Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Trądzik o podłożu hormonalnym

Polecane posty

Gość gość

co zrobić by zniknął całkiem, raz cena jest ładna później znow tak nawyłazi dziadostwa że z dwa tyg trwa zanim znow będzie ok, jestem przekonana że to na tle hormonalnym bo szczególnie przed okresem się pojawia. Mam 24 lata, mecze się już tyle lat. Odrazu mówię że nie chce zadnych tabletek brać tym bardziej hormonalnych, a wszelkie kremy działają tylko doraźnie i nigdy nie jest tak by były 100% skuteczne na dłuższą metę. Co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak chcesz zeby trądzik zniknął ci całkowicie i nie pojawiały się nowe pryszcze to musisz iść do lekarza dermatologa po recepte na izotretynoine -tabletki z izotretynoina sa troche drogie ale po takiej pólrocznej kuracji zapomnisz o trądziku. Mi dermatolog przypisał izotretynoine i nie zaluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro nie chcesz tabletek, to nie wiem co możesz zrobić. Tylko leczenie wewnętrzne może tu pomóc - tym bardziej jeśli sama mówisz, ze ma to podłoże hormonalne. Stosując tylko kremy zwalczasz jedynie widoczne uszkodzenia. W takiej sytuacji trzeba działać od środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
słyszałam o Izoteku ale właśnie ze względu na skutki uboczne nie bardzo mi się to widzi stosować tak mocne tabletki, chcialabym coś skutecznego ale bezpiecznego. wiem że problem leży w środku organizmu i muszę coś od wewnętrz stosować tylko zależy mi na czymś bezpiecznym a zarazem skutecznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie problem w tym że nie chce brać tabletek,ani antykoncepcyjnych ani hormonalnych. Wiem że muszę leczyć to od wewnętrz ale nie chce tabletkami tego typu. Czytałam coś o macy, podobno reguluje gospodarke hormonalną, myślicie że to by mogło pomóc jeśli mój problem jest o podłożu hormonalnym? Maca to taki korzeń roślinny. Wiele osób zachwala go ale osobiście nie wiem czy to by coś dało. Zależy mi na naturalnych metodach leczenia, odstawienie słodyczy, czekolad, cukru, gazowanych napojów, kawy, herbaty czarnej, alkoholu, papierosów, fastfoodów itd nic nie dało. Głównie wychodzą mi po obu stronach żuchwy, czole, plecach a przed okresem to nawet na policzkach, dekoldzie czy brzuchu coś wyskoczy. Denerwujące strasznie bo potem dwa tyg wszystko się goi, a poprostu musze to ruszać, wyciskac bo taki mam nawyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lomania
Jeśli masz zaburzenia hormonalne, które wywołują ten trądzik to domowymi metodami nie zdziałasz nic. Dopóki nie wyrównasz gospodarki hormonalnej nic nie przyniesie dłuższych efektów. Ja co prawda nie miałam z tym jakiegoś mega problemu ale jak poszłam po tabletki antykoncepcyjne to zauważyłam, ze po 5 miesiącach brania belary cera mi się poprawiła - taki plus do tabletek :D Na Twoim miejscu poszłabym do dermatologa oraz ginekologa aby zrobić badanie hormonów bo jeśli to faktycznie ich wina to w przyszłości możesz ponieść tego konsekwencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tolekcza

ja teraz juz mam wszystko ok z cera, ale mialam duze problemy - pomogl dematolog, zmiana kosmetyków na novaclear oraz dieta. Teraz może nie jest rewelacyjna ale na pewno zdecydowanie lepsza i bardziej gładka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonim
Dnia 8.01.2020 o 18:22, Gość tolekcza napisał:

ja teraz juz mam wszystko ok z cera, ale mialam duze problemy - pomogl dematolog, zmiana kosmetyków na novaclear oraz dieta. Teraz może nie jest rewelacyjna ale na pewno zdecydowanie lepsza i bardziej gładka

Mi też w walce z trądzikiem bardzo pomogła pielęgnacja dermokosmetykami marki NovaClear Acne. Kosmetyki z tej serii dokładnie oczyszczają skórę, regularne używanie wpływa na zmniejszenie porów, tym samym skóra wydziela mniej sebum, co ma wpływ zaś na zmniejszenie zaskórników oraz stanów zapalnych. Moja skóra po ich regularnym używaniu jest z zdecydowanie lepszej kondycji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka

z novaclear kosmetyki z pewnością Ci pomogą, tylko musisz regularnie je stosowac, i zmien diete, mniej tłustych przekąsek i słodyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×