< x Tobie już ostatnią szara komórkę słońce wypaliło :D ? x Nie mam pojęcia o kim Ty piszesz. x A jeżeli Twoje podejrzenia jakowejś zemsty z mojej strony są poważne, to śmiem podejrzewać, ze przedstawiony przez Ciebie opis, jest również jedynie majaczeniem, chorego psychicznie człowieka :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>13.41.misiol dobrze wiesz ! .wies aż za dobrze i ten twoj zakichany tatus wlwpuający prezesom łapowki by normalnego człowieka uwaluli..też to wie.sołtysy u gliny zachlane..pożal się boże.Misiol dlaczeg twoj ojciec z£amał twojeh matce rękę?.Ja wiem dlaczego no go zgłosiła do AA.Wiec zluzuj majty i zwazaj na słowa.!<<< x Posłuchaj PiS-wski ch_ju: x to, że jesteś DEBILEM, nie upoważnia Cie do szkalowania mojej rodziny, x to świadczy tylko o Twoim ch_jowym poziomie moralnym. x Zresztą czego innego, można spodziewać się po wyznawcy PiS-u :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość znajomy sylwi
To ty jesteś chorym psychicznie człowiekiem i dobrze o tym wiesz..tak tak ile już razy się powtarzadsz.Nauczy£ się w sklepie i klepie..Jak już ci brakuje argumentow to zaczynasz pierdolić jak twoj ojciec pseudo sołtys..to jego metody zamykać wszystkich w psychiatryku bez wyraznej przyczyny.Ale przecież on wszystko moze ma układy..znajome lekarki będą pierdoliły to co on chce ..a jak nie to wlepi łapówkę i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takim razie twoje istnienie było uwarunkowanie nie miłością rodziców tylko grubością portfela? Tak myślałam. tylko w materialistycznej rodzinie można wychować dziecko na taką pustą istotę jak ty. >> Nie. Moje istnienie jest uwarunkowane MYSLENIEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość znajomy sylwi
13.58.daleka jestem od Pisu i to ty szkalujesz jej rodzinę..ją jej dzieci i jej męża i robisz to w sposob umyślny zadłaniając się jej rodzocami i jej rodzeństwem..myslis ze jak z nimi trzymasz przeciwko niej to wszystko mozesz?.bzdura..ludzie też mają oczy i uszy.!.Pogodz sie z tym że ona ma cię w d***e..a jej syna na kolanach przeprasaj bo zniszczyłeś dziecku karierę..odebrałeś mu coś co go cieszyło i rozwijało.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie wina matki, że rząd dopuścił do upadku gospodarki. >>> Upadku gospodarki? Gdzie? Bo na pewno nie w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.03.Nie nazywaj tego mysleniem.bo to czysta głupota i pustostan.Dziecko to nie jest zabawka ktorą można kupić z pieniądze ani żaden towar. ..zarezerwowany jedynie dla tych pseudo bogaczy.Dziecko trzeba kochać..trzeba mieć w sobie empati€.!.Ty jej nie masz !.Dla ciebie czlowiek to towar widocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe jak się poczujesz ty gdy facet cię zostawi dla młodszej zgrabniejszej. >>> Wybrałam sobie męża którego jestem pewna. I mnie nie zostawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślenie to głupota? Gdzie cie wychowano???:O Chcąc mieć dziecko trzeba mieć zapewnione podstawowe warunki do jego wychowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>13.58.daleka jestem od Pisu i to ty szkalujesz jej rodzinę..ją jej dzieci i jej męża i robisz to w sposob umyślny zadłaniając się jej rodzocami i jej rodzeństwem..myslis ze jak z nimi trzymasz przeciwko niej to wszystko mozesz?.bzdura..ludzie też mają oczy i uszy.!.Pogodz sie z tym że ona ma cię w d***e..a jej syna na kolanach przeprasaj bo zniszczyłeś dziecku karierę..odebrałeś mu coś co go cieszyło i rozwijało.!<<< x O której podadzą Ci leki :P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie spłodzono jak mój ojciec dostał mieszkanie, a pojechał tam gdzie dawali a nie gdzie chciał, dostał pracę itp Nie wcześniej. Bo chciał zapewnić swojemu dziecku czyli mnie, dobre warunki do życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O której podadzą Ci leki >>> Obawiam się Misiu, że jej nie podają leków. Bo jest za późno na leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×