Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość potrzebna mądra głowa

wanna czy prysznic??

Polecane posty

Gość potrzebna mądra głowa

Witam, chciałabym poznać wasze opinie. Łazienka malutka 4,34 m2. Będziemy wstawiać wszystko od początku. Podłączenia wyglądają następująco. Wchodząc zaraz po lewej stronie będzie pralka, za pralka wanna lub prysznic, naprzeciw wc , od wc po prawej stronie umywalka za umywalka na wysokości pralki jest zamontowany kaloryfer. Moje pytanie jak w temacie. W tak małej łazience lepiej jest zastosować szklany, przeźroczysty bez wzorów prysznic. Jednak wanna służyłaby mi w przyszłości do stawiania wanienki dla dziecka, do tego lubię poleżeć w pianie, poza tym mogę swobodnie myć samą głowę-włosy nad wanną na szybko. Mąż natomiast lubi szybko umyć się pod prysznicem. Myślę o wstawieniu niewielkiej wanny z prysznicem i szklaną zabudową do połowy ....powiedzmy. Martwi mnie to, że łazienka wtedy zupełnie jak klitka będzie wyglądała. jak wówczas powiększyć wizualnie pomieszczenie? Duże lustro wystarczy? Polerowane płytki? Wzory? Zupełnie nie wiem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mamy ten dylemat.Dobrym rozwiązaniem jest zabudowanie wanny (odpuść zasłony prysznicowe - to koszmar jeśli chodzi o utrzymanie higieny). Optycznie powiększenie uzyskasz dzięki lustrom i kafelkom bez wzorów ułożonym w poprzeczne linie (najlepiej wybrać dwa kolory).Postaw na jasne barwy. Z doświadczenia - wanienki dziecka nie wstawiaj do wanny - jest strasznie niewygodnie.Najlepiej ją postawić na stabilnym podwyższeniu.Inaczej plecy wysiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klusiaczek jestem
a jak wolisz myć piczke ? w wannie czy pod prysznicem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
całe życie miałam wannę, teraz kiedy rozpocznę samodzielne zycie wolałabym bardziej ekonomiczne rozwiązanie, zwłaszcza że nie zamierzam oszczedzac na higienie...wybiorę prysznic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perr
prysznic szczególnie dwuosobowy z jedną umocnioną ścianą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khagern
tez nad tym myslalem i powiem ze wanna z mozliwoscia prysznica to jedyne wyjscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasłonka fajna
zasłonki prysznicowe stylowe są ... podobają mi się i są wygodne ..nie jest to sztywna ścianka (nie przywalisz w nią ) a jak się wannę zasłoni to tworzy się duża przsestreń prysznicowa .. nawet dla dwóch osób higiena , zasłonki są tanie można często wymieniać jest to rozwiązanie tańsze szklana ścianka prysznicowa którą ciągle trzeba myś bo są osady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama ze względu na małą łazienkę (jeszcze mniejsza niż Twoja) musiałam zdecydować się na prysznic i strasznie brakuje mi wanny więc na Twoim miejscu jeśli tylko masz możliwość to zdecydowałabym się na wannę... natomiast jeśli wybierzesz jednak kabinę to koniecznie jak największą i z głębokim brodzikiem Życie składa się z drobnych przyjemności, a szczęście z niewielkich osiągnięć. Wielkie zdarzają się zbyt rzadko i jeśli nie gromadzisz tych drobnych, to w końcu i te wielkie nic już nie znaczą. gg: 4692320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebna mądra głowa
z ta wanienka właśnie zastanawiałam się, rzeczywiście przecież nie będę schylać się .... *Betti* latem biorę prysznic kilka razy dziennie, ale włosów nie myję i za każdym razem, więc po głowie nic mi nie kapie, "słuchawkę" i tak biorę do ręki Perr jeśli prysznic to oczywiście , że 2-osobowy z umocnioną ścianą;) Jednak mając sam prysznic tęskniłabym za wylegiwanie się w pianie najlepiej jeszcze jakiś hydromasaż, zimny szaman i świece taką mam naturę łazienka jest mała , ale ma być nowoczesna i luksusowa zarazem, odpowiednie podświetlenie i będzie cacy...tylko jak to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaa_26
tylko wanna prysznic jest do du....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebna mądra głowa
