Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kaasia27

zalało mi mieszkanie, kto mi pomoże?

Polecane posty

mieszkam na 4 piętrze w bloku. w maju ocieplali dach, po opadach deszczu we wrześniu zrobił mi się zaciek na suficie, zgłosiłam to w spółdzielni. przyszedł pan zobaczył,że jest rzeczywiście zaciek i sobie poszedł. podobno miał naprawić,ale teraz ponownie zalało mi mieszkanie,tylko teraz mam pęknięty sufit, bąble i kapie woda do mieszkania zgłosiłam wczoraj ponownie w spółdzielni. przyszedł dziś pan stwierdził,że oni teraz mi tego nie zrobią,bo są opady na dworzu i oni nic nie mogą zrobić. pytam,czy mogą chociaż jakoś zabezpieczyć aby dalej nie leciała woda do mieszkania, a pan się odwrócił i sobie poszedł. stwierdził,że teraz nic nie zrobi. mam małe dzieci w domu - 4 lata i rok. a za chwilę na tym zalaniu pojawi się grzyb i dzieci będą chore. zastanawiam się w jaki sposób mogę ich zmusić do naprawy. aha, czy mogę się od nich domagać odszkodowania, oprócz tego,że otrzymam odszkodowanie z mojego prywatnego ubezpieczenia? jeszcze chcę wiedzieć kiedy robi się grzyb na ścianach w mieszkaniu, w jakich okolicznościach? dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech...........
idz do administracji, zglos wszystko do ubezpieczalni przyjdzie ktos z ubezpieczalni, powinni oddac kase za kase wyremontujesz tylko niestety jak znowu zaleje to bedziesz musiala tak w kolko a naprawic musza tylko jak ich zmusic ? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam się nad postraszeniem ich sądem. mogę założyć sprawę z powództwa cywilnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja......
raz dziennie przewietrz mieszkanie przez jakieś 15 min - nie zapominaj o tym. Wtedy grzybka nie będzie :) Poza tym mokry sufit możesz przejechać wodą z domestosem. Wsjo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech.......
wydaje mi sie ze najpierw musi przyjsc ktos z administracji i znalezc przyczyne musi przyjsc ktos z ubezpieczalni okreslic rozmiar szkod i wyplacic kase spodzielnia zapewnie tylko nieprzeciekanie dachu kase daje ubezpieczalnia, remont musisz chyba zalatwic ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agent.
jesli wezmiesz kase ze swojego ubezpieczenia to z ubezpieczenia OC spółdzielni juz nie dostaniesz. jesli twoj ubezpieczyciel wyyplaci ci odszkodowanie to zwroci sie z regresem do spóldzielni o ile okaze sie ze zalanie powstalo z winy spóldzielni. zeby nie tracic znizek na swoim ubezpieczeniu powinnas zglosic szkode z ubezpieczenia OC spoldzielni (o ile spoldzielnia ma właczone szkody zalaniowe z tyt. przecieku przez nieszczelne pokrycia dachowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cccvxx
radze skorzystac z pomocy firmy typu EUCO - odzyskaja odszkodowanie dla Ciebie za mala prowizje zyskujesz czas i nie tracisz nerwów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smefcia
Kiedyś pracowałam w PZU Wrocław i też uważam, że z takimi sprawami to lepiej przycisnąć spółdzielnię, bo bez potrzeby sobie będziesz w papierach truć. http://agentpzu.wroclaw.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majeran
ciezka sprawa, lepiej ubezpieczyć się zawsze za wczasu ;) miałem podobne doświadczenia ostatnimi czasy.. http://pzu-wroc.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Było miło
Z Twojego opisu wynika że Spółdzielnia Mieszkaniowa olewa zalanie.Koniecznie idz do administracji, nawet do prezesa i zrób zadymę.Robol powinien zabezpieczyć dach,a potem naprawić dach papą termiczną żeby nie zdarzały sieętakie sytuacje.Zarządzam budynkiem Wspólnoty Mieszkaniowej w Łodzi i nie wyobrazam sobie w taki sposób załatwiać mieszkanca bloku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opo33
Jeśli zalało Ci mieszkanie to musisz znaleźć odpowiednich fachowców którzy zlokalizują wszystkie wycieki i naprawią ten problem, ewentualnie też udać się do ubezpieczyciela o odszkodowanie. Osobiście polecam firmę Protek, specjalistą od lokalizacji i naprawiania przecieków, http://wyciek.eu/ poczytaj na ich portalu o cenach i szczegółach współpracy lub zadzwoń do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość massero
Szczerze przyznam, że właśnie z tego względu by nie prosić potem o pomoc i tak dalej polecam się "zabezpieczyć" w taki sposób jak ja. Zamówiłem sobie ze sklepu https://smarthome24.pl detektor zalania i jak tylko woda pojawia sie na podlodze to ja dostaje o tym informacje na telefon. Zyjemy w czasach technologii, ktora znacznie nam pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×