Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sepleniące Es

Wędzidełko podjęzykowe u dorosłych

Polecane posty

Gość Sepleniące Es

Cześć. Chcę poruszyć temat związany z wadami wymowy u dorosłych, których przyczyną jest krótkie wędzidełko języka. Mam na myśli osoby takie jak ja, u których to wędzidełko nie zostało usunięte za dziecka ! (lekarz stwierdził na kontroli, że będzie ok, a już miał podcinać!!! :(). W związku z powyższym mam pytanie, czy ktoś z was, bądź waszej rodziny/znajomych miał robiony taki zabieg ? I najważniejsze bo nikt nigdy tego na forach nie ujął: Co z efektami? Oczywiście nie twierdzę, że nastąpią one od razu, ale być może podcięcie wędzidełka spowoduje, że ćwiczenia będą łatwiejsze i przyniosą efekty! Dodam jeszcze, że to forum jest nie tylko dla mnie, ale też dla innych! Dlatego ja sama zdecydowałam się na taki zabieg i odbędzie się on niebawem. Wtedy podzielę się też z wami swoimi odczuciami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sepleniące Es
A i zapomniałam zapytać czy ktoś z was pracował z logopedą i efekty były świetne? Po zabiegu będzie mi łatwiej mówić, to na pewno. Mam więc zamiar iść do logopedy dopiero po! Bałam się, że gdybym poszła przed tym zabiegiem logopeda zacząłby mnie namawiać do ćwiczeń bez ingerencji chirurga, a przecież wiem, że to nic nie da bo całe życie się z tym męczę !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sepleniące Es
haloo jest tu ktoś ?! Potrzebuje kogoś kto wypowie się o efektach. Może jakiś student logopedii czy logopeda, a najlepiej osoba która miała podobny problem. Pomocy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sepleniące Es
up ! odpowiadajcie bo jestem ciekawa. Szukam tu osób o podobnym problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z wędzidełkiem nigdy nie będzie ok, bo chocby nie wiem co wędzidełko się nie rozciągnie efekty są natychmiastowe i naprawdę wart, zwłaszcza że to nic strasznego i trwa 2 sekundy ja kiedyś wysłałam 24-latka na przecięcie wędzidełka. zabieg został wykonany nie do końca, ale on poczuł tak ogromną różnicę w ruchomosci i ''wyzwoleniu'' języka że... uwaga przeciął sobie do końća nożyczkami. Tego nie polecam, ale w tym przypadku skończyło sie wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja ci radze iśc do logopedy już teraz, ale takeigo który zna sie na rzeczy, nie jakiegoś szkolnego, bo oni pojecia nie mają idź do jakiegoś sprawdzonego, który stosuje masaże. logopeda manualnie będzie ci rozciągać wędzidełko i pokarze jak mozesz sama to robi ć, bo najlepiej masowac codziennie. takie masaże delikatnie rozciągną wedzidełko i ukrwienie wokół niego, co może znacznie obniżyć stopień krwawienia w czasie zabiegu a także zminimalizują konieczność zakładania szwów. Co wiecej same masaże już zaczną stymulowac jezyk i gdy będzie uwolniony będzies zjuż na drodze do konkretnych ćwiczeń a nie na początku drogi czyli stymulacji czuciowo-ruchowej jezyka przepraszam za choios w wypowiedzi, ale spieszę się a chciałam jeszcze odpowiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
'Bałam się, że gdybym poszła przed tym zabiegiem logopeda zacząłby mnie namawiać do ćwiczeń bez ingerencji chirurga, a przecież wiem, że to nic nie da bo całe życie się z tym męczę !!!!!' no to skoro jesteś najmądrzejsza na świecie to radź sobei sama skoro wiesz lepiej... niecierpię takich ludzi, mają gówniane pojecie o problemie a udają specjalistów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sepleniące Es
