Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jeden moment

telefon dla babci, dziadka?

Polecane posty

Co sądzicie o tym, żeby najstarsze pokolenie na starość zaczęło bawić się w obsługę telefonów komórkowych? Moi dziadkowie o dziwo sa tym zainteresowani tylko telefon, który dała im moja kuzynka nie jest dla nich odpowiedni (za male klawisze, wyświetlacz) O wiele bardziej praktyczny byłby dla nich ten model: http://www.wasserman.pl/index.php?products=product&prod_id=1164 A wy jak myslicie, dziewczyny? Czy w wieku np 70 lat nie jest za późno na komórkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A niby dlaczego za późno? Nie ma czegoś takiego, jak "za późno" :) A model, który pokazałaś, jest stworzony dla osób starszych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w pewnym sensie ma
moja babcia ma prawie 80 lat a nauczyłam ją obsługi komórki, umie zadzwonić i odebrać połączenie, umie odczytać SMSa (nie odpisze, bo nie bardzo kuma jak się to robi i ma troszkę już palce sztywne). każę jej brać ze sobą telefon, gdy gdzieś wychodzi, gdyż jest to osoba starsza, chora, żeby w razie czego mogła zadzwonić po kogoś z rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w pewnym sensie ma
dokładnie, ma duże wyraźne klawisze, SMSy raczej niepotrzebne. chociaż moja babcia ma motorolkę V3, nawet fotkę umie zrobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby nigdy nie jest za późno, ale ludzie starsi się wzbraniają czesto przed nowościami technologicznymi. Po prostu sądzą, że nie podołają wyzwaniu pt telefon komórkowy. Moi dzidkowie też ostro próbują się nauczyć obsługi telefonu, bo wiedzą, że taki gadżet jest potrzebny. Przydaje się poza domem. Nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć, więc tyle lepiej będzie kupić ten telefon w wassermanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starsi ludzie powinni miec komórke,jak sie gdzieś zgubią będzie ich łatwiej znaleźc ... www.telefon2.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znaleźć jak znaleźć, ale gdy np zasłabną to ktoś, kto ich będzie reanimował od razu będzie wiedział do kogo zadzwonić, z kim się skontaktować. Telefon jest zdecydowanie lepszym sposobem na identyfikację osoby niż dowód osobisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiem tak........
moja mama jest po 70 i od 3 lat ma tel komórkowy fakt nie bawi się w wysyłanie smsów ale spokojnie obsługuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaHera
Bardzo fajna jest ta oferta wassermana. Zwłaszcza, że przecież w sklepach typu media markt, czy saturn te telefony są jednak znacznie droższe. Przynajmniej tak mi się to rzuciło w oczy. A sam telefon jest okej - dobre są przyciski alarmowe i przejrzyste menu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie. fajnie,ze można kupić taki telefon na wasserman.pl:) Niech starsi ludzie też coś mają z życia:) Moim zdaniem w naszym społeczeństwie niesłusznie odsuwa się ich na "boczny tor" i traktuje jak ludzi gorszej kategorii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda hera jeden
moment i inne same z sobą gadają i reklamują różne stronki juz od jakiegoś czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bosanoga
moja babcia jest po 80tce i już od jakichś 10 lat ma komórkę. Łatwiej było jej kupić komórkę niż bawić się w podłączanie stacjonarnego na wsi. W esemesy nawet się nie bawi. Woli dzwonić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taki telefon z dużymi cyframi i literami widziałam w biedronce chyba za 145albo 175 zł:) motorola v3 ma duży ekran i nawet duże litery ,ale sądzę na najłatwiejsza i najprostsza w obsłudze jest nokia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem pewna czy moi dziadkowie byliby w stanie przerzucić się na telefon komórkowy. Używają bezprzewodowej słuchawki z wyświetlaczem z telefonu stacjonarnego więc działa to tak samo jak i telefon komórkowy, ale myślę, że dziadkowie nie pamiętaliby o ładowaniu telefonu i wiecznie by się zastanawiali czemu to nie działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jedni dziadkowie są bardziej ogarnięci inni mniej :) nie wszystkim łatwo przychodzi obsługa telefonu komórkowego. Ale myślę, że nigdy nie jest za późno na komórkę :P szczególnie, że te telefony (przeznaczone dla seniorów) mają dodatkowy przyciska alarmowy, więc jakby się coś działo to tylko trzeba go nacisnąć lub przesunąć i telefon sam wysyła sygnał, że coś się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a zamiast telefonu
jeśli starsza osoba nie ma przekonania lub po prostu jest to dla niej za bardzo skomplikowane, proponuje podszyc w wewnetrznej czesci ubrania lub w kieszeni zafoliowana kartke z informacje imie, nazwisko, grupa krwi, dolegliwosci, pobierane leki (adres raczej nie, ale miejscowosc zamieszkania tak) oraz kilkoma numerami telefonow tzw. ICE kontkatowych. To w wielu wypadkach okazuje sie wrecz idealnym rozwiazaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plebis.eu tam na pewno kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sendere
A co powiesz na LG t375? Posiada najważniejsze funkcje, a przy tym nie jest skomplikowany http://www.nokaut.pl/telefony/lg-t375.html Wizualnie również bardzo dobrze wypada, więc nie będą musieli się go wstydzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halinkaaa
Tak jak już ktoś pisał wcześniej polecam telefony Maxcom. Bardzo fajne i tanie telefony dla seniorów. Proste w obsłudze oraz posiadające komfortową, dużą klawiaturę. Moja babcia ma MAXCOM MM428 i sobie bardzo chwali. Telefon nie zawiódł jej a my mamy zawsze z nią kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×