Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Toksyczni rodzice

Polecane posty

Gość gość

Cześć. Mam nadzieję, że ktoś doradzi mi co zrobić, bo już sama nie daję rady. Mam prawie 17 lat i uczę się w pierwszej klasie liceum. Problem dotyczy zachowania moich rodziców. Od dawna wiecznie wszystkiego mi zakazują, nawet teraz gdy jestem już w takim wieku. Większość moich znajomych się bawi, jeżdzi nad jezioro,koncerty. Jestem jedynaczką, mogłabym to zrozumieć, gdyby nie to że mój tata stwierdził, że nie pójdę na wymarzone studia do Poznania ( jakieś 60 km od mojego domu ), tylko do miasta oddalonegood domu jakieś 30 minut, miałabym dojeżdżać samochodem. Nie rozumie, że to są o wiele słabsze studia. I nie chodzi tu o jego troskę, mój tata jest poprostu skąpą osobą, wie że Poznań to wydatki za mieszkanie, życie. Rozumiałabym to gdyby nie mieli pieniędzy, ale oni mają ich tyle,że spokojnie mogłabym studiować tam gdzie chcę. Nie wyobrażam sobie do 25 roku życia mieszkać z nimi w mieszkaniu :/ Mogłabym nawet weekendowo pracować, a oni dokładaliby mi jakieś mniejsze pieniądze. Ale on stwierdził że nie wyda na mnie złotówki. Mama jest za tym żebym szła tam gdzie chcę, ale niestety słucha się ojca, który podejmuje dosłownie każdą decyzje w domu. Jestem załamana tym, że moi rodzice nie chcą żebym zdobyla dobrą prace, miała wykształcenie. Nie wyobrażam sobie takiego życia. Niby jestem dopiero w pierwszej klasie, ale czas szybko płynie, a tata podjąl decyzje już za mnie. Myślę o tym, że poprostu się wyprowadze, ale zarabianie i studia dzienne nie będą proste. Co powinnam zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I mam jeszcze jedno pytanie. Co myślicie o dojeżdżanu 60 km autem na studia dzienne ? Opłaca się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×