Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość same problemyyyyy

UTRATA PRAWA JAZDY ZA GRANICĄ!

Polecane posty

Gość same problemyyyyy

witam, mieszkam na stałe za granica, ale jestem zameldowana w polsce. jakis czas temu straciłam prawo jazdy w wyniku kradziezy. mam pismo od policji i musze teraz ubiegac sie o wydanie wtornika prawa jazdy w polsce. niestety nie mam mozliwosci poki co jechac do polski a w starostwie mowili mi ze osobiscie składam wniosek i odbieram dokument;/ czy jest inna opcja wyrobienia prawa jazdy polskiego nie pojawiajac sie w pl?? mam wszystkie poswiadczenia, papierki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wystarczy sie udac do twojego zagranicznego urzedu zajmujacego sie prawem jazdy i tam zglosic kradziez oni powinni sprawdzic w pl dane z twojego prawa jazdy i wydadza ci prawko kraju w ktorym mieszkasz czyli jesli mieszkasz np w niemczech po sprawdzeniu wydaja ci niemiecie prawo jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość same problemyyyyy
dziekuje za rade, poszukam tego. z polski przez tel mi mowili ze mog to załatwic przez ambasade/konsulat ale tam uzyskałam inf ze oni nie zajmują sie takimi sprawami, niestety.. obys miał/a racje ze moge to zalatwic w najblizszym urzedzie zajmujacym sie wydawaniem prawa jazdy/wtornikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konsulat tym sie nie zajmuje a jestem pewna bo sama mialam ten problem... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość same problemyyyyy
tez wydawało mi sie to dziwne, ale tak mi w polsce pani przez tel ze starostwa powiedziała! jak Ty to załatwiłas? tzn jakie dokumenty składałas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje prawko uleglo zniszczeniu a raczej zlamaniu, tez myslalam ze bede musiala do polski leciec pojechalam do mojego urzedu i zapytalam , po 2 tygodniach mialam juz nowe prawko kraju w ktorym mieszkam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musialam miec paszport i dane imie nazwisko i gdzie bylo wydane prawojazdy reszta oni sie zajeli ja nie musialam nic robic,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość same problemyyyyy
a skad wziełas dokument gdzie zostało wydane prawo jazdy?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie dokument wystarczy podac miejscowosc gdzie zostalo wydane to powinnas wiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość same problemyyyyy
ps. mieszkam w niemczech, F. am Main

