Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

JakCytryna

wierszyk- rymowanka pomożecie?

Polecane posty

Witam:) Własnie moja dziesiecioletnia siostra oznajmila mi ze mam jej pomoc ulozyc wierszyk- rymowanke. Bede wdzieczna jezeli ktos mi pomoze bo ja kompletnie nie potrafie skladac rymujacych sie słow. ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedzie jedzie renifer
grzeje go kaloryfer :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brukselkaa
temat prosimy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obojetnie na jaki temat:) Tylko zeby do dziecka pasowalo. szukalam w necie ale sa same sprosne albo o milosci;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tru.fla
futro grzeje lisa a wódeczka Zdzisia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapodaj temat wreszcie
dużo śniegu jest na dworze ktoś bałwana lepi może albo śmiga wciąż na nartach łyżwach, sankach i kolankach? ty też możesz śnieżki lepić dziś i jutro po obiedzie ale później wróć do książek pani jutro pytać może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapodaj temat wreszcie
chyba lepiej albo śmiga wciąż na sankach łyżwach, nartach i kolankach? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijuz
idzie zima ,śnieżek prószy a my w długach wciąż po uszy komorniku drogi nie bądz taki srogi anuluj długi nam ludziom ubogim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem tylko...
że odbrabianie za dzeci prac domowych nie wpływa dobrze na owe dzieci :o wszystko mają podane na tacy i ucza sie, ze jesli same nie potrafia to nie musza sie wysilac tylko idą na łatwizne :o jak mnie to irytuje... i Ci rodzice :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem tylko...
i później wchodzą takie w życie, zero kreatywności ehhh :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej dobra tak mowicie a ciekawe który 10latek potrafi ulozyc caly wierszyk rymowanke. Same alfy i omegi sie znalazly. nie mowcie ze wszystko maja podane na tacy bo siostra probowala sama ale wychodzily jej tylko np po dwa wersy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem tylko...
nie wiem jak inni, ale moim rodzice mi nie pomagali i jestem za t im wdzieczna, jak nie umiałam, to robiłam najlepiej jak umiałam, chciaz gorzej niz innych co mieli zrobione przez rodzicow i było mi czest przykro ale z czasem ja sama robiłam a oni mieli gorzej, bo rodzice juz nie umieli pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak naprawdę to potrafią, JakCytryna, tylko trzeba z nimi posiedzieć i wytłumaczyć co i jak :) Najpierw dwa wersy, i co dalej - piszemy kolejny, szukamy rymu. I następny, i znów szukamy rymu. To nie jest trudne, uczą się tego w ciągu pół godziny nawet przedszkolaki. Za drugim czy trzecim razem wymyślają już same. Może następnym razem po prostu spróbujcie zespołowo, dorosły i dziesięciolatka? Zobaczysz że to nic strasznego, mozna z tego zrobić calkiem fajną zabawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem tylko...
ani alfą ani omegą nie jestem, ale troche samodzielności nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze tylko pewnie chodzilas dawno do szkoly. Nie wiem czy wiesz, ale teraz wymyslaja czasami takie zadania ze hoho. Np dwa lata temu siostra miala zrobic kubly do segregacji smieci. No wybacz ale wiadomo ze z takim czyms tak male dziecko sobie samo nie poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem tylko...
racja Odyna, najpierw wytłumaczyć a później niech juz same próbują, moi rodzice akurat ode mnie wymagali, nie byłam wychowywana bezstresowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem tylko...
nie wiem czy tak dawno :o jak mam 21 lat to sobie policz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej juz nie przesadzajcie. Jeden raz jej pomoglam a wy zaraz robicie z niej jakiegos niekretywnego ulomnego dzieciaka. Juz widze jak wszystkie dzieci same odrabiaja lekcje.. Pamietam ze w mojej klasie to dzieci mialy nawet pisane na czysto wypracowania przez rodzicow.. szok! i dziwie sie ze nauczyciel nie zorientowal sie ze to przeciez nie jest ich pismo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro masz 21 lat to wiele sie zmienilo:) jak czasami widze te ich podreczniki i zadania to jestem w szoku bo ja pamietam tylko konkretne zadania i tyle. A teraz to wszystkie jakies mega udziwnione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem tylko...
ok 1 raz, ale ja nie napisałam do Ciebie konkretnie, tylko mówie, że jest tai problem z odrabianiem tych prac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie twierdzę, że za Twoją siostrzyczkę ktoś wszystko robi :) Nie znam przecież Waszej rodziny i metod. A co do dzieciaków, którym rodzice piszą prace domowe, to masz rację, wielu dorosłych to robi i na tym właśnie polega problem. Później wymagania szkolne rosną, są testy, praca zespołowa, wypracowania klasowe, coraz trudniejsze zadania. Dlatego najlepiej jest nauczyć dziecko, ze nowe wyzwanie czy nietypowa praca domowa to nic strasznego. Trzeba sobie znaleźć na nią jakiś patent :) A rodzice i kochająca starsza siostra /szczęściara z Twojej małej/ są od tego żeby pomóc ten patent znaleźć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×