Odpowiedz na ten temat

za wysokie żelazo w organiźmie

• elfina 2008.01.25 [21:52]
    mam nadmiar żelaza w organiźmie.. w sierpniu 165 przy normach (50-150)zostalo zignorowane przez lekarke, teraz w styczniu pod wplywem zlego samopoczucia zrobilam ponownie to badanie, tym razem żelazo 198 przy normach 55-140. w poniedzialek zapisze się do lekarza. co robić? ktoś mial tak jak ja?

• trzeba ci coś odpiłować 2008.01.25 [21:56]
    cool.gif
  • ewqa2 2008.01.25 [22:31]
    Ja tez mam wysokie od kilku lat, lekarze nic na to nie moga poradzic.MIalam robione dodatkowe badania i wszystko poza zelazem jest ok.
  • ewqa2 2008.01.25 [22:34]
    Ok
  • elfina 2008.01.25 [23:11]
    nieciekawie to wygląda ;( przeczytalam o chorobie z która wiąże sie nadmiar żelaza...rokowania są bardzo zle ;( boje się

• elfina 2008.01.25 [23:33]
    podbijam
  • elfina 2008.01.25 [23:41]
    no wlasnie ;( zalamalo mnie to ;( strasznie sie boje. czytalam o stosowaniu upustow krwi, ale ze jednoczesnie tego nie polecaja -dlaczego;( i ze te upusty tez nie do konca pomagaja ;( wiec juz nie ma wlasciwe dobrego wyjscia z tej sytuacji?
  • elfina 2008.01.25 [23:44]
    ewqa2 > na jakim poziomie masz to zelazo? zadne eksperymenty go nie obnizaja - typu picie herbaty, wypacanie sie?? co tu robic ;/
  • elfina 2008.01.25 [23:55]
    ale jestem tym wszystkim wystraszona ;(
  • elfina 2008.01.26 [12:29]
    w góre
  • za wysokie 2008.03.10 [21:48]
    Niestety,ja badam żelazo od trzech lat i mam zawsze 245-251,nigdy nie miałam mniej.Mój lekarz też nie wie co ma robić i od czego mam taki nadmiar.Porobiłam wszystkie badania i nic nie wykazało.
    Dostałam skierowanie do Akademi do Hematologa, ale terminy są odległe-lipiec.
    Zauważyłam u siebie zaburzenia w pamięci,luki.
    Wyczytałam w internecie,że nadmiar żelaza występuje też w chorobie alzcheimera.Nikt u mnie w rodzinie nie cierpiał na tą chorobę, ale sama się zastanawiam czy te moje zaburzenia to brak niuwagi,roztrzepania,koncentracji czy postepująca choroba.Napisz mi jak to jest z Tobą .
    Pozdrawiam.
  • żelazowa wola 2008.11.21 [09:55]
    nie mam naturalnie za wysokiego żelaza w organizmie, jednak musze dodatkowo połykac je w tabletkach z przyczyn zdrowotnych.
    Podobno jest wiele skutków ubocznych jesli chodzi o nadmiar zelaza w organizmie. Czy ktos wie jakie?
  • magdusia25* 2009.06.24 [19:05]
    witam......Ja od kilku tygodni mam podwyższony poziom żelaza najpierw miałam 216 przy normie 160 a teraz mam 248 przy normie 160...najgorsze jest w tym wszystkim że czuje sie bez życia,wciaż senna i mam zaniki pamięci chwilowe ale mnie to wystraszyło....biegam wiecznie po lekarzach ale nikt nie wie co to może być i od czego.....czy ktoś wreszcie mógłby sie tym zająć poważnie z lekarzy a nie tylko wysylać od jednego go drugiego....
  • Kaśta 2009.11.03 [17:55]
    Hej, ja niestety wczoraj też odebrałam wyniki i nie jest dobrze: 269, lekarka aż oczy otworzyła ze zdziwienia, ale na tym pozostało, nic, żadnych badań, stwierdziła tylko tyle że tego się nie leczy, normalnie rozwala mnie ten brak wiedzysmutas.gif , załamać się można. Jakby ktoś coś wiedział piszcie.
  • migotka18 2009.11.03 [18:58]
    otwórz sklep żelazny
  • pretty young 2009.11.03 [19:00]
    spytaj Amanta on się na tym zna smiech.gif

• Niedługo już 2009.11.04 [02:14]
    Podwyższony poziom żelaza może spowodować prolaktynemię a ta z kolei negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie tarczycy. Może lekka niedoczynność tego gruczołu jest powodem waszej dekoncentracji ?
  • Kama93 2010.01.02 [17:08]
    ja też robiłam sobie badania i wyszlo mi 240 żelaza,ale lekarz powiedział mi,że u kobiet to nie jest takie straszne,bo podczas miesiączki dużo tego żelaza tracimy.
  • Józef 2011.05.23 [17:08]
    Witam wszystkich, mi w badaniu wyszło żelazo 272 smutas.gif
    Lekarz, która mnie prowadziła zobaczyła wynik i stwierdziła, że nie wie od czego to może być!!! Pozostałe objawy mam podobne do wszystkich. Czasem kłopoty z koncentracja,... no i to osłabienie. Do tego dochodzi szybkie męczenie się. Ale cieszę się, bo to już jakiś krok naprzód, wiem przynajmniej co może być tego przyczyną. Ale też jest mi smutno z tego powodu. Czy osoby, które pisały tu dość dawno temu znalazły może jakieś rozwiązanie problemu?
    Pozdrawiam