Tak się cieszę, że ktoś odpowiedział ! Dziękuję. To forum poświęcę też opisowi moich przeżyć, formalności, ceny oraz efektów bo serio widziałam już chyba wszystkie fora i nie było tego nigdzie. Co do rozciągnięcia wędzidełka, jest to naprawdę nierealne w moim przypadku. Nie przeczę, że się nie rozciąga bo mówię dużo lepiej niż np. w podstawówce (nikt naprawdę nie dopilnował tego ...), ale skoro tyle ćwiczeń nie pomogło wolę poddać się zabiegowi u chirurga i nie boję się krwi czy szwów, bo jakby ktoś wiedział jak ogromny to dyskomfort to też by się nie bał. Teraz mam jeszcze większą nadzieję, że mój problem się zmniejszy, a przy ćwiczeniach zniknie i nie będzie aż tak słyszalny. Mój problem to nie tylko wada wymowy S. To również nieumiejętność szybkiego mówienia bo chyba połamałabym język. Do tego całe życie staram się i skupiam na tym by mówić jak najwyraźniej. Jest to irytujące, upokarzające i wstydliwe. Teraz dopiero się przełamałam. Masakra. Jeżeli czytają to rodzice to niech się zastanowią dobrze zanim skrzywdzą swoje dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przecież ci napisałam że wędzidełko się nie rozciągnie, bo to po prostu błona jest a nie miesień, ale odpowiedni masaż wędzidełka ma za zadanie zwiększyć mikrokrążenie w jamie ustnej i zniwelować ryzyko krwawienia z błonki oraz przygotowac język do zabiegu właśnie, ale rób co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jeszcze ci tylko napiszę że akurat głoską syczącym s, z,c,dz wędzidełko nie przeszkadza, wiec skoro masz problem z syczkami, to już dawno można było to załatwić bez zwalania winy na wędzidełko, no ale ty jesteś mądrzejsza i do logopedy nie pójdziesz. idź do chirurga na pewno nauczy cię mówić s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sepleniące Es
Dodam jeszcze, ku przestrodze dla nieogarniętych rodziców. Wiem, że chcecie dobrze dla swoich dzieci, ale wyobraźcie sobie sytuacje taką. Jestem na tą chwilę tłumaczem znającym dwa języki, obrałam taką drogę bo było to moje marzenie. Niestety, mam teraz mega pod górkę bo mimo że znam te języki to nikt mnie na tłumacza konferencyjnego nie przyjmie do pracy przez moje wady wymowy. Oczywiście da się z tym walczyć bo już wiele pokonałam swoich słabości, ale oszczędzcie tego swoim dzieciom. Ja staram się pokonać swoją nieśmiałość, mam zero pewności siebie i ciągle z tym walczę. Naprawdę oszczędźcie im tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
głoskom OCZYWIŚCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sepleniące Es
Pójdę do logopedy po zabiegu, a wędzidełko mi przeszkadza bo to CZUJĘ ! i mówię dużo wolniej niż inni. Czuję po prostu, że to ogranicza mój język i to znaczne. Nie mam tylko tej wady wymowy, bo źle wypowiadam również "cz"! A to że to wina wędzidełka widać również gołym okiem w lustrze i dodatkowo porównywałyśmy to z moją mamą i siostrą i u nich tego wędziedłka praktycznie nie widać a ja mam połowę ich języka, porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skąd jesteś/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno nie tylko cz, ale i sz, rz i dż i do tego r a co z t i d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sepleniące Es
Nie będę tu ujawniać skąd jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeciez nie pytam o twój adres, ale ok jak chcesz, mam mnóstwo znajomych dobrych specjalistów w kraju i chciałam ci polecić. nie to nie powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sepleniące Es
Specjalistów chirurgów czy logopedów? Jestem ze śląska a zabieg mam 4 maja, gdyby ktoś o podobnym problemie tu zaglądał to koszt takiego zabiegu, powiedzieli mi wstępnie ok. 300 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
logopedów i neurologopedów nie rozumiem dlaczego masz za to płacić, ja non stop wysyłam na przecięcie wędzidełka i jeszcze nikt za to nie płacił wystarczy że będziesz mieć skierowanie od rodzinnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
300zł za 3 minuty zabiegu to dużo, lepiej przeznacz tę kasę na logopedę, który ci we wszystkim pomoże, bo samo przeciecie wędzidełka ni sprawi, że twoje probemy znikną, to będzie dopiero pierwszy krok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sepleniące Es