http://www.polskie-domy.pl/rubinowedomy/o_inwestycji/wizualizacje na dole są wizualizacje, byłam w tej łazience i powiem wam , że wrażenie robiła, lecz była niefunkcjonalna, nawet pralki nie było. na samym końcu po lewej jest prysznic szklany nadawał przestrzeni, jednak bez brodzika do tego drzwiczki otwierane na zewnątrz, a wiadomo, że cała woda spływa na podłogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co braliście też chcę
I tak nie powiększysz jakoś znacznie tej łazienki wstawiając prysznic zamiast wanny, była i będzie to klitka :). Dlatego najważniejsze jest, żebyś miała w niej wszystkie potrzebne sprzęty, jeśli lubisz wannę, weź wannę, wanienke mozna wstawić równie dobrze do brodzika prysznicowego. ale weź pod uwagę dwie rzeczy: skoro łazienka jest mała i stoi w niej pralka, domyślam się że będziesz tam również miała kosz na brudne ubrania oraz gdzieś masz zamiar suszyć uprane. Nad wanną łatwiej zamontować suszarkę z prysznicem łatwiej zagospodarować miejsce na kosz na bieliznę w mojej małej łazience sprawdził się słupek z wysuwanym koszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebna mądra głowa
...i otóż to, w lecie pranie swobodnie wystawię na balkon, natomiast zimą wiadomo nie wszystko wysuszę na kaloryferach super każdy z was patrzy inaczej tego oczekiwałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co braliście też chcę
jak robiłam swoją też malutka łazienkę zastanawiałam sie nad tymi szklanymi zasłonami na prowadnicach zamiast poczciwych plastikowych zasłonek prysznicowych ale natknęłam sie u znajomych na to cudo i o ile ładnie to wygląda jak jest czyste (po tygodniu już nie) to niestety blokuje dostęp do całej szerokości wanny i czasem - szczególnie w małej łazience jest to uciążliwe zrobiłam sobie zwykłe zasłonki - można kupić fajne, kolorowe, dopasowane do wystroju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfghjkp;
wanna z kabina i prysznicem na scianie albo bierzesz szybki prysznic albo moczysz sie w wannie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie wanna jest przydatna (czasami trzeba coś namoczyć, albo pranie można nad nią suszyć), poza tym można w niej brać prysznic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihst
Ja bym wybrala prysznic. Codziennie kapiel 2x dziennie a jesli jest was dwoje to 4X napuszczanie wody do wanny. Wiesz jakie to nieekonomiczne ile kasy za wode placic bedziecie. Prysznic to raz dwa zmoczysz sie, zakrecisz wode namydlisz, umyjesz, spluszczesz. Wody znacznie mniej idzie niz w wannie. Jesli chodzi o glowe mozesz zainstalowac umywalke z ciut wyzszym kranem i swobodnie bedziesz mogla umyc w ymywalce glowe wsadzajac pod kran:) ja mam w domu umywalke nie za wielka nawet mam kran dosc nisko i czasami jak potrzebuje ymyc tylko glowe to radze sobie w umywalce. Ja szcznurkow na pranie nie mam w lazience nigdy nie suszylam prania w lazience. Ale nie wiem czy kazdy na w bloku dostep do suszarni na 11 pietrze. Ja mam swoja z kluczykiem i tam sa sznurki moge suszyc, albo jesli mniejsza ilosc to na kaloryferze, latem balkon. Kosz na bielizne stoi u mnie w przedpokoju. Mialam duze lustro w lazience - zrezygnowalam. Rowniez chcialam powiekszyc ja optycznie, ale ciagle jakis osad pozostawal, palce poodbijane. Zawiesilam male i przynajmniej latwiej jest na nim utrzymac czystosc. Do malej lazienki przyzwyczailam sie z czasem i teraz wydaje sie normalna wrecz. Rowniez mam pralke w lazience i porszuam sie swobodnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA ŻAŁUJE ŻE MAM PRYSZNIC
głównie z jednego powodu, nie śmiejcie się jak miałam wanne to sobie siadłam na jej brzegu i moglam się wygodnie podmyć (miejsca na bidet brak) teraz przy prysznicu albo się pozalewam, albo musze na narciarza, albo musze się rozbierać cała i dobrodzika włazić wkurzające to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Ja bym wybrala prysznic. Codziennie kapiel 2x dziennie a jesli jest was dwoje to 4X napuszczanie wody do wanny." Przecież w wannie też można brać prysznic. Ah, i zapomniałam, że w wannie wygodniej mi myć włosy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebna mądra głowa