• Myszka.., 2011.05.23 [17:44]
    Może macie anemię? Ja miałam żelazo ponad 300 i lekarz przepisał mi żelazo w tabletkach i spadło po jakimś czasieusmiech.gif Poziom żelaza nic nie oznaczausmiech.gif Najwaniejsza jest ferrytyna i tbic, miałyście badane? Jeśli w narządach nie jest odkładana nadmierna ilość to nie ma się co przejmować. nic nie uszkodziusmiech.gif
    Jak z hemoglobiną?
    Czerwonymi krwinkami?
    Lekarz laik przerazi się na widok tych wyników, doświadczony hematolog wie co jest grane i bada dalejusmiech.gif Ja byłam w instytucie hematologii badana więc wiem co mówięusmiech.gif NIe panikujcie! usmiech.gif (

Spełnić swoje MARZENIE Nie będzie łatwo!
  • Józef 2011.05.23 [19:44]
    Witam, czerwone krwinki (erytrocyty) mam 5,8 przy normie 4,2-6,0. Hemoglobina 16,7 przy normie 14,0-18,0. Z tych o które pytałaś mam tylko te oznaczone. Nadmienię może jeszcze, że OB miałem dobre. W tzw. "próbach wątrobowych" wszystkie czyli: AST, ALT, Bilirubina całkowita, Fosfataza zasadowa, GGTP, Sód, Potas, TSH mam w normie. Tylko to żelazo za wysokie. Ponadto miałem podwyższony holesterol. Miałem też zwiększone Leukocyty, Neutrofile i Limfocyty.
    Co ważne, w dniu badania byłem po miesięcznej kuracji lekami p. grzybiczymi (nie antybiotyk). Czy to może mieć związek?
  • Myszka.., 2011.05.23 [20:11]
    proszę przebadać ferrytynę i tibic, wtedy będzie wiadomo co jest grane usmiech.gif a co nieusmiech.gif
    dobre ma pan wyniki, z tych które wyszczególniono. Nie sądzę, aby było to coś powaznego .Zachęcam do odwiedzenia dermatologa. Ewentualnie onkologa...

Spełnić swoje MARZENIE Nie będzie łatwo!
  • Józef 2011.05.23 [21:03]
    Moje wyniki jak dotąd oglądał właśnie dermatolog i nie widział w nich nic niepokojącego oczko.gif Dziękuję jednak za dobre chęci. Po urlopie pójdę jeszcze do internisty i skonsultuję. Jeśli on również nie będzie widział nic groźnego to po prostu zrobię za jakiś czas kolejne badanie i zobaczę co w trawie piszczy.
  • klarissa 2011.05.23 [21:08]
    ja ma za niskie smutas.gif
  • polecam domowy specyfik 2011.05.23 [21:18]
    posiekać cebulę, wycisnąć 3 łyżki stołowe soku
    posiekać aleoes, wycisnąć 1 łyżkę stołową soku
    zmieszazać i pić raz dziennie przez tydzień
    Złe samopoczucie i zmęczenie minie jak ręką odjął.
    Życzę zdrówka.
  • polecam domowy specyfik 2011.05.23 [21:20]
    przepraszam za literówkę ALOES
  • zażelaziona 2014.07.30 [15:52]
    Też mam zbyt dużo żelaza w organizmie i tak się zastanawiam, czy czasem spożywanie zbyt dużej liczby potraw bogatych w żelazo nie ma wpływu na taki stan rzeczy. Druga rzecz to kwestia wysokomineralizowanej wody, a konkretnie wody z przekroczonymi normami żelaza. U mnie, jak się ostatnio okazało, woda ma za dużo żelaza i nie wiem, czy to właśnie nie przez wodę są moje problemy zdrowotne. Znalazłam w internecie takie urządzenia http://www.krainawody.pl/9-odzelaziacze i teraz pytanie, czy usunięcie z wody nadmiaru żelaza pomoże mi w mojej dolegliwości. Wiecie może?
  • gość 2014.08.19 [08:34]
    Mysle ze zmiana diety pomoze. Czy jesz moze duzo miesa?
  • gość 2014.08.19 [09:14]
    a hemotakryt jaki?
  • kleosia21 2014.09.13 [15:31]
    zrobiłam sobie badanie kontrolne w czwartek i też mam wysokie żelazo 217, mam też wysokie PDW 17,7,P-LCR 47,4 czy może mieć wpływa na badanie miesiączka bo mam dostać na dniach
  • gość Kasiula 2014.09.16 [10:01]
    Kochani ,żelazo nie wchłania się z powodu niedoboru B12,ale to już wy sami musicie na to wpaść ,ponieważ skierowanie na badania daje tylko hematolog(koszt 37-47 zł).Ja po długich poszukiwaniach przyczyn problemów z pamięcią ,bóli stawów ,osłabienia i problemów ze wzrokiem znalazłam przyczynę.Żaden mądry lekarz na to nie wpadł.Nie dajcie się faszerować Milgammą ,bo daje krótki efekt a żelazo rośnie,potrzeba podania B12,wczoraj Pani hematolog właśnie wprowadziła mi tą witaminę bez której notabene praktycznie nie da się żyć(moj poziom był na dnie).Życzę zdrowia

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...