Wiesz w takiej sytuacji kiedy się pierwszy raz przełamałam w życiu pod tym względem to już mi jest to obojętne czy to będzie płatne czy nie... naprawdę... mogę ten raz zapłacić, a potem poszukać logopedy już za darmo. Jeżeli jest taki logopeda, który pozwoli mi pełnić mój zawód, na który tak ciężko się uczyłam to bardzo Cię proszę o pomoc i szczerze dziękuję, że poświęcasz mi swój czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nadal nic nie rozumiesz... to na terapie przeznacz kasę a nie na przecięcie samo przecięcie w niczym ci nie pomoże, zwłaszcza, że masz juz utrwalone błędne nawyki artykulacji i zaburzone czucie ułożenia artykulatorów; także mózg zna już inne sygnały i inne ułożenie narządów artykulacyjnych... pamiętaj, że żeby były jakieś efekty musisz ćwiczyć codziennie sama i co najmniej raz w tyg. z logopedą, a za darmo to będziesz logopedę widziec raz w miesiącu, takie sa standardy w nasyzm NFZ-cie, wiem, bo pracuję w kilku poradniach w 3 województwach i wszedzie jest tak samo. jak terapia ma miec sens i w miarę szybkie efekty to tylko prywatnie, zeby miec zagwarantowane miejsce raz w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety na śląsku nie znam nikogo, kogo mogłabym ci polecić. musisz popytać i poszukać kogoś kompetentnego, zeby nie tracić więcej czasu i ogarnąc sprawę w miarę szybko, bo rozumiem że tez zalezy ci na czasie, bo już pracujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sepleniące Es
Ok, dziękuję za tą uwagę. Niestety już się umówiłam i chcę mieć to już za sobą. Na logopedę też wydam pieniądze by było jak najlepiej. Mam jakieś oszczędności, więc naprawdę nie jest tak źle. Dzięki wielkie. A zatem zrobię tak, pójdę już na ten zabieg bo nawet dentystka mi raz zwróciła uwagę... A potem po zabiegu muszę umówić się do logopedy. Czy znasz jakiegoś dobrego skutecznego logopedę na śląsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sepleniące Es
Ok, dzięki ! Będę pisać tu też o moim uczuciu po zabiegu, czy lepiej mi się mówi itd. Dla osób, które rozumiem i wiem co przeżywają bo zwyczajnie przydarzyło mi się to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem ile masz lat, ale musisz mieć też świadomosć, że dajmy na to mówisz niepoprawnie jakieś 25 lat i mózg przyzwyczaił się do takiej realizacji głosek. Taki już jest twój nawyk i teraz musisz poświęcić dużo czasu i mnóstwo pracy, aby zniwelować te błędne nawyki artykulacyjne i w ich miejsce wypracowac te prawidłowe. To jest ogromna praca, aby zmienić schematy utrwalone w mózgu i aby przełożyć je na mowę spontaniczną i swobodną. odwróćmy sytuację... Pomysl, ile trzeba by było pracowac nad twoją mamą czy siostrą aby obudzone w środku nocy sepleniły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety na śląsku nie znam nikogo... ale juz dzisiaj radze ci zapisac się do logopedy, ponieważ terminy sa tak odległe, że zapewne jak zadzwonisz dzisiaj to i tak umówi cię najszybciej za miesiąc, no chyba , ze będziesz miała ogrmone szczęście i ktoś wypadł z grafiku wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sepleniące Es
Pracuję i nadal studiuję :) Pracuję jednak jako tłumacz pisemy bo narazie nie ma mowy o czym innym. Na dodatek chciałam spróbować jeszcze być przewodnikiem turystycznym i lektorem w szkole językowej. Jak widać wszystkie moje marzenia zawodowe powiązane są z dykcją i mową i na tą chwilę mam bardzo pod górkę. Ale ludzie, udało mi się już schudnąć 17 kg przez sam sport, wyjechać za granicę bez żadnej organizacji i sama się odnaleźć lecąc pierwszy raz w życiu samolotem z przesiadkami . Wierzę w to, że pozytywne nastawienie i praca mogą bardzo wiele zdziałać i będę z tym walczyć! Dla osób o podobnym problemie, przełamujcie się, wiem jakie to ciężkie, ale musicie to zrobić by jakoś normalnie funkcjonować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sepleniące Es
Zaczynam więc poszukiwania logopedy póki mam wolne. Dzięki ! P.S. Myślicie, że można wadę wymowy wyleczyć całkowicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
możesz też chodzić na nfz raz/dwa na miesiąc a kolejne 2-3 razy prywatnie. najważniejsza jest jednak systematycznosć pozdrawiam i życzę wytrwałości w ćwiczeniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×