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i nazwa urzedu a raczej organu wydajacego jak nie pamietasz to wystarczy poac nazwe miejscowosci gdzie odbyl sie egzamin i w jakim osrodku, oni do reszty dojda u mnie tak bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość same problemyyyyy
ah,tylko tyle? to swietnie:) bylam juz lekko zalamana, bo potrzebne mi szybko prawo jazdy a wszedzie gdzie dotad łam dzwoniłam to ribli problemy i juz sie bałam ze faktycznie bede musiała do polski jechac, na co teraz nie moge sobie pozwolic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udaj sie do najblizszego urzedu przedsaw dokument o kradziezy, wez paszport i nazwe miejscowosci gdzie odbylas egzamin prawajazdy, oni z reszta powinni sobie poradzic, tak jak napisalam, ja mialam tylko paszport i nazwe osrodka gdzie zostalo wydane prawko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie wyjazd do polski tez w gre nie wchodzil brak czasu i praca , wiec teraz mam prawko kraju w ktorym mieszkam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość same problemyyyyy
dziekuje bardzo za wskazowki:) 🌼 ps. zdjecie tez dałas od razu? czy nie było potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość same problemyyyyy
super^^ jutro ide to załatwic po pracy. mam nadzieje, ze pojdzie gładko i sie uda. faktycznie prawo jazdy z kraju w ktorym mieszkam byłoby super bo w polsce nie mieszkam od kilku lat i raczej tam nie wroce. jeszcze jedno pytanie: podczas składania podania miałas w paszporcie dane zameldowania w polsce, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, mialam zameldowanie w polsce, teraz jest tak ze mam paszport kraju w ktorym mieszkam zmienilam obywatelstwo daj znac jak ci poszlo jutro zapisalam sobie temat ibede czekala na wiesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość same problemyyyyy
dobrze:) jeszcze raz dziekuje za inf. dam znac co i jak:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość same problemyyyyy
czesc.. byłam przed praca w urzedzie i pytałam o wydanie prawa jazdy. okazało sie ze musze miec do tego odpis zdania egzaminu + tłumaczenie. a odpisu nie mam jak wziac:( chyba nie bedzie tak łatwo, jak myslałam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym odpisem zdania egzaminu to pierwsze slysze u mnie bylo tak ze oni sami wystosowali odpowiednie pismo i polski urzad przeslal wszystkie dane i wszystkie odpowiednie dokumenty bezposrednio do urzedu w ktorym bylam jesli oni to potrzebuja mozesz kogos z rodziny poprosic lub wystosowac pismo z wlasnorecznym podpisem i prosba o wydanie takiegoz dokumentu na potrzeby kraju w ktorym obecnie sie znajdujesz uzasadnij iz sama osobiscie niemozesz sie pojawic z przyczyn braku czasu ,(bo pracujesz) pismo wystosuj do urzedu w ktorym zadawalas prawo jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość same problemyyyyy
sprobuje z tym pismem jeszcze i zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Knopik
@same problemyyyyy @Ljuhajmka Wydanie wtórnika polskiego prawa jazdy przez niemiecki urząd oczywiście jest możliwie - ale to Panie już wiecie :) Uściślając – będzie to niemieckie prawo jazdy (tj. niemiecki dokument) wydane na podstawie polskiego prawa jazdy (polskich uprawnień) – a nie polskie prawo jazdy wydane przez niemiecki urząd (taka opcja jest oczywiście niemożliwa). Natomiast różnice co do tego jakie dokumenty są potrzebne mogą wynikać z tego, że (jak sądzę) mieszkają Panie w różnych Landach (stąd różne podejście urzędów). Co do zasady jednak organ wydający sam powinien postarać się o wszystkie niezbędne informacje. Dla porównania polskie przepisy regulują taką sytuację jednoznacznie - w celu wydania wtórnika prawa jazdy osobie, której prawo jazdy wydane zostało przez inne niż Rzeczpospolita Polska państwo członkowskie Unii Europejskiej, należy wystąpić do właściwego organu tego państwa o podanie danych zamieszczonych na oryginale dokumentu (vide § 8 ust. 5 rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa I Gospodarki Morskiej z dnia 31 lipca 2012 roku w sprawie wydawania dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami (Dz. U. z 2012 roku, nr 0, poz. 1005 z późn. zm.)). Moja rada - jeżeli niemiecki urząd będzie się jednak upierał przy swoim (i żądał tego zaświadczenia o zdaniu egzaminu) to sugeruję skontaktować się telefonicznie z polskim wydziałem komunikacji i zapytać w jaki sposób można takie zaświadczenie od nich uzyskać (np. czy wystarczy wysłanie pisemnego wniosku i np. ksera dowodu albo maila ze skanem takiego wniosku). W ostateczności zawsze może Pani ustanowić pełnomocnika w Polsce (np. kogoś z rodziny), który takie zaświadczenie z polskiego wydziału komunikacji uzyska. Pozdrawiam, A.K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexandra Herne
Witam, wczoraj zostalam okradziona z portfelu mojego meza. Oczywiscie utrata prawa jazdy (polskiego), dowod osobisty (niemiecki) itd. Nie wiem co robic, znajac polskie przepisy i uprzejmosc urzednikow ciezko to widze... Co robic?! Maz nie moze jechac do Polski zeby zalatwic ta sprawe (zreszta on juz nie ma zadnego polskiego dowodu i pewnie znow z tym problem bedzie) , pracuje, wolnego nie dostanie, prawo jazdy jest mu potrzebne zeby dojezdzac do pracy. Wystawione zaswiadczenie od policji ze zostalo utracone prawo jazdy tez jest sliska sprawa bo teoretycznie nie mozna sie poruszac z ta kartka papieru. Blagam, pomozcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak to jest jak się straci prawko za granicą, też trzeba robić psychotesty itd? ja w Polsce robiłam w http://psychoco.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZteSamszngg
Jeżeli straciłaś to się nie przejmuj, jest dużo opcji odzyskania go. Ja na przykład skorzystałem z opcji kupienia nowego , kolekcjonerskiego prawka z clubcard com pl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HoldMeaw
jezeli mowa o holandii/ anglii.. wejdz na fastidcard com i zobacz co da sie zrobic :D tam maja kolekcjonerki dla ogromnej ilosci krajow :) Takze cos dla siebie znajdziesz ;) ja uzywalam w Anglii i jestem super zadowolona :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ojejku :( no to przykra sprawa troszeczke no ale coz, moge Ci jedynie polecic kupno koolekcjonerki na jakis czas. najfajniejsze w necie widzialam na clubcard com pl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×