Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Talitha kum

u was co roku mikołaj zostawia prezenty

Polecane posty

Gość gość
czyje nogi masz w avku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
U mnie zawsze drzewko stało na niskim stoliku pod którym kładło się prezenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podobną fotę nóg Oszkii wstawiał Piwosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale pytanie jest czy każdego roku? no bo u mnie raz nie było jak było dość biednie jakoś chyba w 2005r a w tym roku ustaliliśmy z rodziną że darujemy sobie tą szopkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie to nie Mikołaj zostawia prezenty, tylko sami je kupujemy. A w tym roku nie będzie ich pod choinką po raz pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Chyba lepiej wydać pieniądze na jakiś szczyty cel niż na prezenty z których nikt nie będzie zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie zostawia co roku i teraz tez juz zostawil i bede zadowolona po 500 na sztuke to 4i pol tysiaczka bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba lepiej kupić taki prezent, który się spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od 10 lat nie kupuje i nie ubieram choinki, nie mam takiej potrzeby. W tym roku będą pierwsze rodzinne święta, zobaczymy jak to będzie wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem że nie jesteś chrześcijanką? faktem jest że choinka to pogański zwyczaj ale również ma symbol pierwszych chrześcijan Adama i Ewy dlatego mówi się czasem drzewko a nie choinka i nigdy nie może na nim (na niej) braknąć jabłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zwyczaj dawania prezentów pod choinkę też nie ma nic wspólnego z Mikołajem bo Mikołaj daje prezenty w swoje imieniny 6 grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego zgodziłam się na decyzję rodziny że rezygnujemy z tej scenki która jakby nie było wprawiała w radość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Talitha kum dziś - nie, nie jestem. Święta dla mnie wiążą się z tradycja i niczym więcej. A w tym roku pierwszy raz będę uczestniczyć w świętach z zupełnie inną tradycją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jaką tradycją opowiesz mi? bo ja w tym roku też zmienię otoczenie i zastanawiam się jak to będzie wygladało bo do tej pory spędzałam wigilię w dwóch środowiskach ale bardzo zblizonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to nawet nie wiem, jak się tam u nich obchodzi święta. Poza tym, że nie ma wigilii i prezenty się zostawia rano 25, potem jest obiad - jeszcze nie wiem co się wtedy je, nigdy się nie interesowałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×