Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MartaZZ

Zakładamy sklep ogrodniczy

Polecane posty

W przyszłym roku zamierzamy wraz z mężem założyć taki sezonowy sklep ogrodniczy, mamy działke przy ruchliwej drodze, okolica rozrasta sie w coraz wiecej domków jednorodzinych, a wiec przybywa i ogrodów,które trzeba czymś obsadzić. Chcemy na początek działać podobnie jak działy ogród w marketach budowlanych, czyli jakaś mała budka-biuro, a roslinki pod gołym niebem, ewentualnie jakimś daszkiem te które tego wymagaja w jakimś zacienionym miejscu. Czy moge liczyc na jakieś porady, wskazówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 23432423423
to wy nie macie pojęcia o ogrodnictwie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche mamy, tyle praktyki ile nabyłam we własnym ogrodzie,który mam już jakieś 5 lat, mąz do tej pory był rolnikiem wiec cos nie coś wiemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 23432423423
tpo chyba moze byc duzo za mało, ja bym się zatrudniła do jakiegoś ogrodniczego chocby na miesiąc zeby podłapac co nieco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to nie ma być szkólka, tylko zwyczajna sprzedaż sadzonek, wiec nie widze powodów pobierania nauk u ogrodników. Nie chcemy też specjalizowac sie w jakis super kolekcjonerskich sadzonkach, tylko raczej takich popularnych, niezbyt trudnych w uprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eduaro
Trzeba mieć choć trochę pojęcia o roślinach które się sprzedaje. O nawozach ,o środkach ochrony rośli itd. itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O tym mamy pojęcie, jestesmy już po odpowiednich szkoleniach jesli chodzi o srodki ochrony roslin,na bieżaco zgłebiam tajniki roznych roslin, wiadomo,ze to rozległy temat, ale oczywiscie zalezy nam na tym,zeby o każdej roslinie, ktora bedziemy miec w sprzedazy, móc jak najwiecej powiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 23432423423
roślina inaczej się zachowuje w ziemi, a inaczej jak stoi długo w pojemniku. trzeba sporo wiedziec, też zeby się nie pozarazały nawzajem jakimś gównem. Raz wzięłam ze sklepu oleandra i był zarazony takim świństwem, ze wszystkie kwaty doniczkowe mi zdechly przez niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eduaro
To jakich porad oczekujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Licze,ze znajde tu kogoś kto ma doswiadczenie praktyczne w tym temacie i powie mi na jakie trudnosci mozemy trafic na poczatku, podzieli sie swoimi bledami itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moglibyście zqależy w jakim rejonie mieszkacie czy jestescie zarejstrowani w pup Sa przyznawane dotacje przez urząd pracy ale tez i inne na zakładanie działnosci gospodarczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eduaro
Z praktycznych rad to proponuję pomyśleć o dobrym systemie nawadniania. Jak nie rozplanujecie tego dobrze to w upalne lato po zamknięciu szkółki będziesz całą noc biegać z wężem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie będziesz musiała nastawić sie na wybitnie niskie ceny, bo w takich miejscach chyba tylko ubodzy sie zaopatrują, inni korzystają z profesjonalnych sklepów ogrodniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yrtertew
debile tu sami sa chyba:) nie słuchaj ich. swietny pomysl. ja sama mam dzialke i wlasnie kupuje roslinki w niedaleko polozonych takich sklepach a nie w marketach. jak jade na dzialke to potrzebuje cos szybko kupic a nie tracic czas w markecie. zreszta w takich malych sklepach jest troche taniej i jest mila obsluga. super pomysl. mysle ze mozecie zbudowac zadaszenie dla niektorych roslin, miec nawozy, zimie w workach, jakies ozdoby do ogrodu drewniane, konewki, wiaderka, weze ogrodowe itp. super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ile na tym można zarobić
