Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Hania83

wizerunek współczesnej kobiety

Polecane posty

Gość Hania83

Witam! To, że współczesny świat charakterysuje się wysoką zmiennością, nie jest niczym nowym. Zmiany te pociągają także, mniej lub bardziej odczuwalne, modyfikacje naszych osobowości, bo też wciąż czegoś innego od nas wymaga kultura, sytuacja gospodarcza i inni ludzie. Interesuje mnie pewna kwestia: jak w tej ruchliwej rzeczywistości postrzegane są różnice płciowe. Przede wszystkim interesują mnie opinie kobiet. Czym dla Was, Drogie Panie jest w tych dziwnych czasach kobiecość? Jak wg Was powinna wyglądać, co powinna myśleć oraz co nie wypada idealnej kobiecie? Czy nastapiła już całkowita emancypacja kobiet?I czy w ogóle współczesnie można mówić o czymś takim jak kobiecość i męskość? Proszę o Wasze opinie...będę bardzo wdzięczna Pozdrawiam H.P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach, dlugo by mowic, niestety wciaz jest dyskryminacja, zwlaszcza obyczajowa. Kobiecosc nie zaniknie pomimo wyzwolenia kobiet, po prostu bedzie sie mozna cieszyc jej dobrymi stronami. Wszystko to jednak jest jeszcze przyszloscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie moze byc idealnego
zrownania, bokobieta rodzi i jest w czasi karmienia chocby biologicznie zwiazana z dzieckiem.Mozna i trzeba kobiecie ulatwiac zycie domowe i zawodowe, ale idealnie takie samo podejscie do kobiet i mezczyzn nie ma sensu. Ja sie nie czuje dyskryminowana. Oczywiscie, mogłabym osiagnac naukowo to samo co facet nie majac dzeici i mniej udzielajac sie w domu, mniej dbajac o swoj wygląd( nie oszukujmy sie, to zabiera tez czas) Ale nie zaluje "wypadnięcia z obiegu", bo maciezynswo jest czyms , czego za nic bymnie oddała. Poza tym lubie wygladac atrakcyjnie , dbac o siebie, nie chcialabym,jak facet chodzic w non stop wtakim samym garniturze i krawacie,Doba ma 24 godz wiec albo- albo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może i wizerunek współczesnej kobiety sie zmienia ale mentalnosc ludzi zostaje ta sama :/ Kobieta ma sprzatac, prac, gotowac i tyle! A ze mamy rownouprawnienie to poza wymienionymi musi jeszcze przynosic do domku $ ! Mowie z wlasnego przykladu ;) Nie gotuje, nie lubie gotowac i nie umiem ! Za to kocham nauke i moge godzinami siedziec w ksiazkach! Przynosze indeks z samymi 5.0 ale co z tego skoro nie umiem gotowac wiec w opinii moich teściów zawsze bede gorsza od inych \'prawdziwych\' kobiet :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikt już nie ma zdania
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Przynosze indeks z samymi 5.0 ale co z tego skoro nie umiem gotowac wiec w opinii moich teściów zawsze bede gorsza od inych \'prawdziwych\' kobiet \" a ja miewam w indeksie 5.0, 4.5, 4.0, a czasem i inne oceny, ale od czasu do czasu lubie sobie cos upichcic :) precz z jednostronnoscia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania83
Ale co powiecie na temat kobiet pracujących w zawodach typowo męskich? Oczywiście nikogo z Was nie chcę urazić, ja sama zawsze chciałam iść do wojska i być policjantką hehe. Chodzi o to, że często krytykuje się takie kobiety, że nie pracują zgodnie ze swoją "naturą". A co Wy o tym myślicie? I jeszcze jedno. Czy kobieta bez dziecka i bez męża jest nadal "kobietą niepspełnioną"? Pozdrawiam serdecznie H.P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×