Szopenowa rzeczywiście sama czasem namaczam różne rzeczy w wannie, ostatnio wylaliśmy wino na jasny chodnik i juz samo to trzeba było namoczyć hihst obecnie w wynajmowanym mieszkaniu mamy wannę z prysznicem mimo i nie nalewamy wody po brzegi codziennie....właśnie o to chodzi , że przed praca każde z nas na szybko bierze szybki prysznic, woda wylewa się po brzegi dopiero wieczorem dla relaksu, ale oczywiście nie codziennie, więc o rachunki nie martwię się Mając nowe mieszkanie musimy wybrać. Przyszło mi coś do głowy.... gdyby zabudowa na wannie było otwierana, nie wiem jak to wyjaśnić , ale może tak http://wnetrza.onet.pl/lazienka/wanna-z-prysznicem,3,3319572,artykul.html tu jest częściowa zabudowa, ale gdyby te szkło było można odchylić jak drzwiczki na zewnątrz???? wówczas byłby dostęp do większości wanny. Czy jest to wykonalne, ktoś spotkał się z czymś takim? jeśli robota na zamówienie ma wynieść mnie większe pieniążki wolałabym kupić większy prysznic z hydro , ajajajajaj jakie to skomplikowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebna mądra głowa
JA ŻAŁUJE ŻE MAM PRYSZNIC nie ma co się śmiać dobrze piszesz :) często mam sytuacje kiedy na szybko trzeba lecieć i podmyć się, ja osobiście ściągam wszystko od pasa w dół, ale jak mus to mus, a ile razy jest tak, że wezmę prysznic przed pracą zrobię makijaż, już stoję w szpilkach aż patrzę w lustro i wracam myć włosy, wtedy wanna jest bardzo pomocna, nie muszę rozbierać się :) mężczyźni tak nie mają i nigdy nie zrozumieją kobiet;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sklep.max-fliz.com.pl
Nic nie odpręża i relaksuje tak jak wanna i właśnie ją wszystkim polecam. Mam w swojej łazience i nie żałuje. Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć ciekawe wzory to zapraszam do nas http://sklep.max-fliz.com.pl/wanny-c-427.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hfjdnfis
Jestem kobieta i wole prysznic zdecydowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaaa
Jeżeli lubisz wannę, to zdecyduj się na nią. Dla mnie to rzecz zbyteczna, ale ja nigdy nie lubiłam moczyć się w wannie. Co do kąpieli dziecka - możesz kupic dużą wanienkę (ja taka miałam) i dziecko mozna tam kąpać dośc długo, potem przenosi się do większego brodzika. W brodziku mozna też zamaczać, co do mycia włosów - nie zdarza mi się mycie włosów bez kapieli, ale ostatecznie można klęknąc i umyc normalnie w prysznicu. Przed decyzją o szklanej zabudowie upewnij się, jaką masz wodę. U mnie jest tak twarda, ze na ściankach kabiny juz po pierwszym razie zostają smugi kamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileka hure
Ja uważam, że zdecydowanie wanna, ale tylko z hydromasażem. Coś w tym stylu - http://www.e-inclusive.pl/Wanny-%C5%82azienkowe/Wanny-z-hydromasa%C5%BCem/Wanna-z-hydromasa%C5%BCem-Poolspa-QUARZO-180X90+STELA%C5%BB+PRZELEW-nr.ka.html ci odpowiada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12345u473490
najlepsza jest wanna z takimi drzwiami wachlarozywmi jak odprysznica z uszczelka ze przylega do wanny i nic sie nie leje dluzszy wac do sluchawki i wysoko ichwyt na prysznic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12345u473490
najlepsza jest wanna z drzwiami wachlowymi z uszczelka na doleze dotyka do wanny i nic sie nie leje dluzszy waz i uchwyt na sluchawke wysoko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość silna 134
Jak masz wątpliwości poradź się profesjonalisty. My kupiliśmy wannę z prysznicem w sklepie Aquaroom. i szczerze polecam tą firmę. Duży wybór fachowa obsługa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość on :)
Ja też polecam Firmę Aquaroom. Fantastyczny wybór, świetni fachowcy, niskie ceny.. jestem na tak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Santix
Ja uważam, że można pogodzić jedno i drugie. Ja mam wannę Sanplast i do niej parawan nawannowy. To rozwiązanie sprawdza się świetnie w mojej łazience, dlatego wypróbuj je u siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×