sadzonki po 1-2zł? cały dzień stoisz na dworze i myślisz, ze za ile sprzedasz? 50zł? no chyba, że to ma być jako dodatkowy dochód do renty czy emerytury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yrtertew
sporo mozna zarobic. nie sluchaj. sklep ogrodniczy to bardzo dochodowy interes. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sklep ogrodniczy tak, ale nie namiot z sadzonkami :o albo iść na całość i otworzyć coś prawdziwego albo dać sobie z tym spokój. Pomyśl ile wydasz na samo podlewanie tych sadzonek :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ile na tym można zarobić
po prostu problem w tym ze popyt się rozkłada... rzuca w mrówce drzewka po 15zł i już 50 klientów odpada.... cześć woli jechać do marketu typu Obi i pospacerować z koszykiem.... dużo osób wymienia się sadzonkami z sąsiadami np. moja mama od lat niczego nie kupiła w sklepie a co rok ma nowe rośliny. Z tego co widzę to takie punkty głownie emeryci prowadza, przynajmniej u nas. W każdym razie warto się zastanowić, zanim się wpakuje w biznes z marnym dochodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eduaro
Rośliny,nawozy,środki ochrony roślin zawsze będą się sprzedawały. Jest to bardzo dochodowe. Mam znajomych którzy kilka lat temu zaczynali na ogrodzonym placyku o pow.600 m2. Z każdym rokiem rozwijali się. Dzisiaj zajmują pow. ponad 1 ha. Postawili dwie hale i mają pełen asortyment ogrodniczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ile na tym można zarobić
no nawozy, chemia to się zgodzę, znajomy ma, ale nie szkółkę, tylko umowę na wyłączność z jedną firmę i wozi to po rolnikach i rzeczywiście nie źle zarabia... ale nie na sadzonkach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura a kto mówi o namiocie z sadzonkami? Zdaje sie,ze "profesjonalne" sklepy ogrodnicze latem wszystkie rosliny maja na zewnątrz, a nie w budynkach, oczywiscie pomijajac jakies mega kombinaty ze szklarniami itp. yrtertew dzieki,ze ty jedna mnie popierasz:) Ja tez nie lubie kupowac w marketach bo nie dosc,ze niewielki tam wybór np bylin to czesto rosliny sa w oplakanym stanie a w dodatku obsługa nie jest w stanie udzielic żadnych informacji poza cenami. Tak to ma być dodatkowy dochód, w przyszlym roku kończy mi sie urlop wychowawczy, a rosliny to jest cos co kocham i postanowiłam, ze sama sobie zorganizuje miejsce pracy. A ja sie nie zgadzam,ze takie miejsca prowadza głównie emeryci, my mieszkamy pod warszwa, w naszej okolicy niczego takiego nie ma, ale w sąsiedniej miejscowosci zaczynali od takiego "sklepu" jak my chcemy załozyć, jakies 10 lat temu, a teraz maja taki ruch,ze naprawde jestem pod wrazeniem. Ceny maja bardzo wysokie, a mimo wszystko nie brak im klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Działka na której chcemy sprzedawac sadzonki i inne pierdoły ma ponad 2 tys metrów, zamierzamy zrobic parking itd, piszac sezonowo miałam na mysli to,ze narazie nie bedziemy stawiac tam budynku w którym mozna by prowadzic sprzedaż przez cały rok, chociażby dlatego,ze poza sezonem ludzie nie kupują takich pierdół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eduaro
Moi znajomi w okresie Bożego Narodzenia handlują choinkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez o tym myslimy i ewentualnie jeszcze chryzantemy w okresie świeta zmarłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eduaro
Brawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jankeska k.
Może to być niezły biznes. Wzorem dla ciebie niech będzie sklep ogrodniczy Greenstyl, czyli http://www.greenstyl.pl Sklep ma być przede wszystkim profesjonalny - to najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najkanajeczka
Najważniejsze by wiedzieć wszystko o ogrodnictwie. Jeśli będziesz w tym ekspertami Wasz sklep ogrodniczy na pewno odniesie sukces. Możecie też świadczyć jakieś usługi ogrodnicze, np. taki jak na http://www.greenstyl.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×